יום רביעי, 21 באפריל 2021, ט' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

הגיל השלישי בשוהם

הגיל השלישי

מתחברים לעת זקנה

39 מכשירי טאבלט הוענקו לאזרחיות ולאזרחים ותיקים ולשורדי שואה בשוהם

פורסם בתאריך:


24 מכשירי טאבלט הוענקו לאזרחיות ולאזרחים ותיקים בשוהם, במסגרת פרויקט משותף של מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי, אשר רכשו מחברת סלקום מערכות מתקדמות לניהול שיחות וידאו על גבי טאבלט מותאם, שיסייעו בהפגת הבדידות של האזרחים הוותיקים בצורה קלה, מהירה וידידותית וללא צורך במוכוונות טכנולוגית.

מהמחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית שוהם נמסר שהמועצה הגישה בקשה, במסגרת קול קורא של מפעל הפיס. בהתאם לתבחינים שנקבעו בקול הקורא, ובהשתתפות תקציבית של מועצת שוהם, קיבלה המחלקה לשירותים חברתיים לאחרונה את המכשירים, אשר הוענקו לאזרחיות ולאזרחים וותיקים ביישוב.

"הענקתם לאמי בת ה-92 מתנת יום הולדת מופלאה", אמרה תושבת שוהם, לאה ברקוביץ-יושע, שאמה מרי ברקוביץ קיבלה את הטאבלט החדש. "אחי מתגורר כבר שנים רבות בחו"ל, ובצל מגיפת הקורונה הוא לא פגש את אמא כבר למעלה משנה. אמא מתגוררת לבדה בשלוש השנים האחרונות ומשוחחת עם אחי באופן קבוע בווטסאפ באמצעות הטלפון הנייד. השיחות מאוד מתסכלות. לא שומעים טוב, לא רואים ברור, השיחה נתקעת באמצע כך שהשיחות בסיסיות בתוכנן. השבוע היא קיבלה את הטאבלט החדש. פשוט לתפעול, מסך גדול ואמא מאושרת. היא ממש מרגישה שאחי איתה בחדר. היא אפילו החמיאה לו על עיצוב המשרד. זו למעשה הפעם הראשונה שהיא מצליחה לראות את הרקע לשיחה. ממש מרגש. תודה רבה לכולם".

נתלי רז, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים: "התבחינים שנקבעו למתן המכשירים היו תושב/ת שוהם מעל גיל 69, המוכר למחלקה לשירותים חברתיים, תוך מתן עדיפות לבודדים ו/או אנשים שאינם יוצאים מהבית בעקבות הקורונה ו/או בעלי ירידה קוגנטיבית שמתקשים להשתמש במחשב".

בנוסף העניקה השבוע המחלקה לשירותים חברתיים 15 טאבלטים לשורדי שואה, בכדי לסייע להם לשמור על קשר עם יקיריהם ולאפשר ככל הניתן בימים אלו, לשמור על שגרת חיים. הטאבלטים נרכשו בסיוע משרד הרווחה. 

המחלקה מעמידה לרשות התושבים שקיבלו את הטאבלטים בני נוער מתנדבים אשר ייסייעו לקשישים ללמוד להשתמש במכשיר. 

מיכל פרידנטל, עו״ס אוכלוסיה מבוגרת, ביחד עם שוש סלע עובדת הזכאות של המחלקה עבדו יחדיו על הגשמתו של פרויקט זה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: