יום חמישי, 09 ביולי 2020, י"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

הנוער והצעירים בשוהם

הנוער בשוהם כותב לאבן שוהם

במלוא הדרה

פורסם בתאריך:רב"ט הדר צמח, תושבת שוהם, מדריכה בימים אלה ממש את תערוכת "צה"ל שלנו". התערוכה חינמית ופתוחה לכל המשפחה ומציגה את היסטוריית צה"ל, כוללת סימולטורים ודימוי למסלול הכשרה עבור אזרחי ישראל.

בתפקידה הסדיר, משרתת הדר בפיקוד העורף כמדריכת אוכלוסיה לשעת חירום במחוז ירושלים והמרכז, על כך מספרת: "בתפקיד שלי אני מדריכה תלמידים בכיתה ה' על הנחיות לשעת חירום כמו איום רקטות, זיהוי חפץ חשוד ורעידות אדמה. ניתנה לי ההזדמנות גם להדריך בבית הספר היסודי "ניצנים", בו למדתי בשוהם. המורים קיבלו אותי בברכה והיה מאוד מרגש לחזור ולהדריך את דור העתיד כיצד להתמודד במצבים קצת פחות נעימים, בצורה הטובה ביותר".

בימים אלה ולאורך כל החופש הגדול, הדר תדריך גם בתערוכת צה"ל. היא תנחה אזרחים ותסביר על ההתפתחויות החדשות ביותר שיש לצה"ל להציע: "התערוכה נפתחת בפעם השנייה, לרגל 70 שנה לצה"ל. בתערוכה, המבקר עובר שלבים כיפיים לכל המשפחה. יש גם מיצג פוליגונים בו מוצגת ההיסטוריה של צה"ל לאורך השנים, סרטון מאוד מרשים שממלא את הלב בגאווה. בתערוכה, עונדים למבקר צמיד עם צ'יפ המאפשר כניסה לתערוכה ומשם הוא ממש עובר מסלול "מיון צבאי" וצובר נקודות אשר נסרקות בצ'יפ. בתום כל השלבים, מתבשר המבקר על "מיונו" הסופי. בתערוכה מוצבת גם עמדת "יזכור" לחללים שנפלו, ספר ערכים של צה"ל, ועמדה של פיקוד העורף. זו תערוכה מרשימה ומעצימה ואני מאוד התחברתי אליה".

הדר משתפת בחוויה הזכורה לה מהתערוכה:
"פוגשים כאן אנשים מכל שכבות האוכלוסייה: חרדים, חילוניים, אזרחים בעלי מוגבלויות ועוד. כך למשל, הגיעה קבוצה של אנשים בעלי מוגבלויות, ביניהם אזרח עיוור שרצה למשש את המטוס. בד"כ לא מאשרים לגעת במטוס, אבל הוא קיבל אישור מיוחד שריגש אותו מאוד. ליוויתי אותו לאורך כל התערוכה והוא גילה סקרנות רבה שנגעה מאוד לליבי. הוא אדם מקסים שהביע רצון להתנדב לצבא ולכן זה ריגש אותי, כי בעיני חשוב לאפשר לבעלי מוגבלויות לשרת בצה"ל, זה מעצים אותם ואותנו כחברה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: