יום רביעי, 06 ביולי 2022, ז' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

וולקאם: "היי פורט" שוהם ב"היי פארק שוהם"

שר הכלכלה וראש מועצת שוהם הניחו אבן פינה לפרוייקט עסקים חדש של היזם מרחב זוארץ ראש מועצת שוהם: "שוהם איבדה בשנים האחרונות הכנסות מארנונה בהיקף 73 מיליון ₪ בשל יזמים שלא בנו על המגרש. אנו מקדמים חוק בנושא"

פורסם בתאריך:


 בתמונה משמאל לימין: יאיר רביבו, ראש עיריית לוד; איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם; אלי כהן, שר הכלכלה; הרב דוד סתיו, רבה של שוהם; מרחב זוארץ


שר הכלכלה, אלי כהן  וראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו הניחו בסוף החודש שעבר את אבן הפינה ל"הייפורט שוהם", פרוייקט העסקים החדש של היזם מרחב זוארץ באזור התעשייה "היי פארק שוהם". באירוע השתתפו גם ראש העיר לוד, יאיר רביבו ורבה של שוהם, הרב דוד סתיו

הייפורט שוהם משתרע על שטח של 11 דונם, עליו ייבנו כ-20 אלף מ"ר, המיועדים לתעשייה עתירת ידע, משרדים ומסחר. המתחם מעוצב בהשראת מתחמי הייטק מובילים בעולם. הפרוייקט יכלול שדרה מסחרית ירוקה, שתעניק שירותי מסחר לעסקים במתחם ובסביבה, לרבות חדר כושר, מסעדות, בתי קפה ושטחים ציבוריים ירוקים.

שר הכלכלה, אלי כהן: "חשוב לנו, בממשלת ישראל, שכל מי שרוצה להיות יזם, לא יצטרך לעבור מסלול הישרדות. כאן בשוהם, באזור התעשייה המתפתח הזה, אנחנו יכולים להיווכח בתנופה בה נמצאת מדינת ישראל, בפיתוח העסקי ובתשתיות התומכות. כדי שנוכל להעניק יותר שירותים לאזרחי מדינת ישראל בתחומי החינוך הבריאות והביטחון, צריך שיקומו עוד עסקים קטנים ובינוניים". 

 

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "אני מברך על כניסתם של יזמים נמרצים, אשר מאפשרים לעסקים קטנים משוהם ומהאזור לקבוע בשוהם את משכנם, ומביאים בכך מקומות תעסוקה לתושבי היישוב ותנופת פיתוח. בניגוד למרחב זוארץ, שפועל במהירות רבה לקידום הפרויקט, ישנם לצערי יזמים שזכו במגרשים כבר לפני עשור, ועדיין לא פעלו לקבלת היתר בנייה. מדובר באובדן הכנסות בארנונה למועצת שוהם שמוערך בכ-73 מיליון ₪. זו בעיה שאיתה מתמודדות רשויות מקומיות רבות בארץ, ובשנה האחרונה אני פועל לקידומו של חוק, שיאפשר לרשות מקומית לגבות ארנונה על מלוא זכויות הבנייה, במקרים בהם לא מושלמת בנייתם של פרויקטים בתוך 4-5 שנים מיום הזכייה במכרז. הנהלת מרכז השלטון המקומי תומכת במהלך זה ואני תקווה שנקדם אותו בכנסת הקרובה". 

דינה פרומוביץ, מנכ"ל החברה הכלכלית שוהם ציינה כי בימים אלה משלימה החברה הכלכלית בנייתם של שני מגרשי חנייה ציבוריים, בסמוך למגרש זה: "המועצה והחכ"ל מקפידות, בכל הפרויקטים, על השלמת עבודות הפיתוח עוד בטרם מאוכלסים המגרשים על ידי היזמים, וזהו אחד מגורמי המשיכה של הייפארק שוהם".
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: