יום שישי, 24 במאי 2019, י"ט אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות שוהם בשוהם

חדשות שוהם חבל מודיעים ומודיעין

מתכוננים לבחירות 2018, מי את ד"ר הילה דוד?

ראיון ספונטני עם המתמודדת החדשה לראשות המועצה - ד"ר הילה דוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נירה נחום

מתכוננים לבחירות 2018, מי את ד"ר הילה דוד?

שם: ד”ר הילה דוד

גיל: 49

מצב משפחתי: נשואה בשנית לאייל, וביחד אנו הורים לשישה ילדים.

השכלה: דוקטורט בספרות השוואתית מאוניברסיטת בר אילן. (תואר ראשון ותואר שני בהצטיינות), תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן (בהצטיינות), תעודת הוראה (בהצטיינות) ותעודת מנהלים של משרד החינוך, בוגרת קורס מנהיגות של עמותת “גשר”, העמותה מקדמת את הערבות ההדדית הידברות וההבנה בין חרדים, דתיים וחילונים בחברה היהודית במדינת ישראל ובתפוצות.

עיסוק היום ובעבר: 13 שנים הייתי מורה, מחנכת ורכזת שכבה בתיכון “רמלה לוד” בהן הובלתי וחינכתי אלפי בוגרים לתעודת בגרות איכותית שבצידה חינוך לערכים תוך הקפדה על מתן דוגמא אישית ויחס אישי לכל תלמיד. 11 שנים מנהלת סל תרבות עירוני בראשון לציון בהן אני מובילה את כל נושא החינוך לאמנות בקרב 45,000 תלמידי העיר בכל מוסדות החינוך מראשית הגן ועד לסוף י”ב. 7 שנים מנהלת את מיזם “פסטיבל תיאטרון החופש הגדול” – פסטיבל הצגות איכות בסוף אוגוסט במחיר השווה לכל נפש.

פעילות ציבורית והתנדבותית: 5 שנים עמיתה במכון “גשר” למנהיגות בהן אני מיישמת בכל עיסוקי מיזמי אחדות בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. 5 שנים דירקטורית בקרן ספיר לספרות של מפעל הפיס בהן שימשתי גם כיו”ר וועדת הכספים של הקרן, האחראית על השקעות הקרן בסך 31 מיליון ₪. 4 שנים חברת המועצה הישראלית לתרבות ואמנות, הפועלת מכוח חוק התרבות והאמנות ותפקידה לייעץ לממשלה בתחומי התרבות והאמנות במדינת ישראל. המועצה אחראית לגיבושה של תוכנית רב שנתית למדיניות בתחומי התרבות והאמנות ותקצוב הגופים הנתמכים, בתקציב שנתי של 700 מיליון ש”ח.

4 שנים כהונה כיו”ר מדור מחקר ומורשת, האחראי על קביעת קריטריונים לתמיכה כספית ממשלתית, בחינת הגופים המבקשים תמיכה, חלוקת הכספים ובקרה רציפה לגבי אופן השימוש בהם על ידי מוסדות מחקר ומידע בתרבות ומוסדות המשקפים את הנצחת ומחקר מורשת עדות ישראל בתקציב שנתי של 37 מיליון ₪.

יש 4 גברים המתמודדים לרשות המועצה האם כאשה יש לך חשש ממאבק מגדרי?

בכל תפקיד אותו אני ממלאה אני תמיד מקפידה על מקצועיות, עמידה ביעדים והשקעה מרובה. המקצועיות וההתייחסות העניינית הן תנאי בסיסי להצלחה ולהערכת הסביבה. מעולם לא שמתי את ענייני האישיים לפני האינטרס המקצועי והציבורי ומעולם לא ציפיתי ואינני מצפה ליחס שונה בשל היותי אישה. יחד עם זאת אני מודעת היטב לדוגמא שאני מהווה מעצם היותי המתמודדת היחידה וככזו, כמי שאני, אקפיד הקפדה יתרה על מערכת בחירות נקייה, על שקיפות, כבוד לאחר ויושר ציבורי. כאשר אבחר, אקפיד על יחס שיוויוני לכולם, על ייצוג מגוון ובכלל זה אף שיוויון מגדרי במינוי תפקידים.

מה יתרונך היחסי על פני מועמדים אחרים המתמודדים על תפקיד ראשות המועצה?

אינני נוהגת להשוות את עצמי לאחרים ולכן אעדיף להתייחס לשאלה הזו ביחס ליתרונות שאני מביאה עמי לתפקיד. אני מגיעה לתפקיד עם השכלה רחבה גבוהה ומגוונת, עם ניסיון בניהול מערכות הן ברמה המוניציפאלית והן ברמה הלאומית. יש לי היכרות עם מגוון אוכלוסיות ועם מגוון צרכים. לא פחות חשוב מכך הן היכולות שלי לפעול באופן מקורי וחדשני, כמו גם יכולות וניסיון להוביל שיתופי פעולה רחבים לטובת ציבור רחב. לכך יש להוסיף את הניסיון העשיר שאני מביאה בחינוך ובתרבות. באתגר הגדול של נושא החינוך ביישוב יש לי יכולות מוכחות. אני מאמינה בכל ליבי בעשייה למען הכלל. מאז ומתמיד בחרתי לפעול בשדה של השליחות החינוכית והציבורית. כל בחירותי המקצועיות קשורות ברצון לתרום מיכולותיי ולהשפיע על החברה שבה אני חיה. זאת מתוך הרצון לחיות בחברה הדואגת לחיים טובים באיכות חיים לחבריה, שיש בה עידוד להתפתחות, תחושות סיפוק ושביעות רצון. כל אלה חשובים במיוחד בנקודת הזמן המשמעותית הזו ליישוב, אשר עושה את קפיצת הדרך שלו לעשורים הבאים.

בשנים האחרונות אני מתמקדת בעשייה התנדבותית ברמה הלאומית, מתוך הבנה שיש לפעול במרץ למען כינונה של חברה מאוחדת, מלוכדת, המדגישה את המשותף והמאחד שבה ופועלת כגוף אחד למען חיים טובים ומאושרים תוך אחווה וערבות הדדית באופן שיוויוני וצודק.

מה עמדתך לגבי מינויים פוליטיים?

עמדתי בנושא הזה היא ברורה וחד משמעית. תחת הנהגתי ימונו אנשים בעלי יכולת מקצועית וניסיון המתאימים לתפקיד ועל פי כללי המנהל התקין. אנשים בשירות הציבורי צריכים לתת את השירות המקצועי האדיב והאיכותי ביותר לתושב, בדגש על מתן שירות.

האם תמני סגן בשכר?

כל עוד מספר התושבים הקיים ביישוב אינו גדל, אשמור על הנוהג הקיים ולא אמנה סגן בשכר.

תחבורה ציבורית, רכבת, האם תוכלי לקדם את הנושא?

בהחלט ויפה שעה אחת קודם. נדרשת תוכנית מקיפה להיערכות נכונה בנושא התחבורה ובכללו בניית והוספת כבישים, שינוי ושיפור התשתית הקיימת והתייחסות מיוחדת לבעיית החנייה הקשה ההולכת ומתעצמת ביישוב. בכוונתי לפעול מיידית למציאת פתרונות חדשים ויצירתיים לבעיית העומס בכבישים וגם בנושא שיפור השירות הניתן ליישוב שוהם במסגרת התחבורה הציבורית - עיבויה, הרחבת ייעדי הנסיעה ותכיפות הקווים. בעניין הרכבת, עד כה לא הושגה פריצת דרך בקידום הנושא. אני אעשה כל שניתן כדי לקדם את הנושא ולמצוא פיתרונות לבעיה.

שוהם עיר, כן, לא, מדוע?

 יופיה וקסמה של שוהם הוא בהיותה יישוב עם אופי של קהילה קטנה וחמה, הנותנת לתושביה מענה ותחושה של מוגנות במגוון תחומי החיים. הקסם הזה הופך את שוהם ליישוב איכותי בו תושביו אוהבים לחיות. הגדילה הצפויה במספר תושבי שוהם מציבה אתגר אמיתי בשמירת האופי הקהילתי של היישוב. אם השינוי ממועצה מקומית לעיר כרוך בתוספת תקציבית משמעותית, אין להקל בכך ראש. ראש רשות צריך לעשות את ההחלטות הנכונות לטובת היישוב תוך הקפדה על שיפור מתמיד של איכות השירות הניתן לתושבים בכל תחומי החיים. אני מתחייבת לשמור על האופי הקהילתי של שוהם גם עם התרחבותה וגדילתה מבחינה מספרית.

קרבה לחלונות הגבוהים בכנסת מסייעת לעיתים לקדם את צורכי הישוב, מה דעתך ? והאם יש לך קשרים בין חכי”ם בממשלת ישראל?

בוודאי שיש לי קשרים, על כך יעידו תפקידי המגוונים הן במפעל הפיס והן מול משרדי הממשלה השונים בתחום החינוך והתרבות. כראש רשות אשתמש בכל הניסיון והקשרים שצברתי וכמובן אכונן קשרים נוספים כדי לקדם את מטרות היישוב לטובת חיים באיכות חיים.

האם את מזוהה פוליטית עם אחת המפלגות בכנסת?

אינני מזוהה פוליטית ואינני פעילה באף מפלגה. המוכנות והרצון שלי להיכנס למגרש הפוליטי המקומי נובעת אך ורק מתוך תחושה של שליחות והבנה שכדי להשפיע ולשנות את הדרוש שינוי צריך להיכנס לתוך המשחק הפוליטי. שוהם נמצאת היום בצומת דרכים בתקופה רבת אתגרים בתחומים רבים הדורשים חשיבה מסוג אחר והתאמה לזמנים המשתנים ולקידמה. אני מתחייבת לפעול בשקיפות, ביושר ובכבוד כלפי כולם.

במה את גאה במיוחד?

אני גאה במיוחד ביכולת שלי לקדם שיתופי פעולה רחבים עם גורמים שונים, לעיתים בעלי תפיסות עולם מנוגדות למען מטרות משותפות. אני גאה כאשר מיזמים שיזמתי ורעיונות שהובלתי עד לכלל ביצוע בפועל תורמים לחברה, מרבים שביעות רצון ומקרבים לבבות.

מה החזון שלך לישוב וכיצד את רואה את הישוב בתום 5 שנות כהונה?

שוהם היא יישוב איכותי מהמובילים בארץ בכל תחומי החיים. יש להודות על כך לראש המועצה מר גיל ליבנה. יחד עם זאת, שוהם נמצאת היום בצומת דרכים בתקופה עמוסת אתגרים בתחומים רבים וכדי להוות מודל אמיתי של יישוב מוביל בארץ בכל התחומים יש צורך לתת מענה בנושאים רבים:

א.  ישנו אתגר גדול בתחום החינוך המצוי בירידה הדרגתית במדדים הארציים ואף בשביעות רצון התושבים ממערכת החינוך.

ב.   אתגר משמעותי נוסף נובע מן ההרחבה הצפויה להגדיל את אוכלוסיית היישוב בעשרות אחוזים והצורך לקלוט נכון ולתת מענה ראוי לאוכלוסייה הנקלטת בכל תחומי החיים.

ג.   כמו כן אתגר בתחום שמירה על אופיו הקהילתי של היישוב והצגת חזון כולל המקיף את כלל תחומי החיים. יש לתת את הדעת כיצד שוהם תיראה בשנים 2030-2040.

בתום 5 שנות כהונה שלי בתפקיד כראש הרשות, אני רואה את שוהם הופכת למודל אמיתי של יישוב המוביל בכל השירותים הניתנים לתושביו בכל תחומי החיים. יישוב בו חיים בהרמוניה אנשים שונים המשתפים פעולה למען איכות חיים אמיתית לכלל תושביו. יישוב הפועל בהתאמה לקידמה ולצרכים המשתנים שהיא מביאה עימה.

בכוונתי לקדם כבר בשנת הלימודים הבאה, בשיתוף פעולה עם הנהלות בתי הספר וצוותי ההוראה והחינוך תכנית שתביא עימה בשורה הן לצוותים החינוכיים והן לתלמידי היישוב. התכנית תדגיש ראייה חדשה למערכת החינוך בשוהם. בתום 5 שנים בתפקידי כראש הרשות תהיה בשוהם מערכת חינוך מובילה, טובה ואיכותית המעודדת מצוינות בכל התחומים, מעניקה כלים להתמודדות בחיים, מחנכת לערכים, ובעיקר מעניקה יחס אישי לכל תלמיד ונותנת מענה ראוי לכלל התלמידים, תוך תשומת לב לצרכיו השונים של התלמיד.

בעוד 5 שנים אני רואה את תושבי שכונת “הדרים” משתלבים ומתאקלמים תוך שביעות רצון בכל תחומי החיים, אני רואה יזמים ואזורי מסחר נוספים, הנותנים מענה כלכלי ראוי לגידול הצפוי באוכלוסייתה של שוהם. עיקר גאוותי יהיה כאשר ערכים של סובלנות, ראיית האחר וערבות הדדית יחזרו להיות רלוונטים. אז אדע שתרמתי את חלקי לקידום חברה טובה יותר.

כדי להשיג כל זאת יש צורך להתקדם ולתת מענה לזמנים המשתנים. שוהם זקוקה למנהיגות שתראה את המכלול של צרכי היישוב בצורה רחבה וכוללת תוך שימת דגש על תהליכים. שוהם זקוקה למנהיגות בעלת יכולת לקבל החלטות, אשר תוביל אותה אל עבר העתיד תוך התמודדות אמיצה עם מגוון האתגרים. מנהיגות שתדע לנהוג בתושבים בשיוויון, כבוד, ביושר ובשקיפות מלאה.

לתמיכה:

חן צרפתי, יו”ר מטה הבחירות 054-8157815

דף פייסבוק: ד”ר הילה דוד לראשות מועצת שוהם

 

 

שאלון ספונטני

משפחה – מקור העוצמה והכוח המניע

הופעה חיצונית – אסתטיות ומראה מסודר הם כרטיס ביקור

יהדות - השורשים והבסיס של כולנו כאן

שחיתות שילטונית – רעה חולה שיש לבער

עבודה קשה – תנאי להתקדמות והצלחה בחיים

אומץ – תכונה הכרחית למנהיגות

דיסקרטיות – הבסיס לבניית אמון

כסף – חשוב כאמצעי אך לא כמטרה

פחד – מעכב התפתחות

ספר – קוראת המון. הכי אוהבת את ש”י עגנון

מוסיקה – שירים ישראלים מפעם

עתיד – אם נפעל נכון יהיה כאן ממש טוב

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: