יום שישי, 01 ביולי 2022, ב' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

טורים אישיים בשוהם

טורי דעה של תושבי שוהם

תסמונת חוסר התמצאות

מרגישים מבולבלים לאחרונה? אתם לא לבד....

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מוקי הדר

זה היה יום עמוס, בבוקר רכיבה על אופניים, אחר כך הרבה סידורים, ובשעה ארבע אחר הצהריים פרשתי לחדר המיטות למנוחה ונמנום קל. נרדמתי במהירות ואחרי שעתיים התעוררתי. מהחלון בקע אור חיוור. זינקתי מהמיטה כשאני בטוח שהתעוררתי מוקדם בבוקר. מקור הטעות היה כי האור בחוץ בשעת בוקר מוקדמת דומה מאד לאור של בין הערביים. זכרתי שהיום, גבי, אשתי, צריכה להגיע מוקדם לקופת החולים לצורך בדיקת דם. מצאתי אותה בסלון שקועה בשינה עמוקה מול הטלוויזיה הדלוקה. הייתי בטוח שנרדמה על הספה והמשיכה לישון כך עד הבוקר. הערתי אותה והזכרתי לה שצריך לצאת לקופת החולים. שנינו התלבשנו במהירות והתארגנו כשאנחנו מזרזים זה את זה שלא נאחר, כי השעה הייתה כבר 7.00 בבוקר, מבחינתנו. לפני שיוצאים לדרך, צריך לכבות את הטלוויזיה  ואז אני שם לב שהתוכנית המשודרת היא מהדורת החדשות המוקדמת. משהו לא בסדר כאן!! האור בחוץ הוא של בוקר, גם השעון מראה 7:00, אז  איך בערוץ משדרים תוכנית שלא מתאימה לשעת בוקר? החלפתי ערוצים ושוב אותה תופעה חוזרת: תוכניות ערב משודרות בבוקר. 'הם מגזימים' חשבתי, 'כמה שידורים חוזרים הם מנסים לדחוף לצופים?'  ואז נפל האסימון. השעה הייתה שבע בערב ולא שבע בבוקר. במקום שחר של יום חדש קיבלנו דמדומי ערב .

אפשר ליחס את הבלבול שלנו לתקופת הסגר הארוכה שעברנו, בה השתבשו סדרי החיים ולוח הזמנים היה גמיש, אבל הסגר הרי נגמר לפני חודש ולכאורה החיים חזרו למסלולם ( לא אצל המובטלים והעצמאים כמובן )אז מדוע עדיין אנחנו חיים בתחושה חזקה של חוסר התמצאות?

אולי אנחנו לא היחידים שמרגישים כך? ואולי זו תסמונת שפוגעת בעוד רבים באוכלוסיה מסיבות דומות שננסה לבחון.

רוב הציבור תמך לפי הסקרים בממשלת אחדות לאחר שלוש מערכות בחירות מתסכלות. במקום ממשלת אחדות קיבלנו ממשלה מנופחת של 36 שרים שחלקם שרים לענייני כלום ושום דבר. ממשלה בזבזנית שעסוקה באיזו מכונית יקרה תוביל את ראש הממשלה החילופי, ממשלה מסוכסכת שבה כל שר ולא חשוב מאיזו מפלגה נאבק על נתח בפאזל הבלתי אפשרי. גם לא מפתיע שקבינט שיעסוק "באחדות בעם" שהובטח לציבור עם הקמתה, לא הוקם, אף שעבר כמעט חודש. הישראלים שייחלו לשחר של יום חדש בפוליטיקה קיבלו דמדומים, בדרך לאפלה גמורה .

הציבור שייחל לפחות לרגיעה ביטחונית כשהוא מתמודד במגפת הקורונה, מקבל עכשיו במקום זה תוכנית סיפוח שמאיימת להביא אינתיפאדה חדשה. מי צריך עכשיו את ה"ספחת" הזו שהיא כידוע מחלת עור כרונית חשוכת מרפא שמוזכרת עוד בתנ"ך. למי יש כוח לבחון היום אם הסיפוח הוא חושך ליהודים ורק אור למתנחלים? האם עכשיו הזמן להסתכסך עם האיחוד האירופי ועם ממלכת ירדן?

האם אנחנו בגל שני של התפרצות הקורונה או רק בהתפרצות של המגפה בקרב תיכוניסטים הורמונאליים שמרבים להתחבק בגימנסיה העברית בירושלים? הציבור רוצה לדעת אם יש אור בקצה המנהרה או שזה בעצם האור של הרכבת שבאה מולו ויכולה לדרוס אותו שוב (כמובן אם שרת התחבורה תוכל לגרום לרכבת לעלות שוב על הפסים).

ונסיים באותם מליון מובטלים ועצמאיים שקמים בבוקר ורק מייחלים שהערב יגיע בלי שהפקידה בבנק תזכיר להם שהחריגה באוברדרפט היא בלתי נסלחת . אצלם גם הלילה לא מבשר טובות אלא סיוטים  ופחדים לא בלתי מבוססים .

אולי זה יומרני להשליך מסיפור הבלבול האישי שלנו בין בוקר לערב על כל תושבי ישראל, אבל לימדו אותנו בעיתונות שסיפור אישי טוב שווה אלף סטטיסטיקות ומחקרים מדעיים.

רוצים לדעת אם יש סוף טוב לסיפור הבלבול האישי שלנו? אז למחרת בבוקר הגענו לבדיקת הדם כמתוכנן,אבל את התשובות מבדיקת הדם במעבדה, לא קיבלנו עדיין ולכן לא נוכל לספק לקוראים הפי אנד, אלא נשאיר אתכם בחוסר ודאות  בדיוק כמו את מדינת ישראל בימים אלו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: