יום שני, 26 באוקטובר 2020, ח' חשון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

עסקים בשוהם וחבל מודיעין בשוהם

עסקים שוהם, אנשים ועסקים בשוהם,חדשות שוהם בעסקים, עסקים בשוהם, עסקים בחבל מודיעין,

5 כללים להנעת עובדים

על מנת שמקום עבודה יהיה יעיל, פורה וכזה שנחשב לצומח ומצליח - חייבת להיות בו אווירה טובה, נעימה וחיובית. אם בעבר לא הייתה כל חשיבות לנושא של הנעת עובדים, רווחת העובד או שיפור תנאי העבודה במקום - הרי שכיום ניתן דגש חזק על נושאים אלה מתוך מחשבה על כך שאם העובדים יהיו מרוצים ושבעי רצון - מקום העבודה יקבל מהם הרבה מאד תועלת ועבודה יעילה. מעבר לכך - בשנים האחרונות חלחלה ההבנה שהעובדים הם קודם כל בני אדם בעלי רגשות וחיים אישיים - ושפשוט חייבים להתייחס גם לכך.

פורסם בתאריך:


 

כאשר לעובדים ניתן יחס אישי ויש בהם השקעה - היא תיתן את ההשפעה שלה גם לטווח הארוך. כל אדם, בין אם הוא עובד או לא - רוצה לקבל הכרה והערכה, הוא רוצה שישימו לב לנוכחותו ולייחוד שלו וכאשר מנהלי הארגון מתייחסים בצורה יפה לעובדים - העובדים יחזירו בעבודה טובה, יעילה ופורייה. נשאלת השאלה - איך אפשר לעשות זאת? איך אפשר להשיג את המטרות האלה? לשאלות אלה יש כמה וכמה תשובות והמשותף לכולן הוא - העמדת העובד במרכז תשומת הלב.

להלן חמישה כללים חשובים מאד שכדאי לחשוב עליהם כאשר רוצים להניע את העובדים ולהביא אותם לכדי מוטיבציה גבוהה לבצע את המוטל עליהם:

  1. יצירת שיתופי פעולה - כאשר בוחנים לעומק את מהות העסק ואת אופי העבודה בו - אפשר פתאום לגלות שלל רעיונות לשיתופי פעולה בין העובדים או בין מחלקות שונות. שיתופי פעולה אלה יביאו לכדי הכרות מעמיקה בין עובדים שעדיין לא מכירים זה את זה והשיח במסדרונות יהיה פורה.
  2. סדנאות העשרה לעובדים - כל נושא שקשור בעקיפין לנושא שבו מתרכז העובד יכול לתרום לו רבות - גם אם מדובר בידע אישי והרחקת האופקים - עצם ההשתתפות בסדנה בעלת אופי שונה המתקיימת מחוץ למשרד או באזור אחר במקום - תהווה עבור העובד שבירת שגרה ופתיחת הלך המחשבה לאפיקים חדשים.
  3. סדנאות מקצועיות למנהלים - לא קל להיות מנהל פעיל בארגון. יש הרבה מה לדעת גם בנושאים אישיים ועל מנת להצעיד את הארגון והעסק קדימה ללא הפסקה - גם המנהל צריך לרכוש כלים חדשים ונושאים הקשורים לניהול עובדים וארגון.
  4. פיתוח מיומנויות ניהול - אף ארגון מתקדם לא יכול לצעוד קדימה ולהוביל ללא עתודה ניהולית שאפשר לסמוך עליה בעתיד. כאשר בוחרים בקפידה את המועמדים המתאימים ביותר להכשרה מסודרת של פיתוח כל המיומנויות הדרושות להם על מנת בבוא העת לנהל את הארגון - אין ספק שהתכנית תצליח וייצאו ממנה מנהלים מצטיינים.
  5. גיבוש ופיתוח צוות - כאשר הארגון מבוסס על צוותים של עובדים - חשוב מאד לשבור להם מעט את השגרה, לאפשר להם לאוורר את המחשבה ולהתנסות בנושאי עניין אחרים. גיבוש עובדי צוות יכול להיות פעילות חברתית מעבר לשעות הפעילות או סדנה ממוקדמת באחד מנושאי העבודה של הצוות כצ'ופר מקצועי שיעזור להם לעבוד טוב יותר.

התרומה של תהליכי הנעת עובדים

הנעת עובדים - כשמה כן היא - מיועדת לגרום לעובדים לעבוד טוב יותר, תוך תחושת שליחות ונאמנות לארגון ופיתוח הרצון והמוטיבציה שלהם לתרום כמה שיוכלו להצלחת המקום. כיום כל מנהל, בכל חברה או ארגון יודע שצריך להקצות תקציב לצורך כך והתרומה של זה תחזור בחזרה לארגון בדמות עבודה טובה, יעילה ופורייה - כמו גם אווירה חיובית ואופטימית בין העובדים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: