יום חמישי, 21 במרץ 2019, י"ד אדר ב' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם וחבל מודיעין בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

בחירות 2018

מועמדים חדשים לראשות המועצה משה כהן ומנו-יעקב עמנואל, צפוי איחוד ברשימת יחד ומאמינים בשוהם

פורסם בתאריך:


מועמדים חדשים לראשות המועצה משה כהן ומנו-יעקב עמנואל,

צפוי איחוד ברשימת יחד ומאמינים בשוהם

הבחירות בשוהם מתנהלות בשקט יחסי אבל מתחת לפני השטח רוחשת פעילות ואפילו אינטנסיבית, מדובר בהזדמנות חד פעמית שלא הייתה מזה 15 שנה, במידה וגיל אכן לא יתמודד, יווצר ואקום שמאפשר כניסה של מועמדים חדשים למערכת הבחירות, בנוסף לגלעד רבינוביץ ויוסי לוי שהצהירו על כוונותייהם לרוץ לראשות המועצה. דמויות פולטיות בישוב שזיהו את הפוטנציאל החלו לזרוק שמות של מועמדים חדשים, שיבנו רשימות חדשות.

 

אחד המועמדים לראשות המועצה הוא משה כהן מנכל אלדן שרותי דרך, תושב שוהם מאז שנת 1997 והיה בעבר פעיל פוליטי בישוב.

מועמד נוסף שמתכוון להתמודד על תפקיד ראש המועצה, הוא מנו-יעקב עמנואל תת גונדר בדימוס אשר שירת בשורת תפקידים בשב”ס. ממקימי העיר אריאל, כעשר שנים כיהן כמ”מ ראש העיר המיתולוגי רון נחמן ויחד הצעידו את אריאל למקומה בו היא נמצאת היום. לפני מספר שנים חזר לשוהם, הוריו ממקימי המושב בית נחמיה ושם גדל.

סיעת שוהם בתנופה, בראשות גלעד רבינוביץ נמצאת בתנופה, שכן גלעד רבינוביץ צפה את הנולד, ומזה חצי שנה כבר אוסף חברים ופעילים שיהיו מוכנים בשעת האמת.

סיעת עתיד לשוהם בראשות יוסי לוי, פועלת לקדם את הסיעה מגייסת פעילים ועובדת במרץ כדי להגדיל את מספר התומכים.

סיעת שוהם שלנו, הסיעה הגדולה במועצה, סיעתו של גיל ליבנה בחרה את איתן פטיגרו כיור הסיעה, ותחזק את הסיעה עם חברים נוספים מתוך רצון להמשיך ולפעול למען ולטובת היישוב.

הסיעות הותיקות עורכות מחדש את הרשימות, מגייסות פעילים חדשים כך שתהיינה אטרקטיביות יותר לציבור. בכל זאת, נראה שבחירות 2018 אמורות להיות בחירות מעניינות עם השינויים הכי גדולים מזה 15 שנה במצבת חברי המועצה.

סיעת יחד ברשות אשר פאהן וסיעת מאמינים בשוהם בראשות אבי אלטלף המיצגים את הציבור הדתי נמצאים במגעים. לדברי אשר פאהן “בחמש השנים האחרונות שימשתי כיו”ר ועדת הכספים של המועצה, דירקטור בחברה עירונית חמש והחברה הכלכלית של שוהם. בשנים האחרונות גם סגן ראש המועצה ובעשרים השנים האחרונות כמנכ”ל ברשויות מקומיות. דבר זה סייע לי רבות להשתלב בעשייה ההתנדבותית במועצה ולתרום מהידע המקצועי שלי. העשייה שלי הייתה גם לכלל התושבים בשוהם בתפקידים הנ”ל וגם לקהילה הדתית אליה אני משתייך. זו קהילה איכותית והיה מרתק לשרת אותה החל מתאורת שבילים והמשך בהעלאת סכומי התמיכות בצורה משמעותית. הגדלת תקציב תרבות תורנית/יהודית ואפילו הכפלתו. העבודה הרצופה והיעילה עם רב הישוב הרב דוד סתיו ועם אתי גרוס הגדילה משמעותית את הפעילות והסיוע של המועצה לפעילות תרבותית ותורנית גם לציבור הרחב בשוהם. עודדתי ותמכתי גם כספית והשתתפתי ביזמויות של חברי קהילה בשיעורי תנ”ך ופעילויות חברתיות למבוגרים וזוגות צעירים. במשך הקדנציה הייתי מעורב ובחלק מהמקרים אף מוביל שיפוצים בבתי כנסת והשגת תקציבים לכך. הייתה לי זכות לשרת באמונה את תושבי שוהם. לגבי העתיד רציתי להעביר את הדגל, לאור פניית רבים בקהילה שביקשו שאשאר לייצג את הקהילה התנתי את זה באחדות ואיחוד הרשימות לריצה ברשימה משותפת. אני מאמין שאפשר לעשות את זה ולהיות דוגמה לאחדות אמיתית, קיימנו מספר פגישות ובע”ה יתקבלו החלטות בקרוב”.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: