יום שישי, 22 באוקטובר 2021, ט"ז חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

צרכנות בשוהם

צרכנות בשוהם וחבל מודיעין

הרמת סינוס: עליה לצורך עליה

לעיתים אין ברירה, וצריך להכין אותנו לצעד הבא. הרמת סינוס היא מאותם תהליכים מקדימים שעושים כאשר אין ברירה. יש לשפר מצב קיים בכדי לתקן את המצב עימו באנו, ובעצם להכין את הפה והלסת לתיקון.

פורסם בתאריך:


(תוכן ממומן)

לעיתים אין ברירה, וצריך להכין אותנו לצעד הבא. הרמת סינוס היא מאותם תהליכים מקדימים שעושים כאשר אין ברירה. יש לשפר מצב קיים בכדי לתקן את המצב עימו באנו, ובעצם להכין את הפה והלסת לתיקון. איזה תיקון? השתלת שיניים, טיפול הדורש מהרופא להבין איפה הוא עומד להשתיל, והאם המרחב שנועד לקבל את השתל רחב, עמוק וחזק מספיק לעשות את העבודה.

אל תשכחו שאתם לועסים עם השיניים, טוחנים, קורעים, מערבבים ונוגסים. לא רק אספקט אסתטי, השתלת שיניים הינה הליך כירורגי שנועד לתמוך בבריאות הגוף כולו, דרך השער הראשי של מערכת העיכול, הפה שלכם. נפש בריאה בגוף בריא, וגוף בריא עם שיניים בריאות, הרמת הסינוס היא לעיתים מהלך חובה, ואם הרופא ממליץ, אז אין ברירה.

אז מה זה הרמת סינוס

נכון, לא הסברנו בדיוק מה היא הרמת סינוס, אך כעת, ללא כל דיחוי, ניגש לעניין.

  1. הליך הרמת הסינוס הינו הליך בו מפצים על מחסור בחומר גרמי, כלומר מחסור בעצם, בתחתית הסינוס ובמעלה חלל הפה.
  2. הסכנה כאשר אין מספיק עצם, ובעצם הסיבה לביצוע ההליך, הינה שהשתל יחדור וינקב את חלקו התחתון של הסינוס.
  3. הפיתרון למחסור בעצם הוא עיבוי העצם תוך "ניצול" חלל הסינוס כתחליף לעצם החסרה, בכדי שיהיה לשתל מקום איתן לאחוז בו.
  4. הדרך בה נעשה ההליך הינה החדרת תחליף עצם לחלקו התחתון של חלל הסינוס, וזאת לאחר הרמתו, ומכאן הרמת סינוס.
  5. החומר החילופי נכנס לחלל, מתיישב בו במדויק, מתקשה, ומתעבה לתוך העצם הקיימת, והופך למעשה חלק מלא מחלל הסינוס, חלק חדש בגוף שלכם.
  6. ישנן שתי שיטות להרמת סינוסים – סגורה ופתוחה:
    א. סגורה – במקרים בהם הצורך בעצם הוא עד 2 מ"מ, ייכנס הרופא בקדיחה בדיוק במקום בו יוחדר השתל, תחת הסינוס, ויחדיר את החומר המעבה מלמטה. הליך מהיר של כמחצית השעה, ולעיתים קרובות השתל יחובר כבר בטיפול הזה.

ב. פתוחה – במקרים בהם הצורך בעצם עולה על 2 מ"מ (כלומר חוסר ממשי וגדול בעצם). בהליך זה ייכנס הרופא דרך פתח בצד הלסת החיצוני, יחדיר את החומר, ימקמו היטב, ויסגור את הפתח שיצר. כאן יש להמתין להחלמה מלאה עד להחדרת השתל.

מאובחנים ומתכוננים להרמת הסינוס

לא כולם צריכים הרמת סינוס בשביל שתלים. רבים מאיתנו מגיעים לרופא השיניים עם מספיק בסיס גרמי לקבלת שתל מלא, כמעט מכל סוג. ובכל זאת, אלו מאיתנו שאובחנו בחוסר משמעותי בעצם, וזקוקים להרמה, יאלצו לעבור אותה, שכן בלעדיה לא ניתן יהיה לספק את המענה הרפואי ההולם עבורם.

בכדי לבצע את הרמת הסינוס תתבקשו לבצע מספר בדיקות מקדימות. צילומים שונים, כגון הצילום הפנוראמי וצילום הלסת העליונה, יאפשרו לרופא לבנות את האסטרטגיה הטיפולית המתאימה ביותר לצורך הרמת סינוס פשוטה ככל הניתן, כדי להקל עליכם, על ההליך ועל ההחלמה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: