יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

טורים אישיים בשוהם

“גם אני"

בכל סיכומי שנת 2018 בעיתונים, ברדיו ובטלוויזיה הסכימו הפרשנים שתופעת ה-"Me Too" הייתה התופעה החברתית המרכזית שאפיינה את השנה האזרחית שהסתיימה. היא הזניקה את מעמד הנשים בחברה מהמין החלש שחשוף לפגיעות מיניות למין החזק שיודע לגבות מחיר גבוה מאוד ממי שפגע בו במשך ההיסטוריה האנושית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מוקי הדר

לא רק אונס או שליחת ידיים גסות, אלא אפילו הערות מילוליות התפרשו כהטרדות מיניות והפכו את כל הגברים לחשודים מיידיים. מיליונרים, מנכ”לים של חברות ענק, בעלי דרגות גבוהות בצבא ובמשטרה, פרופסורים, פוליטיקאים בכירים, אומנים ושחקנים, שילמו את מלוא המחיר, לעיתים בלי קשר לחומרת מעשיהם, כאשר הנשים שנפגעו במקרים בעבר הרחוק הטיחו בהם האשמות.רבים  איבדו את פרנסתם, קצינים בכירים הודחו מהצבא והמשטרה, שחקנים מוכשרים לא יכולים לעלות יותר על בימת התיאטרון וכוכבי קולנוע נערצים לא מעיזים להראות את פרצופם מחוץ לבתי הפאר בבוורלי הילס. אין ספק, שנת 2018 היא השנה שבה ידן של הנשים הייתה על העליונה והן יכולות לחייך וליהנות מניצחונן המוחץ.
אבל מה זה עשה לנו הגברים? גבר אחד סיפר שהיה מוציא לטיול את כלבתו החמודה גם כשהייתה מיוחמת. הריח המיוחד הגיע לאפיהם של כלבי השכונה והם היו מתגודדים סביבה ומטרידים אותה, עד כדי כך שהיה צריך לפתח כושר של רץ מרתון כדי להתחמק מהכלבים המחורפנים ולהימנע מצרות בתקופת הייחום של כלבתו.


פעם הגיע לגינה מוקפת גדר שעיריית תל אביב התקינה בפארק הירקון המיועדת רק לכלבים. להפתעתו כלום לא קרה, אף כלב לא חיזר ועגב אחרי הכלבה שלו. הכלבים המפונפנים והמאולפים שבגינה היו עסוקים בענייניהם  ולא התקרבו כדי לבחון את מחמדיה מקרוב. די מופתע הוא פנה לאחד מבעלי הכלבים שבגינה ושאל מה פשר ההתעלמות מכלבתו החמודה. ”מה, אתה לא יודע? כל הכלבים הזכרים כאן מסורסים!!” ענה התל אביבי.
ואולי זו רק מטפורה למה ש-"Me Too” עשתה לנו הגברים. הפחד והאימה לחזר ולבטא משיכה - מיניות בריאה. יודעים מה לא! אבל לא יודעים מה כן והתוצאה: שיתוק וסירוס. זו הכללה כמובן אבל יש סימנים רבים לכך שאומנות החיזור ומשיכה מינית בריאה שיוצרים מפגש שיספק את שני בני הזוג, הולכים ונעלמים.


עוד ועוד מחקרים סטטיסטים קובעים שצעירים עושים הרבה פחות סקס מבעבר. גיל התחלת הפעילות המינית אצל הנוער דווקא עולה במערב אחרי שירד ברציפות במשך שנים רבות. גם בישראל מצביעים הנתונים על ירידה במספר המפגשים המיניים. אחד הטוקבקיסטים כתב “ברור שהישראלים יעשו פחות סקס, עם כל תלונות השווא שיש. לאט לאט גם מספר הזוגות שמתחתנים ירד בצורה דרסטית, הכול בגלל הפמיניזם הרדיקלי ששולט בארץ”. אפילו באיום הדמוגרפי מאשימים את Me Too. הרוב היהודי בארץ בסכנה, “הפמיניסטיות נוהרות באוטובוסים“.


ברור שישנן עוד סיבות רבות לתופעה של החלשות המשיכה הטבעית בין המינים. הסיבה המשמעותית ביותר כנראה היא העדפת הקשרים ברשתות החברתיות ובסמרטפון על פני המגע פנים אל פנים, כזה שמחייב הפעלת כל החושים. הראיה, השמיעה, הריח, ואחרון אחרון חביב אבל מסוכן, חוש המישוש (כן זה שיש חשש שהוא עלול להתפרש  כהטרדה מינית, אפילו כוונתו תמימה לחלוטין). יותר ויותר נשים וגברים מעדיפים שזרם אלקטרונים וגלים אלקטרו מגנטים יפרידו בין שני המינים. לא צריך יותר מתנועת אצבע ימינה או שמאלה באפליקציית השידוכים המהירים “טינדר” הפופולארית כדי לשלוח מסר של “רוצה את קרבתך” או לחילופין “תסתלקי לי מהעיניים”. פעם היה צריך לגייס מבחר משוכלל של כלי עבודה עדינים, טאקט, קסם אישי ולהשקיע זמן כדי לקרב או להרחיק את בת הזוג, והעיקר - אומץ לב כדי לעשות זאת פנים אל פנים.היום אפשר לעשות את זה בהינף אצבע מרחוק.


אם מאשימים את הפמיניזם הרדיקלי בנוסף לשינויים הטכנולוגים ששינו את מאזן הכוחות בין המינים, הרי אין ספק שבשנת 2018 המטוטלת שהייתה מוטה במשך עשרות בשנים לצד הזכרי, נעה בחוזקה לצד השני הנקבי ויתכן שכבר הגיע לשיא הגובה.
האם לא יהיה עדיף שב2019- תחזור המטוטלת אם לא לצד השני, לפחות לאמצע? אחרת יש סכנה שלא רק כל הכלבים בתל אביב יהיו מסורסים, אלא חלילה גם הכלבות יהיו מעוקרות. ואת זה אנחנו הרי לא רוצים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: