יום שלישי, 18 במאי 2021, ז' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

תרבות הפנאי בשוהם

תרבות פנאי חוגים הרצאות הצגות בשוהם וחבל מודיעין

בדרך לאליפות העולם בקהיר

היא רק בת 16 והספיקה כבר להיות 3 פעמים אלופת ישראל לקדטיות ברכיבה על אופני וולדרום (מסלול) היעד הבא הקרוב – אליפות העולם בקהיר

פורסם בתאריך:


תכירו את אורי בש דובינסקי, בת 16, תלמידת כיתה יא' במגמת הספורט, בתיכון שוהם.

 מזה 7 שנים שאורי חיה במשטר אימונים קשוח הכולל שעות של רכיבה מידי יום, תזונה מוקפדת וחיי חברה דלילים ביותר. אורי שרוכבת על אופני כביש  ואופני וולודרום (ראו הסבר), מתאמנת במועדון האופניים TACC  (מועדון אופניים תל אביב) בשוהם, וכבר הספיקה לגרוף שלוש פעמים את התואר אלופת ישראל לקדטיות ברכיבה על אופני מסלול ואף וייצגה את נבחרת ישראל ברכיבת כביש באולימפיאדת הקדטים בבאקו,  אזרבייג'ן. 

למרות מערכת הלימודים התובענית ("בתיכון הולכים לקראתי") אורי ממשיכה להתאמן במרץ לקראת אליפות העולם שתתקיים באפריל השנה בקהיר ולקראת אליפות אירופה שעדיין לא נקבע לה מועד. היא מספרת על שגרת אימונים קשוחה: "כל יום בין שתיים לארבע שעות", על מיעוט בחברים "כי אין זמן להיפגש", אבל באותה נשימה גם על אהבה גדולה לתחום ועל מחויבותה הגדולה לענף ספורט קשוח במיוחד: "זהו ענף ספורט שאין בו הרבה נשים, אבל הוא מתפתח לאט לאט. מדובר באימונים קשים, עם הרבה מאמץ פיזי, שדורשים משמעת ושעות שינה מספיקות, אני לא יכולה לצאת ככה סתם בליל שישי ולחזור מאוחר, כשלמחרת אני צריכה להתעורר לאימון בחמש בבוקר, אבל יחד עם זאת זה אף פעם לא משעמם".

אורי גדלה בבית ספורטיבי, הוריה הם המודל שלה להשראה: אמה הייתה בעבר אלופת ישראל ושיאנית ישראל בשחייה, ואביה הוא מאמן מועדון האופנייםTACC . בתוכניות לטווח הרחוק, היא שואפת לעשות מהתחביב הזה קריירה.

וולדרום היא זירה למרוצי אופני מסלול. הוולדרום בנוי ממסלול אליפטי בעל שוליים משופעים ובו שתי פניות מעגליות של 180 מעלות ושתי ישורות. המעבר בין הישורת לפניה מוטה בזווית כלפי אמצע האליפסה. אורך המסלול נע בין 150 ל- 500 מטרים. בוולדרום אולימפי, אורכה של הקפה הוא 250 מטרים, כיוון התנועה הוא נגד כיוון השעון והפניות תהיינה תמיד שמאלה. ענף הוולדרום הינו ענף ותיק מאוד, הוא קיים משנת 1870 ובאולימפיאדה משנת 1912.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
אין כמו אופניים
גרגורי | 13:08   09.12.20