יום שישי, 01 ביולי 2022, ב' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

עסקים בשוהם וחבל מודיעין בשוהם

עסקים שוהם, אנשים ועסקים בשוהם,חדשות שוהם בעסקים, עסקים בשוהם, עסקים בחבל מודיעין,

תאונות עבודה בחורף – חשוב להיזהר ולדעת

תרבות ארגונית, המודעת לחשיבות הבטיחות בעבודה, היא תרבות המעודדת הקפדה על הבטיחות בכל עונות השנה, ובחורף על אחת כמה וכמה. מעסיקים ועובדים כאחד, יכולים למנוע תאונות ופציעות בחורף, אם רק ייערכו לקראתו נכון. אחת מטכניקות המניעה היעילות ביותר, היא אימוץ הגישה הגורסת כי נושא הבטיחות נמצא באחריותו של כל אחד ואחד בארגון, הן המנהלים והן העובדים.

פורסם בתאריך:


 

על פי גישה זו, הארגון אמור ליזום פרוטוקול בטיחותי שיתאר בבירור את תחומי האחריות של כל אחד, ואת הציפיות הבטיחותיות מכול אחד. כאשר הארגון מערב את העובדים בהיבטים השונים של תכנית הבטיחות הארגונית – החל מזיהוי סכנות וכלה בפתרון בעיות – הוא מעודד תרבות בטיחות איתנה בארגון, ומאפשר קיום דיאלוג פתוח שמצדו יוביל לשיפור מתמיד.

תקנות בטיחות

תקנות הבטיחות בעבודה, שקבע המוסד לבטיחות ולגהות, מיועדות להתמודד גם עם הסכנות שאורבות לעובדים בחורף. תקנות אלה מתייחסות לצעדי מניעה הכוללים, בין השאר:

 • טיפול במבנה לפני הגשמים.
 • חימום ואוורור נאותים בתוך המבנה.
 • טיפול במפגעים ובסכנות בתוך המבנה ובסביבה (כמו סילוק פסולת, אחסון ראוי של חומרים מסוכנים וכדומה).
 • הקפדה על חימום הגוף.
 • הגברת הזהירות בעבודה המתבצעת בחוץ.

החלקה, מעידה ונפילה

החלקות, מעידות ונפילות קורות מן הסתם כל השנה, אבל בימים גשומים ורוחות סוערות, הסביבה הופכת למסוכנת במיוחד, ומגדילה את הסיכון להתרחשות של תאונת עבודה. מומלץ לכל מעסיק ליזום תכנית בטיחות שתתייחס באופן ספציפי להחלקות, מעידות ונפילות, תשפר את בטיחות העובדים ובו בזמן תצמצם את ההוצאות בגין תשלומי פיצויים לעובדים, תשלומי קנסות לרשויות או דרישות לתיקונים של הציוד או המתקן.

מניעת סיכונים בעבודה בחוץ

קור, גשם, רוחות וברקים – כל אחת מתופעות חורפיות אלה, עלולה להוות סכנה בזמן העבודה בחוץ. כדי למנוע סכנות, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החורף בשלום:

 1. סכנת הקור - חשיפה לקור עלולה לגרום להיפותרמיה או לכוויות קור. המעסיק אמור להיות מודע לסכנות אלה, במיוחד אם אנשיו עובדים בחוץ. עליו להזהיר אותם מפני לבישת שכבות רבות של בגדים כדי לא לפגוע בכושר התנועה שלהם, ולהמליץ על בגד חם ונוח, משקפי מגן, כובע חם, צעיף וכפפות עבודה מתאימות.

 

 1. סכנת הגשם - לקראת החורף, יש לבדוק את מבנה מקום העבודה ולהבטיח שהוא מוכן לחורף. כלומר: אטום כראוי ולא חשוף לנזילות שיגרמו ללחות ועובש, שפוגעים בבריאות העובדים ומזיקים לתשתיות. לעובדים בחוץ ביום גשום מומלץ להצטייד במעיל גשם ובכובע חם.
   
 2. סכנת הרוחות - רוחות חזקות מצריכות שימוש בציוד בטיחותי תקני, בעיקר בעבודה בגובה, כולל קסדת בטיחות, חגורת גב ייעודית או רצועות קשירה.

 

 1. סכנת הברקים - כשמתרחשת סופת ברקים, עדיף לא לעבוד בחוץ. אנשים שעובדים בגובה, כמו על עגורן או מנוף, צריכים להיזהר שבעתיים ולא לקחת על עצמם סיכונים מיותרים. לגבי מבנה מקום העבודה, חשוב שהוא יהיה מוגן על ידי קולט ברקים.

 

>> זקוקים לייעוץ משפטי בנושא תאונות בעבודה?  לחצו כאן.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: