יום שישי, 18 בספטמבר 2020, כ"ט אלול ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

נדל"ן שוהם וישובי חבל מודיעין בשוהם

נדל"ן בנייה פרויקטים בשוהם וחבל מודיעים,דירות להשכרה בשוהם, דירות למכירה בשוהם, עסקאות נדל"ן בשוהם

תמ"א 38

תמ"א 38 בירושלים – משנים את פני העיר

פורסם בתאריך:


תוכן ממומן

ירושלים היא עיר מיוחדת. באמת הפשוטה הזאת מכירים לא רק תושבי העיר עצמם, ולא רק תושבי ישראל בכללותם, אלא תושבי העולם כולו. את ייחודה זה של העיר יש לשמר בכל מחיר, ויחד עם זאת, ישנו גם צורך לענות על צרכי האוכלוסייה ההולכת וגדלה בעיר. יכולת זו הולכת ומתערערת ככל שהופכים השטחים הפנויים לבנייה ליותר ויותר נדירים, ובדיוק במקום הזה נכנסת לתמונה תכנית תמ"א 38 בירושלים, המאפשרת א' לשפר את פני העיר באמצעות חידוש המבנים ברחביה, וב' לנצל בצורה טובה הרבה יותר את השטחים הקיימים, וזאת באמצעות עיבוי מספר יחידות הדיור בכל מבנה.

 

כיצד משפרת תמ"א 38 בירושלים את ניצולת השטחים בעיר?

כיום, מיושמת תכנית תמ"א 38 בירושלים במגוון שכונות שמציגות את רמת ההתאמה הגבוהה ביותר לפרויקט, קרי שכונות בהן קיימים הרבה מבנים מיושנים הזקוקים לחיזוק על פי הסטנדרטים המודרניים. שכונות אלה כוללות את קריית יובל, קריית מנחם, תלפיות, ארמון הנציב, קטמונים, בית הכרם, רמות ונווה יעקב ועוד. בכל פרויקט תמ"א 38, בין שמדובר במסלול של חיזוק וחידוש מבנה ובין שמדובר במסלול של הריסה ובנייה מחדש, הבניין החדש כולל בתוכו עוד מספר יחידות דיור, שיחד יכולות לחסוך בנייה של בניין שלם נוסף. בצורה זו, מנוצל שטח הבניין הקיים, ליותר יחידות דיור, וכאשר מדובר על עשרות ומאות פרויקטים, המספרים מצטברים למאות ואלפי יחידות דיור חדשות המתווספות למצבת הדירות בעיר במסגרת תמ"א 38 בירושלים, ללא בזבוז של שטח נוסף.

 

כיצד משפרת תמ"א 38 את פני העיר ירושלים?

תכנית תמ"א 38 אמנם נועדה במקור לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בתהליך הדורש עבודה בנייה מקיפה ויסודית, מנוצלים פרויקטי תמ"א 38 בירושלים לשיפוץ וחידוש המבנים לחלוטין. חידוש זה כולל שלל אפשרויות כמו הוספת מרפסות או הגדלת דירות, הוספת חניות, חידוש הלובי ללובי מודרני, החלפה של חיפוי המבנה, שיפוץ פני הבניין וסביבתו וכן הלאה. גם במקרה זה, כאשר מדובר על מאות פרויקטים המתקיימים באזורים שנחשבים למיושנים, נוצר אפקט מצטבר שמשנה לחלוטין את פני העיר, מעלה את ערך הנכסים, תורם לדיירים ומשפר את מצב האוכלוסייה. השיפור שמושג הוא לא רק אסתטי, אלא גם חברתי ודמוגרפי, וישנם שורה ארוכה של מחקרים מתחום הגאוגרפיה העירונית, שמראים אחד לאחד כיצד יישום תכניות כדוגמת תמ"א 38 בירושלים, יכול ליצור קפיצת מדרגה משמעותית בכל מובן אפשרי של פני העיר.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: