יום שישי, 18 בספטמבר 2020, כ"ט אלול ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

נדל"ן שוהם וישובי חבל מודיעין בשוהם

נדל"ן בנייה פרויקטים בשוהם וחבל מודיעים,דירות להשכרה בשוהם, דירות למכירה בשוהם, עסקאות נדל"ן בשוהם

איך יועץ משכנתא יסייע לך להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבורך?

כיום קיימים לא מעט מסלולים של החזר משכנתא וצריך לא מעט ידע מקצועי ועדכני על מנת להבין את המשמעות של הסוגים השונים ואת ההשלכות שיש להם על אורך שנות ההחזר.

פורסם בתאריך:


איך יועץ משכנתא יסייע לך להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבורך?

לקיחת משכנתא היא אולי הצעד הכלכלי הגדול ביותר שאנשים פרטיים נדרשים לדון בו ולהתעסק בו במהלך החיים שלהם. מדובר על הלוואה של סכום גדול מאד של כסף שהבנק מעמיד לרשותו של לקוח זה או אחר וביחד עליהם לבנות את מסלול ההחזר שיימשך על פני לא מעט שנים. לתהליך של בחירת מסלול המשכנתא יש השלכות כלכליות רבות על חייהם של הלקוחות.

כיום קיימים לא מעט מסלולים של החזר משכנתא וצריך לא מעט ידע מקצועי ועדכני על מנת להבין את המשמעות של הסוגים השונים ואת ההשלכות שיש להם על אורך שנות ההחזר. מכיוון שלאנשים פרטיים שלא עוסקים בתחומי הכלכלה והפיננסים אין את הידע הדרוש – מומלץ להם מאוד לשכור את השירות של יועץ משכנתאות. יועץ זה הוא איש המקצוע שיוכל לבאר עבורם את המושגים השונים, יסביר להם מה המשמעות של אחוז ריבית כזה או אחר וימצא להם בסופו של דבר את מסלול ההחזר שהכי יתאים להם ולמצב הכלכלי שלהם.

מה עושה בפועל יועץ המשכנתאות?

כמו שצוין – יועצי משכנתאות, כשמם כן הם – מבינים את עולם הכלכלה, מבינים את ההבדלים בין מסלולי ההחזר השונים וכמובן שתפקידם הוא להתאים לכל לקוח את מסלול החזר המשכנתא שמתאים לו. על אילו פעולות ומעשים מבוסס השירות של ייעוץ משכנתאות:

  • הבנה של עולם הכלכלה, של תהליכים שמתרחשים בארץ ובעולם וההשפעות שלהם על האזרח הקטן, זה שעומד לקחת משכנתא לרכישת דירה.
  • ייצוג הלקוח שלו מול גופים שונים או אנשי מקצוע שלוקחים חלק גם הם בתהליך בחירת המשכנתא הנכונה – בנקים וסניפים, עורכי דין, שמאים ומוסדות המדינה ובכך למנוע מהם לנצל את חוסר הידע של הלקוח.
  • הסברה וביאור המושגים והמחשה של הבדלים במספרים השונים על סכום המשכנתא לטווח הארוך.
  • שימוש במחשבוני משכנתא בעזרתם קל להסביר ולהדגים מסלולים שונים של החזר ואת ההבדל שהם גורמים בשינויים שונים.
  • התאמה של המסלול המתאים ביותר לכל לקוח וזאת בהתבסס על ההכנסות שלו, על ההון העצמי שיש לו כמקדמה ועל ההכנסות העתידיות שלו.

התאמה אישית – הבסיס לבחירת מסלול משכנתא

אם מישהו חושב שאפשר ללמוד לבד את נושא המשכנתא על מנת לחסוך את העלות של שירותי ייעוץ מקצועיים – מוטב לו לא לעשות כן. מדובר כאמור בנושאים ברומו של עולם שצריך הבנה מעמיקה שלהם ויכולת ניתוח שלהם גם האחד על השני וגם על החזר המשכנתא הספציפי של הלקוח המדובר. חשוב מאד להבין שגם אם העלות של ייעוץ המשכנתא נחשב לגבוה – הרי שעלות זו עשויה להתקזז מהר מאד בזכות בחירת המסלול המתאים ביותר עבור הלקוח, בעת קבלת הנחה על שיעור הריבית, ובעת מציאת פוליסת הביטוח למשכנתא שמתאימה לתנאים של כל לקוח ולקוח.

לכל אדם מתאימה משכנתא אחרת

טעות נוספת שרווחת בקרב הציבור הרחב היא השוואה של אנשים בין מסלולים של החזר משכנתא שקיבלו חברים או מכרים שלהם. הטעות נובעת מאותה הנחת יסוד שחייבים להתאים באופן אישי כל משכנתא לכל אדם ואדם. עצם בחירתו של אדם במסלול כזה או אחר או בשיעור ריבית כזה או אחר – אין בו כדי להעיד האם מדובר במסלול או שיעור ריבית טוב או רע, שכן הדבר היחיד שאפשר לומר על כך הוא שהמסלול מתאים ללקוח הספציפי הזה, תוך התבססות על ההון העצמי שלו, על ההכנסות שלו, על המצב המשפחתי שלו ועל הטבות או הקלות שונות שהוא באופן אישי מקבל ממוסדות המדינה.

לא לוקחים משכנתא בלי יועץ צמוד!

הערך של השירות שמקבלים מיועץ משכנתאות לא יסולא בפז ואי אפשר לתאר במילים כמה כסף אפשר לחסוך בעזרת ייעוץ אישי והתאמה מדויקת של המסלול וכל השיעורים והנתונים הדרושים. בבחינה לאורך זמן ולטווח ארוך יהיה קל להבין שהמחיר שישלם הלקוח עבור הדירה הוא המחיר הטוב והמשתלם ביותר ומה שהכי חשוב – שזה המחיר שמתאים לכיס שלו ולצרכים האישיים שיש אך ורק לו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: