יום שישי, 01 ביולי 2022, ב' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

עסקים בשוהם וחבל מודיעין בשוהם

עסקים שוהם, אנשים ועסקים בשוהם,חדשות שוהם בעסקים, עסקים בשוהם, עסקים בחבל מודיעין,

קניית רכב יד 2 - מה צריך לדעת לפני שיוצאים לדרך?

פורסם בתאריך:


מה צריך לדעת?

 

קניית רכב היא החלטה עסקית מהחשובות בחיינו, שניה רק לקניית דירה. אין ספק כי תהליך קניית רכב הוא תהליך לא פשוט הכרוך בהרבה מאוד בירורים וקבלת החלטות. אם בוחרים באופציה של קניית רכב יד 2 הרי שלמשוואה נוספים עוד פרמטרים כמו- חיפוש בלוחות מודעות, שיחות טלפון לצורך סינון, בדיקה במוסך, בדיקת שעבוד, התמקחות על המחיר ועוד. עם זאת, לקניית רכב יד 2 יש גם לא מעט יתרונות, למשל: מחירים נמוכים יותר, מגוון רחב של דגמים, ירידת ערך מתונה יותר, יכולת מיקוח ועוד. לא פלא אם כך שרבים בוחרים כיום לקנות רכב יד 2.

 

קניית רכב יד 2 - מה צריך לדעת לפני שיוצאים לדרך?

 

בשלב הראשון עליכם לקבוע מהו התקציב הזמין לכם עבור קניית רכב. בין אם אתם מתכוונים לקחת הלוואה מהבנק או לשלם את כל הסכום בכוחות עצמכם- מדובר בהוצאה לא קטנה ועליכם להתאים את הציפיות ליכולות.

שנית, יש להחליט מהו סוג הרכב שאתם מחפשים: האם אתם מתכננים קניית רכב משפחתי בעל מושבים רבים, שיכיל את כל בני הבית, או אולי רכב עירוני קומפקטי? רכב שטח? רכב ספורט? או אולי רכב מסחרי? האם יש יצרן מסויים שאתם מעדיפים?

בטרם קניית רכב יד 2 חשוב לברר מחירי רכבים. ניתן לעשות זאת באמצעות בדיקת מחירון מכוניות משומשות בקטגוריית הרכב שבחרתם.

לאחר שקבעתם את התקציב ובחרתם את סוג הרכב הרצוי המתאים ביותר לצרכים שלכם- ניתן להתחיל לחפש רכבים מתאימים.

 

קניית רכב - איפה מוצאים רכבי יד 2 למכירה?

 

קניית רכב יד 2 מתבצעת כיו במספר פלטפורמות: קנייה מאנשים פרטיים דרך מודעות המתפרסמות בלוחות רכב יד 2 בעיתונים או באתרים מקוונים דוגמת יד2, וכן בקבוצות פייסבוק שונות. ניתן לקנות רכבי יד 2 גם במגרשי מכוניות פרטיים או מגרשים השייכים לסוכנויות רכב או חברות ליסינג/חברות השכרת רכב.

 

קניית רכב - שלב השיחה הטלפונית

 

שלב זה הוא שלב סינון ראשוני בו תוכלו לברר כמה פרטים בסיסיים, למשל: כמה קילומטראז' עבר הרכב? כמה בעלים היו לרכב? האם הרכב עבר תאונה? האם יש לרכב פגמים חיצוניים או פנימיים? האם הבעלים הקודמים הוא אדם פרטי או חברת ליסינג? לכל אחד מהמשתנים הללו יש השפעה על ערך הרכב ועל מידת הרלוונטיות שלו לכם.

 

בדיקות שצריכים לעשות לפני שממשיכים

 

במידה ומצאתם רכב יד 2 פוטנציאלי שיכול להתאים לכם, השלב האחרון הוא לקחת את הרכב לבדיקות במוסך מורשה, אך עוד לפני כן כדאי לבדוק עוד כמה דברים:

בדיקת מסמכים- בדיקה של רשיון רכב ות"ז של בעל הרכב כדי לוודא שהרכב אכן רשום על שמו. בנוסף ניתן לראות ברשיון הרכב איזו יד הרכב ומי היו הבעלים הקודמים שלו (פרטי או ליסינג).

בדיקת טיפולים- בקשו לראות ספר טיפולים במידה ויש, זאת כדי לוודא שהרכב טופל היטב ובאופן קבוע במוסך מורשה והוא לא סובל מבעיות שחוזרות על עצמן.

בדיקת מערכות חשמל- חלונות, מיזוג, אורות- בדקו שהכל עובד.

בדיקה כללית ונסיעת מבחן- בחנו את האוטו מכל צדדיו מבחוץ ומבפנים. האם יש שריטות או דפיקות בולטות בפח? האם יש חלקי פלסטיק בלויים בפנים הרכב? האם הרכב משמיע קולות חריגים בזמן שהוא מותנע? קחו את הרכב לנסיעה קצרה ובדקו האם הוא נוסע חלק, האם המושבים נוחים לכם, האם החלונות והמראות לשביעות רצונכם, האם הבלמים מגיבים היטב.

אם אתם מרוצים מבחירתכם תוכלו לקחת את הרכב לבדיקה במוסך מורשה ואם זו יוצאת תקינה כל שנשאר הוא להסדיר את נושא התשלום וביצוע העברת בעלות. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: