יום שבת, 15 באוגוסט 2020, כ"ה אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

צרכנות בשוהם

צרכנות בשוהם, קניות בשוהם וחבל מודיעין,עסקים בשוהם,

5 סימנים שמעידים כי הגג זקוק לאיטום

אנו הישראלים אוהבים להיות חכמים רק בדיעבד וזו בעיה שיכולה לעלות ביוקר במקרים מסוימים. אחד מהמקרים הללו הוא גג שסובל מרטיבות וחשוב לטפל בו באופן מיידי כדי שהנזק לא יחמיר מרגע לרגע. הרטיבות יכולה לקרות ממי הגשמים או מנזילה בגג ובכל מקרה זוהי סכנה לבית כולו.

פורסם בתאריך:


 

 

חוסר ידיעה אינה פותרת מטיפול

הבעיה הכי גדולה היא שלא כל כך פשוט להבין מתי הגג צריך לעבור איטום מחודש. לא תמיד ברורים לנו הסימנים על הקירות ועל התקרה ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו אובדי עצות נוכח הצבע שמתקלף מהחלקים העליונים שלהבית. חוסר המודעות הזו יכולה לתקוף כל משפחה, בעיקר כאלו שמעולם לא התעניינו יותר מידי בבנייה ובפעולות שהיא מצריכה לשם בניית מבנה בטוח ונעים ובטח לא למשפחות שכל חייהם לא היו חשופות לגג חיצוני ולפתע עברו לבית פרטי או לקומה האחרונה בבניין.

5 סימנים שמעידים כי הגג זקוק לאיטום

  • הסימן הראשון לכך שהגג זקוק לאיטום הוא קיר מתקלף. סימני קילוף בקיר לא קוראים מעצמם ולא כדאי להשלות את עצמנו שהצבע מתקלף מעצמו בגלל שהוא ישן. גם אם הקיר צבוע כבר כמה שנים, יש סיבה מדוע הוא מתקלף דווקא בקיר העליון או בתקרה, ככל הנראה זו הרטיבות שמפרידה בין שכבת הצבע לבין התקרה ואתם מתחילים להיות בצרות. אל תתייאשו והטיפול יכול להיות קצר מאוד בשלב הזה אך חשוב מאוד לבדוק היכן בדיוק יש סימני רטיבות נוספים ולקרוא ליועץ איטום שיפתור את המקרה העגום הזה.
  • התקרה משנה צבע? לא, זה לא קסם ולא אשליה ואף אחד לא מותח אתכם. יכול להיות שיש כתם גדול שקל מאוד להבחין בצבע הכהה שלו ביחס לסביבה וזה לא אומר שיש אשליה אופטית מהאור שנכנס דרך החלון אלא פשוט האזור הזה מלא במים ולכן הוא נראה כך. כשהאזור רטוב, קרני האור נבלעות בו ולכן הצבע שמגיע לעיננו כהה יותר, כמו כל אזור רטוב אחר בין אם זה מדרכה או נעליים, וזה אומר שהמים כבר הגיעו לנקודה בה אתם יכולים לראות אותם והאיטום חייב להתבצע במהרה.
  • עובש לא גדל סתם כך וכמו שאתם לא רוצים לראות אותו על הלחם או על העוגיות שהכנתם לפני שבועיים כך גם לא תשמחו לראות אותו על הקירות או על התקרה. העובש גדל בתנאי לחות ואין תנאים טובים יותר מאשר קיר רטוב ולח. אם יש עובש על הקירות, בין אם זה במטבח, בסלון, בחדר השינה, בחדר האמבטיה או בכל מקום אחר בבית, זה לא סימן טוב וזה אומר שיש לכם רטיבות בקיר בגלל איטום לקוי.
  • יש סימנים מאוד משונים שיכולים להופיע בגג שלכם שיסמנו לכם שאיטום גגות היא הפעולה הבאה שאתם צריכים להתעסק בה. אם גדלים לכם צמחים על הגג, אל תתעלמו או תצחקו כי זה ממש לא מצחיק, זה אומר שיש אחלה של תנאים לגדילת עשבים וצמחים ותנאים אלו הן של רטיבות. מים שמצטברים על הגג זה לא סימן טוב בכל מקרה אך כשגדלים צמחים זה סימן הרבה יותר גרוע כי זה אומר שהם ממש מצאו לעצמם מקום לגדול והמים חלחלו עמוק. יפה או לא, הגיע הזמן להסיר אותם ולפתור את הבעיה.
  • איטום גג מרוצף הוא תהליך שלא כולם עוברים במלוא האחוזים בגלל המורכבות שלו. במקום לפרק את המרצפות ולהתקין יריעות ביטומניות, יש כאלו שיסתפק ובמריחת חומרי איטום על הריצוף. אם המרצפות יוצאות ממקומן, זה אומר שהמים חלחלו מתחתיהן וזה הזמן לאטום את המקום כמו שצריך.

המאמר נכתב באדיבות – איטום צפרירים חברת איטום גגות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: