יום שלישי, 18 במאי 2021, ז' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

תרבות הפנאי בשוהם

תרבות פנאי חוגים הרצאות הצגות בשוהם וחבל מודיעין

האופה הצעיר משוהם

גיא לוין, תלמיד כיתה יב' בתיכון שוהם, אוהב לאפות. מהכישרון שלו נהנים כיום גם קשישים ונזקקים. אם תשאלו אותו, עבורו "העוגה היא רק תירוץ"

פורסם בתאריך:


גיא לוין אופה כבר מגיל צעיר מאוד. בחודשים האחרונים הוא מנצל את הידע ואת הכישרון שלו לטובת קשישים ואנשים נזקקים.   

"מאז שאני ילד קטן, אהבתי לאפות. במהלך השנים פיתחתי את התחביב, הלכתי לשיעורים וקורסים בקונדיטוריה ושם למדתי את הבסיס. מאז, אני אופה ומחלק לכל מי שאני מכיר.

בשנה שעברה, השתתפתי בתכנית מנהיגות "עמיתי דילר", שם למדתי על חשיבות התרומה לקהילה ופיתוח היוזמה החברתית של מנהיג. השנה אני משמש כמדריך בתכנית. במהלך שנת החניכות, כחלק מפרויקט תרומה לקהילה והזדמנות ליצור שינוי, חשבתי על רעיון שישלב את התחביב שלי יחד עם נתינה ויצירת קשר עם אנשים שצריכים את זה.  שמעתי על פרויקט "מתוק לנשמה" והתחברתי לרעיון כי אני אוהב לאפות ותמיד חיפשתי למי לתת את העוגות שאני אופה."

"מתוק לנשמה" הוא מיזם התנדבותי להפגת בדידות בחברה ע"י אפייה וחלוקת עוגות לקשישים, חיילים בודדים, ובעלי צרכים מיוחדים וכל אדם הזקוק למפגש, מעבר לעוגה.

המיזם הוקם לפני כשנה על ידי איתמר גלזר, סטודנט בן 28 במטרה להפיג את הבדידות בקרב אוכלוסיות ייעודיות בהן קשישים, ניצולי שואה, נוער בסיכון ועוד. במסגרת המיזם הגיע איתמר לבקר אנשים בודדים בסופי שבוע כשהוא מצויד במאפה שהכין בביתו. לאחר ששיתף ברשת החברתית בפעילות הוא גילה היענות של רבים שרצו להצטרף אליו, וכך בשנה וחצי האחרונות בנה רשת של כ-3000 מתנדבים בפריסה ארצית המנוהלים על ידי רכזי אזור שגם הם מתנדבים. גיא לוין הוא אחד הנערים שביקש להתנדב.

לוין החל את התנדבותו באזור מודיעין. "ההרגשה שאתה נותן לבן אדם באופן אישי את העוגה ומשוחח אתו גורמת לי לאושר ובעיקר לו. מצאתי את עצמי מתנדב  עם ידידה במודיעין ומחלק לקשישים עוגות ברחבי העיר. התחלתי מקשיש אחד, ועם הזמן הגעתי גם לחמישה קשישים. היו קשישים שהייתי הולך אליהם באופן קבוע ונוצר בינינו קשר מיוחד, שלשמו הגעתי למיזם הזה. אני  מדבר עם קשישים בפתח הדלת, שואל לשלומם ורואה את השמחה בעיניים שלהם כשאני משוחח איתם. הבנתי שהעוגה היא רק תירוץ, השיח ותשומת הלב שמעניקים לקשיש, הם העיקר".

בתום  שלושה חודשים של התנדבות החליט לוין שהוא רוצה לקחת על עצמו אחריות גדולה יותר ופנה לגלזר, מנהל המיזם, שמינה אותו כמרכז אזור בקעת אונו.

לוין מספר בהתרגשות: "בראש השנה הייתי אחראי על כ - 300 קשישים וקישרתי בין מתנדבים שיחלקו להם עוגה לראש השנה כיום אני מפעיל קבוצה שמחלקת באופן שבועי לכ-200 קשישים באזור בקעת אונו"

בקרוב מאוד, מגלה לוין, הוא מתכוון להגיע עם המיזם גם לשוהם. "אנחנו נמצאים בשיח עם המועצה ואני מקווה שבקרוב אוכל לשמח גם את תושבי שוהם שזקוקים לכך".  

רכזי פרוייקט "מתוק לנשמה"

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
בחור מתוק
איריס | 20:38   20.10.20