יום שלישי, 18 במאי 2021, ז' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

הגיל השלישי בשוהם

הגיל השלישי

אם לסבתא היו תופים...

אז זהו, שלדבורה פרידמן, בת 70 משוהם, סבתא ל- 6 נכדים, יש דווקא מערכת תופים בבית והיא מתופפת עליהם כל יום

פורסם בתאריך:


תשמעו סיפור: לפני כשנתיים וחצי התקשרה דבורה פרידמן, הסבתא של דולב, לשי יפרח, הבעלים של בית הספר לתופים "מקצבים" בשוהם, כדי להתנצל בשמו של הנכד ששכח להודיע שהוא לא יגיע לשיעור תופים שנקבע.

שי, שמכיר את דבורה כמי שמלווה את נכדה, דולב כהן,  לשיעורים אצלו, הציע לה בספונטניות לבוא לשיעור במקום הנכד. "דולב לומד אצלי כבר שש וחצי שנים, זכיתי להכיר גם את דבורה שמלווה אותו והרגיש לי הכי טבעי להזמין אותה לשיעור", מספר יפרח.

דבורה הרימה את הכפפה, הגיעה לשיעור ונשארה. "באתי ונדלקתי", מספרת דבורה. " בהתחלה הייתי נבוכה מההצעה ומהרעיון שאגיע לשיעור, מבחינתי זו הייתה הצעה הומוריסטית במידה מסוימת, אבל האמת היא שבכל הפעמים שליוויתי את הנכד שלי, ממש קינאתי בו על שהוא מתופף. יש לי אמנם רקע מוסיקלי, בצעירותי ניגנתי מספר שנים על פסנתר, אבל לא חלמתי שיום אחד אני אתופף על תופים".

מזה כשנתיים וחצי פוקדת דבורה את הסטודיו של שי יפרח ומתופפת להנאתה. היא לא תלמידה סטנדרטית וככזאת היא גם הציבה תנאי: "קבעתי עם שי שאני אלמד לתופף רק שירים שאני אוהבת. אני לא מנגנת עם תווים, הכל לפי שמיעה. בהתחלה הייתי קצת מיואשת ולא חשבתי שאצליח, אבל היום, אני מחכה בכיליון עיניים לשיעורים איתו. אני מתופפת אמנם שירים שאני מתחברת אליהם, אבל הוא  מלמד אותי כל הזמן וארציות שונות וזה פשוט כיף גדול".

בסטודיו של שי, דבורה מתאמנת ללא אוזניות: "אני אוהבת להרגיש את הקצב", אבל בבית היא מתופפת כל יום על מערכת תופים אלקטרוניים כדי לא להפריע לשכנים.

דבורה כבר הספיקה להשתתף בקונצרטים, לשמחתם הרבה של בני המשפחה שמפרגנים מאוד. גם שי מפרגן: "דבורה היא מאוד מוזיקלית וזה תענוג גדול ללמד אותה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תופים
אשר רדנסקי | 19:46   22.12.20