יום שבת, 15 באוגוסט 2020, כ"ה אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

צרכנות בשוהם

צרכנות בשוהם, קניות בשוהם וחבל מודיעין,עסקים בשוהם,

מהו מחשבון שפיצר?

עולם המשכנתאות הוא אחד הסבוכים והמעניינים ביותר כיום בתחום הכלכלה והכספים. מכיוון שהוא עשוי להיות רלוונטי כמעט לכל אדם – הרי שיש הרבה מאד מה ללמוד ומה לדעת על מנת להכיר היטב את התחום וכך לדעת איזה מסלול של משכנתא יהיה המתאים ביותר עבור כל אם ובכל מיני תנאים שונים.

פורסם בתאריך:


עולם המשכנתאות נבדל מנושאים כלכליים אחרים בכך שיש חשיבות עצומה להתאמה האישית של מסלול המשכנתא עבור כל לווה ולווה, שכן המסלול נקבע על פי קריטריונים ומאפיינים אישיים, משפחתיים וכספיים של כל אדם ואדם.

כיום קיימים כמה מסלולים אשר מאפשרים לבחור מתוכם כאשר לקוחות כאלה ואחרים בוחנים את התנאים שבהם הם יכולים לקחת משכנתא. המסלולים השונים קשורים לאופן חלוקת ההחזר החודשי בין הקרן – שזהו סכום ההלוואה עצמו, כלומר סכום הכסף שמתקבל מהבנק לצורך רכישת הדירה, לבין הריבית שהבנק מקבל עבור מתן המשכנתא. כל תמהיל שייבחר יהיה מתאים אך ורק ללקוח שקיבל את המשכנתא ולא ניתן להשליך ממנו אודות הכדאיות שלו עבור אדם אחר.

מהו מחשבון שפיצר?

שיטת שפיצר היא אחת מהאפשרויות לפיה אפשר להחזיר את הלוואת המשכנתא. על פי שיטה זו – ההחזר החודשי הקבוע לבנק הוא סכום שלא משתנה, זאת בתנאי שהריבית במשק אינה משתנה ושהמסלול שנבחר לא צמוד למדד המחירים לצרכן. במידה וההלוואה כן צמודה למדד – יותאם ההחזר החודשי לתנודות (עליות או ירידות) במדד המחירים לצרכן, כפי שהוא מפורסם מדי חודש על ידי בנק ישראל. באופן יחסי לשיטות החזר אחרות – שיטה זו נחשבת לכדאית מאד, שכן עם הזמן יתברר לבסוף שהסכום הכולל ששולם יהיה הנמוך ביותר יחסית, כאמור, לשיטות אחרות.

שיטת שפיצר נחשבת לבטוחה ונוחה מאד, כזו שאין בה תנודות גבוהות מדי, או תנודות כלל. זו הסיבה שהיא נחשבת לנפוצה ומבוקשת מאד ולכן גם מומלצת על ידי יועצי משכנתאות רבים המחפשים את מסלולי ההחזרה הנוחים ביותר עבור הלקוחות שלהם. במידה ומעוניינים להתקדם בשיטה זו, חשוב מאד לשים לב לכמה דברים בדרך:

  • התייעצות עם יועץ משכנתאות צמוד – יועץ זה יפעל ללא משוא פנים מול הבנקים והגופים הפיננסיים ואם הוא יאשר ששיטת החזר זו אכן משתלמת וכדאית – הרי שמומלץ מאד להקשיב לו ולקבל את העצה שלו.
  • את כדאיות ההחזר אפשר לבחון במחשבונים שונים שיועץ המשכנתאות לבטח מכיר. הוא יוכל לבחון לאורך זמן מה יהיה סכום התשלום הכולל והאם באמת מסלול זה הוא הכדאי והמתאים ביותר עבור הלקוחות שלו, ביחס למסלולים אחרים הקיימים כיום.
  • את ההחלטה הסופית כדאי לקבל הן בייעוץ עם יועץ המשכנתאות והן לאחר שנבחנו ההשלכות של מסלולי החזר אחרים. כך, כשכל המידע הרלוונטי והחשוב מונח וידוע עבור הלקוח – הוא יוכל לקבל את ההחלטה האם בחירה במסלול זה היא מה שהוא רוצה לעשות ומוצא לנכון.

כיום כמעט ואין לקוחות פרטיים שנכנסים לתהליך של לקיחת משכנתא ללא יועץ מקצועי, מנוסה ומיומן שיגן על האינטרסים שלהם ויוודא שהם אכן לוקחים את המשכנתא שהכי מתאימה להם ולמצב האישי והכספי שלהם. לקוחות אלה לא יפלו קורבן לאינטרסים של הבנק, שכן היועץ הצמוד שלהם יידע לקרוא כל מסמך ויבין כל מושג או מילה הקשורים לעולם המשכנתאות – מושגים שבדרך כלל לא נהירים למי שאינו מכיר את התחום לעומק. כך הם יכולים להיות בטוחים שהמסלול שייבחרו יהיה המושלם עבורם – החלטה שבזכותה הם יחסכו לא מעט סף לטווח הארוך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: