יום חמישי, 09 ביולי 2020, י"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

ביום שישי האחרון, נערך בשבט עמית צופי שוהם אירוע ראשון מסוגו במסגרת יום ההבנה, והוא יום גאווה שבטי

כמידי שנה, אנו מציינים את יום ההבנ"ה (היום הבינלאומי למלחמה בהומופוביה ובטרנסופוביה), ב17 במאי, לצד 50 מדינות ברחבי העולם.

פורסם בתאריך:
בעוד שמטרת אירועי הגאווה, היא לעורר את רגש הכבוד כלפי ביטויים מגוונים של מיניות, ולבטל את רגש הבושה העצמית הנקשר אליהם לפעמים, מטרת הבנ"ה היא להביא לדה-לגיטימציה של עמדות הומופוביות, ולמאבק של החברה כולה בביטויה.

"המחוייבות שלנו כבני אדם בכלל, וכחניכים בתנועת נוער בפרט, היא לפעול למען זכויות האדם, ללא הפליה כלשהי מטעמי גזע, צבע, לשון, דת נטייה מינית או זהות מגדרית." אומרת נעה בצלאל המרכזת הבוגרת של שבט עמית. "ביום זה עלינו להדגיש את זכותו של כל אדם לחוש חופשי לחיות את חייו, ללא פחד או חשש ממי שהוא. עלינו להלחם בדעות קדומות ולגלות סובלנות כלפי כל אדם בחברה ובכללם כלפי חברי הקהילה הלהט"בית. אנחנו בשבט עמית דואגים בכל יום להדגיש ולפעול למען מרחב בטוח בשבט שלנו."

יובל דרור, בת 18, ראש צוות "עמיתיה" אשר אחראים על הווי השבט ויצירת אירועים שבטיים מוסיפה: "מטרת יום ההבנה בשבט שלנו הייתה ללמד את החניכים על קבלת השונה, ולווא דווקא בקשר לקהילה הגאה.
היה לנו חשוב להעביר את היום הזה בצורה יצירתית לחניכים שלנן כדי שהם יוכלו להתחבר אליו ולהתעניין בנושא שהם לא נוטים לדבר עליו בחיי היומיום שלהם בבתי הספר ובבתים. תחילה, קיימנו מסדר שבטי מסורתי הצבוע בצבעי הגאווה, שבסופו כלל השבט (כ-650 חניכים) נעמדו יחד ויצרו את דגל הגאווה כהבעת תמיכה וסולידריות לקהילה הגאה. לאחר מכן, כל קבוצה עברה פעולה יעודית בנושא המתאימה לגיל החניכים, בה החניכים דנו במורכבויות של קבוצות מיעוט בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט, איך אנחנו כנוער מוביל בחברה יכולים ליצור חברה בטוחה לכלל האנשים החיים בה ואיך אנחנו מקבלים את השונה מאיתנו". 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: