יום שלישי, 18 במאי 2021, ז' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

הגיל השלישי בשוהם

הגיל השלישי

איך בוחרים חיתולים למבוגרים?

מבוגרים רבים נזקקים למוצרי ספיגה שונים דוגמת חיתולים על מנת לשמור על נוחות ואיכות חיים גם בתקופת הגיל השלישי. אותם חיתולים מבצעים ספיגה של הפרשות, מנטרלים ריחות לא נעימים ומונעים את תחושת הרטיבות על הגוף. ניתן למצוא סוגים רבים של חיתולים שמיועדים למבוגרים ועל כן חשוב לבצע בחירה נכונה שלהם. על השיקולים בבחירת חיתולים למבוגרים תוכלו לקרוא בשורות הקצרות שלפניכם

פורסם בתאריך:


מידה וגזרה

אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת חיתולים למבוגרים הוא המידה. במידה ובוחרים חיתול במידה קטנה מידי, החיתול לוחץ, גורם לאי נוחות ואינו מסוגל לכסות את כל שטח האגן ואזורי ההפרשה. חיתול גדול מידי עשוי לגרום להיווצרות שפשפות וזליגה לצדדים של שתן ו/או צואה. לכן חשוב מאוד להתאים את המידה הרצויה ללובש החיתול וזאת באמצעות סולם של 4 מידות: קטן (S), בינוני (M), גדול (L), מידות גדולות (XL). חשוב גם לדעת שגזרת החיתולים משתנה בין גברים לנשים משום ההבדלים האנטומיים בין המינים ולכן חשוב לוודא את העניין מראש ולהקפיד לרכוש חיתולים שמתאימים למין לובש החיתול.

יכולת ספיגה

קיימות דרגות חומרה שונות באשר לאי היכולת של אדם לשלוט על סוגריו. לעיתים האדם דווקא שולט היטב על הסוגרים שלו, אך מפאת מוגבלות פיזית, קיים החשש שמא לא יספיק להגיע לשירותים על מנת להתפנות, במיוחד בשעות הלילה. לכן יש לבחור את החיתולים לפי יכולת הספיגה שלהם, מה שמצוין על גבי האריזות באמצעות סימוני טיפות בסולם של 1 (ספיגה קלה) עד 6 (ספיגה מוגברת). ככל שיכולת הספיגה גדולה יותר, כך החיתול עבה ומסיבי בהתאם והוא יכול לשאת משקל הפרשות של עד 3.5 ק"ג במקסימום. כמובן שחיתול שכזה אינו מתאים לשימוש יום  יומי עבור מבוגר שכן מתנהל באופן עצמאי במהלך היום, אך כן מתאים עבור מבוגר שמרותק למיטתו.

יכולת מניעת ריחות

אחד מהתפקידים החשובים ביותר של חיתולים הוא למנוע ריחות לא נעימים ועל ידי כך לאפשר למשתמש להימנע ממבוכות שונות בבית או בחוץ, בקרב בני משפחה, חברים וכו'. כיום ישנם מספר פתרונות יעילים לעניין אך רק חיתולים איכותיים יכללו אותם. למשל, חיתולים למבוגרים מסוג איכותי מסוגלים להפוך את הנוזל המופרש למעין ג'ל ולנטרל את הריחות באופן זה. חיתולים אלו אומנם יקרים יותר אבל יספקו ללובש החיתול איכות חיים רבה יותר.

אלסטיות מוגברת

עוד סיבה להשקיע מעט יותר ברכישת חיתולים איכותיים היא עניין האלסטיות שלהם. חיתולים זולים מאוד שאינם איכותיים הינם מאוד קשיחים ולא נוחים ללבישה. חיתולים אלסטיים לעומת זאת יאפשרו סגירה קלה יותר ו-"יתלבשו" בצורה נוחה על הגוף. ניתן למצוא שני סוג חיתולים למבוגרים – חיתולים רגילים שהמבנה שלהם זהה לאלו של תינוקות וחיתולים במבנה של תחתונים. הסוג השני הוא המומלץ יותר מבחינה אלסטית אך יש לקחת בחשבון כי הוא מאופיין ביכולות ספיגה נחותות מאשר הראשון. על כן חשוב מאוד להתאים את סוג החיתול לדרגת התפקוד והניידות של האדם – ככל שהוא נייד יותר, כך יש להעדיף פיתרון יותר אלסטי. 

יכולת מניעת פצעי לחץ

אחת הבעיות אצל אנשים מבוגרים היא זמן ישיבה או שכיבה ממושכים, מה שמגביר את הסיכוי להתפתחות פצעי לחץ מציקים ומסוכנים. לכן, ככל שמדובר באדם שנמצא באותה התנוחה במשך רוב שעות היום (אדם סיעודי, למשל), כך יש להעדיף רכישה של חיתולים שכוללים ריפוד עבה יותר בחלקם האחורי, מה שמונע התפתחות לחץ באזור האגן. זוהי הדרך להבטיח ללובש החיתול נוחות מרבית ולמנוע מצב רפואי שעלול להתדרדר.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
חיתולים למבוגרים
אברהםזריהן | 00:38   02.02.21