יום רביעי, 06 ביולי 2022, ז' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

פרוייקט העסקים החדש של היזם מרחב זוארץ באזור התעשייה "הייפארק שוהם"

שר הכלכלה וראש מועצת שוהם הניחו היום 24.7.19 אבן פינה לפרוייקט עסקים חדש של היזם מרחב זוארץ באזור התעשייה הייפארק שוהם.

פורסם בתאריך:


בתמונה משמאל לימין: יאיר רביבו, ראש עיריית לוד; איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם; אלי כהן, שר הכלכלה; הרב דוד סתיו, רבה של שוהם; מרחב זוארץ.

היום 24.7.19 בשעות הבוקר, התקיים טקס הנחת אבן הפינה להייפורט שוהם, פרוייקט העסקים החדש של היזם מרחב זוארץ, באזור התעשייה "היי פארק שוהם". לאירוע הוזמנו מכובדים רבים, בינייהם, אלי כהן, שר הכלכלה, ראש העיר לוד, יאיר רביבו, רבה של שוהם, הרב דוד סתיו, תושבי שוהם, בינייהם ראש המועצה הקודם, גיל ליבנה, חברי מועצה ועוד, אשר התכבדו בארוחת בוקר עשירה ומפנקת במסעדת קונפי & קו, את הטקס הנחה גיא זוארץ, קרוב משפחה של היזם מרחב זוארץ וסיפר על חוויות הילדות לצידו של מרחב. 

במהלך הטקס ציין אלי כהן, שר הכלכלה: "חשוב לנו שכל מי שרוצה להיות יזם לא יצטרך לעבור מסלול הישרדות". 

איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם הדגיש את נושא הארנונה האבודה ואת כוונתו לקדם חוק בנושא לדבריו: "שוהם איבדה בשנים האחרונות הכנסות מארנונה בהיקף 73 מיליון שח בשל יזמים שלא בנו על המגרש. אנו מקדמים חוק בנושא".

הייפורט שוהם משתרע על שטח של 11 דונם, עליו ייבנו כ-20 אלף מ"ר, המיועדים לתעשייה עתירת ידע, משרדים ומסחר. המתחם מעוצב בהשראת מתחמי הייטק מובילים בעולם. הפרוייקט יכלול שדרה מסחרית ירוקה, שתעניק שירותי מסחר לעסקים במתחם ובסביבה, לרבות חדר כושר, מסעדות, בתי קפה ושטחים ציבוריים ירוקים.

הדמיות: חברת נאות תל-רם.

שר הכלכלה, אלי כהן: "חשוב לנו, בממשלת ישראל, שכל מי שרוצה להיות יזם, לא יצטרך לעבור מסלול הישרדות. כאן בשוהם, באזור התעשייה המתפתח הזה, אנחנו יכולים להיווכח בתנופה בה נמצאת מדינת ישראל, בפיתוח העסקי ובתשתיות התומכות. כדי שנוכל להעניק יותר שירותים לאזרחי מדינת ישראל בתחומי החינוך הבריאות והביטחון, צריך שיקומו עוד עסקים קטנים ובינוניים".

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "אני מברך על כניסתם של יזמים נמרצים, אשר מאפשרים לעסקים קטנים משוהם ומהאזור לקבוע בשוהם את משכנם, ומביאים בכך מקומות תעסוקה לתושבי היישוב ותנופת פיתוח. בניגוד למרחב זוארץ, שפועל במהירות רבה לקידום הפרוייקט, ישנם לצערי יזמים שזכו במגרשים כבר לפני עשור, ועדיין לא פעלו לקבלת היתר בנייה. מדובר באובדן הכנסות בארנונה למועצת שוהם שמוערך בכ-73 מיליון ₪. זו בעיה שאיתה מתמודדות רשויות מקומיות רבות בארץ, ובשנה האחרונה אני פועל לקידומו של חוק, שיאפשר לרשות מקומית לגבות ארנונה על מלוא זכויות הבנייה, במקרים בהם לא מושלמת בנייתם של פרוייקטים בתוך 4-5 שנים מיום הזכייה במכרז. הנהלת מרכז השלטון המקומי תומכת במהלך זה ואני תקווה שנקדם אותו בכנסת הקרובה".

דינה פרומוביץ, מנכ"ל החברה הכלכלית שוהם ציינה כי בימים אלה משלימה החברה הכלכלית בנייתם של שני מגרשי חנייה ציבוריים, בסמוך למגרש זה: "המועצה והחכ"ל מקפידות, בכל הפרוייקטים, על השלמת עבודות הפיתוח עוד בטרם מאוכלסים המגרשים על ידי היזמים, וזהו אחד מגורמי המשיכה של הייפארק שוהם".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: