יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

צרכנות בשוהם

צרכנות בשוהם, קניות בשוהם וחבל מודיעין,עסקים בשוהם,

הקפאת שומן או המסת שומן – פיסול הגוף הטוב ביותר

פורסם בתאריך:


 

טיפולים לא פולשניים ברמת סיכון נמוכה ובמינימום השבתת זמן כדי לסלק את השומן מהגוף, עברו בשנים האחרונות דרך ארוכה. אם שאיבת שומן נשמעה לכם כטיפול מפחיד מאוד, בילוי של שעתיים בקליניקה להמסת/הקפאת שומן שתסלק שומנים מהגוף בבטחה וביעילות, עשוי להישמע מפתה למדי.

ירידה במשקל היא לא כיפית. אנשים מוכנים לנסות כמעט כל דבר כדי לרזות, כולל דיאטה מזיקה, תרופות לא בטוחות או ניתוח לשאיבת שומן.

למרות שעדיין לא נמצאה נוסחת הקסם לירידה במשקל ולשריפת השומנים, המדע מצא דרכים חדשות לשטוף את השומן מתוך הגוף, וזה קצת יותר מורכב משימוש בסכין או בוואקום. המשמעות היא שאנשי הרפואה נלחמים היום בשומן ובהשמנה עם גורם הרבה יותר בסיסי: אש וקרח.

הקפאת שומן או המסת שומן בקור, הם שני הליכים רפואיים חדשים שמתחילים לצבור פופולריות רבה. על ידי פיתוח טכנולוגיות מהירות וחדשות המשתמשות בחימום ובקירור, אתם יכולים היום לקבוע פגישה בקליניקה, ולהניח למטפל להתחיל להמיס או להקפיא את השומן בגופכם.

נשמע לכם קצת מפחיד? ובכן, למרות שעדיין מדובר בפיתוח טכנולוגיות חדשות, אלה נושאות הבטחה רבה, זאת ועוד, גם ה-FDA העניק להן את ברכתו.

על התהליך ועל התוצאות

למעשה שני התהליכים, ההקפאה וההמסה, הם בו בזמן גם דומים מאוד וגם מנוגדים לחלוטין. שניהם פועלים על ידי השמדת תאי שומן שהגוף מסלק באופן טבעי דרך מערכת הלימפה והכבד והחוצה עם הצואה.

ההבדל בין שני ההליכים היא בטמפרטורה:

  • תדר רדיו הורג את תאי השומן על ידי חימום,
  • וקריוליפוליזה (cryolipolysis) הורג את תאי השומן על ידי הקפאה.

הסיבה בגינה שני הטיפולים יכולים לשמש להסרת השומן היא העובדה שתאי השומן לא מכילים הרבה מים, מה שגורם לרגישות רבה של תאי השומן לטיפולי ההקפאה או ההמסה.

אגב, גלי הרדיו גם מעוררים את התגובות הטבעיות לריפוי פצעים בגוף, ומעודדים ייצור של קולגן, כך שזה טיפול נהדר גם להידוק העור ולעיצוב מתאר הגוף.

  • הקפאת שומן

הקפאת שומן היא טכניקה שמקפיאה וממיתה את תאי השומן מתחת לעור, מאפשרת לגוף לסנן את החומר המת החוצה, ומותירה את הגוף עם פחות רקמות שומן.

המכשירים המשמשים להקפאת השומן מוחלים על העור שהוא עצמו נותר ללא פגע (אין כוויות קור), והורסים את הרקמה הבסיסית. זה נשמע מוזר, אבל הוכח שזה עבד על לא מעט מטופלים.

הקפאת השומן אמורה לגרום להפחתה של 25%-20% ממספר תאי השומן באזור המטופל, שזה בערך 40 סנטימטרים מעוקבים.

אולי זה יספיק כדי לטפל בשומן הגוף שלכם, אבל בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים עד שנראות התוצאות המקוות. וכאמור, החלק המוזר בטיפול זה הוא שבסופו של דבר השומן יוצא מהגוף יחד עם הצואה.

  • המסת שומן

בקצה השני של ספקטרום הטמפרטורה נמצא ההליך להמסת שומן, שגם הוא הפך לדרך פופולרית לסילוק שומנים מהגוף. אף על פי שנשמע כאילו טיפול זה הוא קצת יותר אינטנסיבי מטיפול ההקפאה.

המסת השומן מתחת לעור יכולה להתבצע במספר דרכים, כמו:

  • לייזר
  • אולטרסאונד
  • או גלי רדיו

כל אחת מהקטגוריות הללו כוללת גם מספר טכניקות, מכשירים ושיטות שבהם עשוי להשתמש המטפל שלכם. אבל המטרה הסופית היא תמיד זהה – להמיס את השומן ולספק לגוף שלכם את האפשרות להראות לתאים השומניים האלה את הדלת החוצה.

מה מביא לתוצאות טובות יותר – הקפאת השומן או המסתו?

קשה לומר, מכיוון שלכול טיפול יש יתרונות משלו שעשויים להתאים יותר לתוצאות שרוצים להשיג. לדוגמה, יש מטופלים עם עודפי עור ויש אחרים עם אזורי שומן חלקים שדורשים טיפול אחיד. המטפל יאבחן את המצב ויחליט אם המטופל ירוויח יותר מטיפול בהקפאת שומנים או מטיפול בהמסת שומנים.

האם זה כואב?

על פניו נשמע כאילו מדובר בטיפול קל למדי. אתם פשוט נכנסים לחדר הטיפולים, נשענים לאחור ונותנים לרופאים לפוצץ את השומנים שלכם באמצעות קרניים קוסמיות.

יחד עם זאת, יש אנשים שעברו טיפולים אלה ומדווחים על חוויה די כואבת ושורפת. עדיין השאלה החשובה נותרה פתוחה: האם זה עובד?

נראה שכן, לפחות עבור אותם מטופלים שעברו טיפול הקפאה או המסה של השומן ודיווחו על תוצאות טובות, גם אם במחיר של כאב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: