יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

טורים אישיים בשוהם

מי כאן פטריוט?

לא פעם ירדתי על קמצנותו של ביבי ולעגתי ליכולתו להיות “מולטי טאסקינג” ולהחזיק ב-4 תיקים בממשלה: שר החוץ, שר התקשורת, שר הבריאות, שר לשיתוף אזורי, במקביל להיותו ראש ממשלה. גם איור לא מחמיא של נתניהו כתמנון רב זרועות צורף לטור.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מוקי הדר

מי כאן פטריוט?

“אתה תמים אתה” אומר לי מיכאל חברי ישר לפנים, כשאני שואל אותו האם הוא קורא קבוע של הטור האישי שלי שמתפרסם בעיתון של שהם. “למה אתה מתכוון תמים?” אני מתגונן, ומיכאל עונה “אתה לא מספיק ביקורתי על מחדלי הממשלה הדפוקה, אתה לא מספיק יורד על ביבי, אתה לא מכסח את שרה. “ואני חשבתי לתומי שביבי זכה בטורים רבים שכתבתי למנה גדושה של ביקורת. למשל בגיליון 328 כתבתי על ביבי וליברמן המשחקים באש בתקיפות חיל האוויר בסוריה שיכולים לגרום לרוסים להעביר לאסד טילים משוכללים נגד מטוסים, וזה בדיוק מה שקורה עכשיו, על ההאשמות בשחיתות נגד שרה כתבתי מזמן שאני לא מבין איך בעלי מסעדות היוקרה בירושלים כמו “קבלייר” ו”מחנה יהודה” לא הגישו תביעת דיבה נגד שרה וביבי על שכינו את האוכל המעולה שלהם “חמגשיות” מה שעלול לפגוע במוניטין שלהם וביכולתם לדרוש כמה מאות שקלים מכל סועד אצלם, בגיליון אחר השוויתי את ביבי לפוטין וארדואן - שלושתם שואפים לשלוט בתקשורת ודואגים להשתיק אמצעי תקשורת אופוזיציונרים באמצעים כוחניים, ראו את התעללות ביבי בשידור הציבורי או עסקאות השוחד עם מוזס מ“ידיעות” ואלוביץ מ”וואלה”, המכונות תיקי 2000 ו-4000.

לא פעם ירדתי על קמצנותו של ביבי ולעגתי ליכולתו להיות “מולטי טאסקינג” ולהחזיק ב-4 תיקים בממשלה: שר החוץ, שר התקשורת, שר הבריאות, שר לשיתוף אזורי, במקביל להיותו ראש ממשלה. גם איור לא מחמיא של נתניהו כתמנון רב זרועות צורף לטור.

לא חסכתי ביקורת גם ממירי רגב בהשווֹתי אותה לעקרב מהבדיחה הידועה וקבעתי שבכל מקום שהיא נוגעת בו נשארת רק אדמה חרוכה. אז איך יכול מיכאל לטעון כלפי שאני “תמים” ומתייחס לממשלה בכפפות של משי.

אבל ככל שפשפשתי בגיליונות שבהם התפרסם הטור האישי בחמש השנים האחרונות, הרגשתי שאולי יש צדק בביקורתו של מיכאל. לא השתמשתי מספיק בנשק הלעג כמו שעושים בתוכנית הטלוויזיה 'גב האומה’ בערוץ עשר, שבכל מוצאי שבת מעלים את ביבי, שרה ויאיר בנם על המוקד ללא רחמים, לא הפלאתי בחיקויים של המשפחה המלכותית כמו שעושים מידי שבוע בתוכנית הטלוויזיה ‘ארץ נהדרת’, לא כתבתי במילים נוקבות על איך ביבי מוביל אותנו לתהום הפשיזם כמו שכותבים בעיתון ‘הארץ’ גדעון לוי, רוגל אלפר ודן מרגלית או סימה קדמון ‘בידיעות אחרונות’.

אני חייב לכן לבחון את עצמי ולברר מדוע העט שלי לא מספיק מושחז. האם זה רק מחוסר כשרון כתיבה או שאולי אני חושש שאפגע אישית מהתיוג כ-”שמאלן” חלילה וחס, אם אהיה בוטה יותר בביקורת.

היום להיות מתויג “שמאלן” זה בטח לא כדאי, אתה עלול להיעצר בנתב”ג לתשאול של השב”כ על סמך מאגרי המידע הנסתרים של השר ארדן, והחוקר ישאל אותך מה אתה חושב על ראש הממשלה שלנו. אם תתווכח איתו שביבי הוא “קומסי קומסה” (ככה ככה), אולי לא תכנס מיד לכלא, אבל בטח תפסיד את הטיסה. אין לך סיכוי להתקדם בשרות הממשלתי לתפקידים בכירים אם אתה לא מ”אנשי שלומנו”, ראו איך העיתונאי דרור אידר ‘מישראל היום’, שהתחנף לביבי בלי בושה בכל אמצעי התקשורת, זכה בתמורה לצ’ופר ענק - הוא מונה לשגריר ישראל באיטליה. דרך אגב, זה בדיוק מה שקרה ל'ימנים' יוצאי האצ”ל והלח”י בשנות החמישים במאה שעברה שקופחו על ידי שלטון מפא”י. עכשיו התהפך הגלגל, ה’ימנים’ בשלטון ועושים אותו דבר ל’שמאלנים’.

אבל הגרוע ביותר הוא, שמי שאינו תומך במנהיג ורעייתו ומצפה למשל שימוצה איתם הדין באשמות השחיתות והשוחד ללא עיכובים, או מי שמתנגד לבניה בהתנחלויות ובמאחזים הלא חוקיים בשטחים ותומך בפתרון של שתי מדינות, חשוד אוטומטית כבוגד במדינה וצריך להצטדק שהוא לא כזה.

הזדעזעתי כאשר שמעתי בטלוויזיה ראיון עם ג’ומס ח”כ אורון, ראש מפלגת ‘מרצ’ לשעבר, שמגייס את העובדה שהיה סגן אלוף במילואים, שני בניו טייסים קרביים ונכדיו משרתים ביחידות קרביות, כדי להתנצל שהוא פטריוט ישראלי ולא בוגד, על אף שהצביע ל’מרצ’. העיתונאי אמנון אברמוביץ נכה צה”ל וצל”שניק ממלחמת יום הכיפורים מותקף על ידי יאיר נתניהו ולעתים גם פיזית כעוכר ישראל.

אני מסרב לגייס את העובדה שהשתתפתי כצנחן בכיבוש ירושלים במלחמת ששת הימים, ונפצעתי במלחמת יום הכיפורים, ושני בניי שירתו ביחידות קרביות, כהוכחה לכך שאני לא בוגד במדינה על אף שאני מחזיק בדעות שמאלניות. זה פשוט מעליב אותי להצטדק בדרך כזו כדי לקבל לגיטימציה מצדו של הראפר ‘הצל’, חבורת לה פמילייה מבית”ר, ח”כ סמוטריץ מה’בית היהודי’ או אורן חזן מהליכוד, או מבן המלך יאיר נתניהו. מעניין איפה הם שירתו בצה”ל?

זו בדיוק הסיבה שאני לא רואה את ביבי כ”הבוגד“ או “הפשיסט”, אני לא מפקפק בהיותו פטריוט שרוצה את טובתה של המדינה. אני לא מסכים לדרכו, ומגנה את אופיו הנכלולי והנצלני ולכן לא מהסס לבקר את מדיניות ממשלתו במילים ברורות אך לא בוטות. יש האומרים שבשיח הציבורי היום אם אתה לא צועק וצורח ומקלל קולך לא ישמע, אז אני כנראה אמשיך להיות “תמים” בתקווה שהקוראים ימשיכו לקרוא את הטור האישי שלי גם בגיליונות הבאים של אבן שהם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: