יום שישי, 19 באוגוסט 2022, כ"ב אב ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

תרבות הפנאי בשוהם

תרבות פנאי חוגים הרצאות הצגות בשוהם וחבל מודיעין

נוסטלגיה משפחית במיטבה

נוסטלגיה משפחתית המשפחתיות היא נושא שהוא חשוב מאד לישראלים

פורסם בתאריך:


ולכן רבים מהם מטפחים יחסי קרבה עם בני המשפחה המצומצמת והמורחבת. עם השנים יש בני משפחה שמכירים הרבה סיפורים מהעבר המשפחתי ואחרים שלא מכירים כלל. הדבר נובע מרמת הפתיחות של בני המשפחה המבוגרים לנושאים מסוימים. יש מבוגרים שבכל פעם שהצעירים מגיעים לביקור, הם מספרים להם סיפורים של נוסטלגיה משפחתית מהעבר, על דברים שקשורים לילדותם, להורים ולסבים שלהם. אך יש גם אחרים שמעדיפים להדחיק את העבר והם חיים בהווה בלבד. זו הסיבה שצעירים רבים חשים שיש להם חוסר במידע על העבר ולכן כשהם אמורים להכין עבודת שורשים לבית הספר, זו הזדמנות מעולה לשבת עם המבוגרים ולהיחשף לסיפורים שלהם.

לאחר שמיעה של חלק מהסיפורים הללו, בני משפחה מציעים לא אחת להכין ספר משפחתי אשר כולל את קורות החיים של הדורות הקודמים. המגמה היא להכין ספר שיש בו כמה פרקים על פי תקופות החיים וזאת כדי שכל דורות ההמשך ידעו תמיד את מה שקרה למבוגרים וגם לדורות הקודמים שהם לא הכירו. לצורך כך יש לפנות לחברה מקצועית אשר עוסקת בתחום זה כבר שנים רבות ופיתחה שיטות עבודה מתקדמות, כדי לכסות את כל המידע. תחילת הדרך היא בבנייה של אילן היוחסין אשר כולל את שמותיהם של כל בני המשפחה, עם בני זוגם וכל הילדים, הנכדים, הנינים והחומשים. ככל שיש נתונים רבים יותר, כך המידע יהיה מקיף ויכלול עשרות ואף מאות שנים אחורה.

רישום של נוסטלגיה משפחתית

את העבודה המפורטת של נוסטלגיה משפחתית, מבצעים באמצעות סופר צללים אשר מקליט ומצלם את השיחות שלו עם האנשים המבוגרים. את השיחות האותנטיות הללו הוא מעביר לאחר מכן לתוכנה במחשב וכך מתווסף מידע ולאט לאט משלימים את כל הפרקים בספר המשפחתי.

ההיסטוריה המשפחתית

ההיסטוריה של כל משפחתית היא ייחודית לה. יש משפחות שעלו מצפון אפריקה, אחרים מארצות הברית, אירופה וגם מיבשות מרוחקות כמו אוסטרליה. בגלות כל משפחה עסקה בתחום אחר כמו קמעונאות ומסחר, הנדסה, בנייה ועוד שפע של מקצועות. בכל משפחה היה הרכב אחר של הורים וכמות של ילדים ולכן מרתק לראות את העץ המשפחתי, לאחר שנרשמו בו כל הפרטים על בני המשפחה השונים.

הדרך לישראל

אחד הרבדים המרתקים בכל נוסטלגיה משפחתית הוא הסיפור של העלייה ארצה. יש כאלו שברחו באמצעות ספינות דייגים כדי להגיע לחוף מבטחים ומשם הגיעו לישראל בטיסה או בהפלגה. יש כאלו שהגיעו ארצה לאחר הקמת המדינה והתיישבו באזורים מרוחקים בצפון או בדרום, אחרים גדלו בקיבוצים או במושבים ולכל אחד מהם יש סיפור משלו.

כאשר הכול כתוב בספר, בני המשפחה מתחילים להבין את הפאזל המשפחתי ולהפנים את כל מה שקרה בתקופות השונות. עבור רבים מהם רוב המידע הוא חדש והם קוראים את הספר בשקיקה, לאור החשיבות הרבה שלו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: