יום שבת, 24 באוקטובר 2020, ו' חשון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

צרכנות בשוהם

צרכנות בשוהם, קניות בשוהם וחבל מודיעין,עסקים בשוהם,

הנדסאי בניין - לא עוד מקצוע

ענף הבנייה הוא אחד מהענפים החשובים בכלכלת ישראל. הביקוש למקצועות אלו עלה משמעותית בשנים האחרונות, תנאי העבודה משופרים, והתרומה של המקצוע לכלכלה היא עצומה, לכן אין פלא שישנו שיפור במעמד המקצוע וביקוש רב להנדסאים בתחום.

פורסם בתאריך:


  * תוכן שיווקי*

אחד המקצועות הפופולאריים הוא תחום הנדסאי בניין. בתי הספר המלמדים את התחום מכשירים סטודנטים לתכנון, הקמה ותפעול מבנים ומערכות עבור צרכי תעשייה ציבורית ופרטית. בין הנושאים המגוונים שלומדים הסטודנטים במקצוע ניתן למצוא את תורת הבנייה ותכנון הנדסי, ארגון וניהול בנייה, ארגון וניהול אתר בנייה, פרטי בניין, פיקוח בנייה, עבודה ותכנון מבני פלדה ובטון, תכנון וביצוע של תשתיות וכבישים ועוד.

מגוון יתרונות במסלול הנדסאי בניין :

אם אתם מוצאים את עצמכם מתלבטים האם ללכת ללמוד את התחום, ויש לכם עניין בתחום ההנדסה והבניין, הנה כמה פרמטרים חשובים שאולי יוכלו לסייע לכם לקבל החלטה נבונה:

*   מסלול הלימודים של הנדסאי בניין לרוב יהיה מסלול לימודים גמיש. תוכלו לשלב עבודה במקביל ללימודים או אפילו לעשות הסבה מקצועית תוך כדי שאתם עובדים בעבודתכם הישנה, עד אשר תרכשו מספיק ידע ותקבלו את התעודה של המקצוע החדש. 

*   תנאי הקבלה ברוב המקומות הם תנאי קבלה ריאליים ונוחים. יתכן ותאלצו להשלים מעט בגרויות, לשפר קצת ציונים או לעשות מכינה, על מנת להגיע לתנאי רף הקבלה, אבל התנאים לגמרי ברי השגה לעומת מקצועות אחרים בשוק העבודה. 

*   הלימודים מעניינים ומרתקים למי שמוצא את עצמו מתחבר לתחום. הלימודים מועברים על ידי מיטב המרצים, והם כוללים לימודי תיאוריה בכיתות הלימוד, וכן לימודי פרקטיקה, הדגמות וסיורים בשטח על מנת להבין כיצד נראית עבודה באתר הבניה ומה הוא התכנון שקודם לכך. 

*   השתלבות מהירה בשוק העבודה. הבוגרים יכולים להשתלב מיד בתום הלימודים בשוק העבודה, ומאחר והביקוש גבוה, גם מציאת המשרה המתאימה תהיה לרוב מהירה. אין צורך בלימודי המשך על מנת לעסוק בתחום, אלא אם כן הסטודנט מעוניין בכך.

אפשרויות תעסוקה לאחר הלימודים 

לימודי הנדסאי בניין אורכים כשנתיים עד שלוש שנים, כאשר לרוב מדובר בלימודי יום, אבל ישנם מוסדות אשר מאפשרים גם מסלולי ערב. בתום הלימודים, יקבלו הבוגרים תעודה הנדסאי אשר תאפשר רישום בפנקס ההנדסאים במדור של "ביצוע מבנים”, וכמובן הצגתה לכל דורש.

למעשה, בפני הבוגרים אפשרויות שונות ומגוונות להשתלב בשוק העבודה. הנדסאי בניין אשר מעוניין להתמחות בניהול בנייה, יוכל להשתלב כמנהל עבודה של אתרי בנייה. סטודנט אשר בחר להתמחות בתכנון מבנים יהיה בעל זכות חתימה עבור תכנון מבנים פשוטים עד 4 קומות, ויוכל לתכנן ולהגיש תוכניות בניה לאישור של וועדות בנייה מקומיות ומחלקות ההנדסה בערים השונות.

אין ספק שמדובר במקצוע מתגמל במיוחד מבחינת תנאים ושכר. הנדסאי בניין מתחיל צפוי להרוויח כ-8,000, ש"ח בחודש כאשר עם הזמן ועם הקידום בתפקיד ובוותק השכר יעלה בהדרגה כמובן

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: