יום שישי, 20 במאי 2022, י"ט אייר ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

טורים מקצועיים בשוהם

טורים מקצועיים

חיפוש עבודה בעולם דיגיטלי

מאת: צאלה לינצקי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צאלה לינצקי

חיפוש עבודה, זו גם עבודה! בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, השתלבות בשוק העבודה באופן שימצה את היכולות האישיות, הכישורים והיכולות של כל אחד מאתנו, הוא נושא שיש ללמוד כיצד לבצע בצורה מיטבית. שם המשחק הוא, הגדרה נכונה ודיוק בחיפוש. אלו הם שלבים חשובים בחיפוש העבודה ובסיומם עליכם לאתר משרות רלוונטיות בצורה יעילה ומהירה, אז איך עושים את זה?
העולם משתנה ומתקדם במהירות. הכלים והמיומנויות לחיפוש עבודה שהיו בעבר, מתחלפים בכלים ומיומנויות חדשים. אנו מחפשים משרות רלוונטיות בעזרת כלים חכמים ששולחים לנו את המשרות הפוטנציאליות ישירות למייל שלנו. אנחנו נעזרים בקבוצות עניין בלינקדאין או בפייסבוק לחיפוש עבודה במקום לחפש אותן בעיתונים או במודעות של חברות השמה, כפי שנהגנו בעבר.
“אני לא יודע איפה לחפש כיום עבודה”
– זוהי אמירה שאני שומעת לא פעם ממחפשי עבודה.
למה זה קשה? בעבר, מקורות החיפוש היו ברורים. אנשים חיפשו עבודה בלוחות מודעות דרושים, פנו לחברות השמה או נעזרו ברשת הקשרים האישיים שלהם. בעידן הנוכחי השימוש בחיפוש עבודה תוך שימוש בכלים ממוחשבים גובר ולכן עלינו להכיר את הכלים ולדעת איך לחפש במקורות אלו. יש לזכור כי גם צוותי הגיוס בחברות, משתמשים (מהצד השני...) בכלים אלו לאיתור מחפשי עבודה במרחב הדיגיטלי, תוך שהם מסתכלים לא רק בקורות החיים של המועמדים, אלא גם בפרופיל שלהם ברשתות החברתיות לינקדאין ופייסבוק.

איך מתגברים? על ידי מיפוי האפשרויות והכרות השימוש בהם בצורה יעילה ומהירה:
•    חיפוש באתרי חברות במדורי ה- Career באינטרנט.
•   "סוכן חכם” – שימוש בתוכנת פרופיל וחיפוש, שמוצאת לנו מישרות פוטנציאליות ושולחת לנו אותן במייל (כדוגמת המנוע של All Jobs וכו).
•    “חבר מביא חבר” בגרסת הפייסבוק או הלינקדאין.
•   רשימה של 15-20 חברות מעניינות אתכם – כניסה פעם בשבוע לאתר החברה, בחינת הצעות עבודה ובדיקה אם אפשר לקדם את המועמדות שלנו באמצעות קשרים אישים.
•   שימוש בנטוורקטינג  - כיום רשת קשרים דיגיטליים – אישיים או חצי-אישיים (קשרים “מדרגה שניה” – חבר שמכיר חבר).
•   מדיה חברתית (פייסבוק, לינדקאין, קבוצות רלוונטיות ופורומים לחיפוש עבודה).
•   העלאת קורות החיים שלנו למנועי חיפוש של מעסיקים (דוגמאת Job Runner) שמחוברים לעשרות חברות, ושליחת קורות חיים אל המעסיקים לפי חיפוש מילות מפתח מתאימות להם.
בנוסף, כדאי במידת האפשר, להסתכל באתרים מסוימים על פרופיל האנשים ששלחו קורות חיים למשרה מסוימת (למשל, מהי מידת הניסיון שלהם בשנים וכו’), כמה קו”ח נשלחו למשרה, ולבצע הערכת סיכויי קבלת המשרה. ניתן לעשות זאת בלינקדאין.

להגיע לראש הערמה בעולם דיגיטלי
בעולם הממוחשב של היום, כדי להיות בראש הערמה של המעסיק, עלינו קודם כל להיות אלו שבקורות החיים שלנו כתובות מילות המפתח הנכונות עבור אותם מעסיקים. לכן עלינו להסתכל במספר מישרות של מעסיקים בתחום, ולראות: אליו כישורים הם מחפשים (כל כישור = מילת מפתח), אילו כלים ממוחשבים הם דורשים שיהיה לנו ניסיון בהם (כל כלי = מילת מפתח, לדוגמא: ניסיון בניתוח פונקציות מתקדמות ב-Excel, וכו), אילו הגדרות תפקיד מחפשים שיהיה לנו בניסיוננו (כל תפקיד = מילת מפתח, לדוגמא: מנהל מכירות).
שילוב של מילות מפתח אלו ואחרות בקורות החיים שלנו, כאשר אנחנו מעלים אותם לכלי החיפוש של מעסיקים או מנועים אחרים ממוחשבים, יעזרו להגדיל את הסיכויים ש”נעלה” בחיפוש חכם (לפי פרופיל מישרה מבוקש) של המעסיקים במאגר קורות החיים.

אם ברומא התנהג כרומאי, אז בעולם דיגיטלי יש לעבוד בשיטות דיגיטליות. ההפנמה של השינוי שחל באופן החיפוש ושיטות החיפוש שלנו, כמו גם של המעסיקים, היא קריטית.  עלינו להכיר שיטות ולפתח מיומנויות חדשות אלו של חיפוש, להכיר כלים ממוחשבים לחיפוש עבודה ומאגרי קורות חיים ממוחשבים בהם משתמשים מעסיקים, ולאחר לימוד הכלים הללו, להגדיר הפרופיל שלנו עם מילות מפתח מתאימות ולחפש באופן דיגיטלי ויעיל.
בהצלחה!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: