יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

עסקים בשוהם וחבל מודיעין בשוהם

עסקים שוהם, אנשים ועסקים בשוהם,חדשות שוהם בעסקים, עסקים בשוהם, עסקים בחבל מודיעין,

כך יצרה ההדפסה התלת מימדית מהפכה בתחום הרפואה

בשנים האחרונות יותר ויותר תחומים מתחומי החיים מגלים את נפלאות הטכנולוגיה של הדפסה תלת מימדית ועושים בה שימוש. תחומים כמו אדריכלות, עיצוב או צורפות נחשבים לאלה המובילים שבהם יש שימוש נרחב, נפוץ ויעיל בטכנולוגיה זו, אך אם מנסים לחשוב על תחום שבו אומנות ההדפסה התלת מימדית יצרה מהפכה של ממש - אין ספק שזהו תחום הרפואה. יתרה מכך - טכנולוגיות ואביזרים רבים פותחו בזכות ההדפסה ונכנסו לשימוש שוטף בקרב רופאים, מטפלים או בשימוש אישי על ידי מטופלים.

פורסם בתאריך:


 

על מנת להבין את גודל הבשורה ואת המשמעות של אביזרי רפואה שפותחו בזכות הדפסות תלת מימדיות צריך תחילה להבין איך פועלת המדפסת. בעצם - לא מדובר כאן על מדפסת רגילה, כי אם על בנייה יש מאין של פסל או דגם זעיר המבוצעת על ידי הנחת שכבות של פולימר דקיק זו על גבי זו. את פקודת הייצור או ההדפסה מקבלת המדפסת מהמחשב של המפעיל ומתחילה במלאכת מחשבת של יצירת המודל אט אט, שכבה אחר שכבה עד שהוא מוכן לגמרי.

מה החשיבות של ההדפסה התלת מימדית לעולם הרפואה?

כאשר מתבצעים מחקרים רפואיים שמטרתם להביא ידע לכדי פעולה הלכה למעשה - לא תמיד ניתן היה לדמות בפועל את האביזר המדובר או לבחור בפועל השפעה כזו או אחרת של רעיון לציוד רפואי. העלויות של יצירת אבטיפוס היו גבוהות מאד וגם בנייה של דגם מוקטן לא הייתה אפשרית בשל היעדר חומרי גלם המתאימים לצרכים אלה. בזכות המדפסת התלת מימדית אפשר לבצע שלל פעולות בקלות יחסית וכך, לכל הפחות לבחון השערות או רעיונות חדשים.

כך למשל - ניתן להדפיס במדפסת התלת מימדית דגם של מכשיר שמיעה על מנת לבחון את ההתאמה שלו לאוכלוסיית מטופלים מסוימת, לבדוק את אופן הנשיאה או ההרכבה של אביזר שמטופל צריך לשאת איתו לאורך יום שלם או למשך כמה שעות ולבחון את ההתאמה של תכונות האביזר לשימוש המיועד לו. כיום ההדפסות התלת מימדיות זמינות יותר וכאשר יוצרים קשר עם בית דפוס המציע את השירות - אפשר ביחד עם בעל המקצוע לבצע סיעור מוחות וכך למצוא את הדרך הנכונה והטובה ביותר להפיק את האביזר הדרוש.

הדפסה תלת מימדית בתחום הרפואה

פריצות דרך רבות הושגו בזכות טכנולוגיה זו. מחקרים רבים שנקלעו למבוי סתום בשל היעדר האפשרות לדמות באופן פיזי ומוחשי אביזר או פריט רפואי יכלו להמשיך להתקיים, לשאת פרי ואפשר היה להסיק מסקנות לגביהם. בחינות של אביזרים חדשים שהומצאו הושלמו ואפשר היה לאשר את השלב הבא של ייצור המוני או של עצירת תהליך לטובת בחינה מחודשת ושינוי במהותו של המוצר. כעת, כשהטכנולוגיה של הדפסה תלת מימדית זמינה, נגישה ולא מאד יקרה - היא יכולה לשמש בכל תהליך מחקר.

כאשר מדפיסים אביזר רפואי או בוחנים את התכונות של פיתוח מוצר חדש - אפשר בזכות ההדפסה התלת מימדית לדמיין כאילו הוא אמתי ומוחשי ולנסות לעשות בו שימוש. לבטח בתהליך מעורבים לא מעט אנשי מקצוע שחווים את דעתם ועוקבים אחר כל פעולה המבוצעת עם המכשיר תוך השוואה לפעולה דומה המבוצעת בלעדיו. רופאים בכירים מעידים בעצמם שבזכות מודלים מוקטנים או כאלה בגודל אמתי אפשר לשלב טכניקות עבודה חדשות בהליכים רפואיים שמשפרים את איכות הטיפולים, מעלים את היעילות ותורים רבות למטופלים.

ומה צופן העתיד בתחום זה?

אין ספק שכאשר הטכנולוגיה יצאה לאור לראשונה אף אחד לא העלה על דעתו את ההשפעות שלה ואת ההתקדמות המטאורית שהיא תוכל להביא עימה. אין ספק שכיום רב הנסתר על הגלוי ויש תחומים נוספים ומעניינים שיכולים להרוויח מהדפסות דיגיטליות. גם בתחום חומרי הגלם יש שינוי רב וייתכן שהמדפסות התלת מימדיות תוכלנה גם לקחת חלק בייצור המוני של אביזרים רפואיים או תומכי רפואה שמיועדים לכלל האוכלוסייה. מיטב המוחות והמדענים פועלים ללא לאות למצוא טכנולוגיות חדשות ולבחון אפשרויות של הרחבת הידע שנמצא כיום בידי אנשי המקצוע.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: