יום חמישי, 09 ביולי 2020, י"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

טייס מרחוק

פורסם בתאריך:
בחודש שעבר הגיע לסיומו קורס מפעיל כטמ"ם ה- 33. הכטמ"ם - כלי טייס מאויש מרחוק, לוקח תפקיד מרכזי בהגנת שמי המדינה. מפעיל הכטמ"ם אחראי על הפעלת מערכות הכטמ"ם, שיקולי דעת במצבים מבצעיים, ליווי וסיוע לכוחות קרקעיים מהאוויר, כיוון מסוקים ומטוסים למטרה, איסוף מידע מודיעיני והעברת חוזי בזמן אמת מכל הגזרות. בכל תרגיל ומבצע, כטמ"ם נמצא בשמיים ובזכותו יש לחיל האוויר ולצה"ל בכלל עליונות אווירית. 

בין מסיימי הקורס היה גם סג"מ א' משוהם.  סג"מ א' למד במגמות פיזיקה ומחשבים. נוסף על כך, הוא אוהב לטייל, להיפגש עם חברים ולצלול.

לפני הצבא רצה להיות טייס, התקבל לקורס טיס והפסיק את השתתפותו. לאחר מכן, השתתף בקורס ממ"ז (מפעיל מערכות זיק), יצא לבה"ד 1 והגיע לקורס מפעילי כטמ"ם: "רציתי לצאת לקורס מכיוון שהרגשתי שזה המקום שהכי יתאים לי, יעניין אותי ואוכל לתרום בו בצורה המקסימאלית. רוב אזרחי מדינת ישראל לא יודעים הרבה על מערך הכטמ"ם ותפקיד המפעיל, אבל אנחנו מתעסקים עם דברים בעלי חשיבות עליונה, ורואים לאחר מכן בחדשות דיווחים על אירועים שהיו קשורים אלינו. זה לא נתפס", מספר.

לסג"ם א' שני אחים: אייל, במכינה קדם צבאית ונועם, תלמידה. אביו, יואל, מנכ"ל חברה ואימו, סנדרה, יועצת ניהול ארגוני לחברות.  

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: