יום שלישי, 18 במאי 2021, ז' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חינוך בשוהם

חינוך בשוהם,בתי ספר בשוהם,גנים בשוהם,מחלקת החינוך בשוהם,נוער בשוהם,חינוך מיוחד בשוהם,חופש גדול בשוהם,חוגים בשוהם,חוגים והעשרה בשוהם, ספורטילנד,מרכז לאומניות הבמה, איריס לנדה, דולי זורנצר, מועדון כדורסל, וירטואוז מוסיקה,בשוהם, אומנות בשוהם, לימודים והעשרה,

משרד החינוך עשה בית ספר למועצת שוהם

הוועדה העליונה של משרד החינוך החליטה לדחות בשנה את ביצוע שינוי מתווה הפעלת שלהבת, ולא ליישמו כבר בשנת הלימודים הקרובה. המשמעות: הישיבה תפעל כרגיל ותפתח את שעריה בשנה"ל הבאה. השינוי במתווה יופעל לקראת השנה תשפ"ג, במידה ואכן לא יהיה גידול משמעותי במספר הנרשמים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

בעיצומו של מאבק משפטי שמנהלים הורים לתלמידים בישיבת שלהבת בבית המשפט המחוזי כנגד סגירת הישיבה, טרפה החלטת הועדה העליונה של משרד החינוך את הקלפים בהודעתה כי היא דוחה בשנה את ביצוע שינוי המתווה להפעלת שלהבת. אנשי המקצוע של המועצה ומשרד החינוך במחוז מרכז, המליצו על מהלך של שינוי מתווה ההפעלה בתוך שנתיים, אולם החלטת הוועדה העליונה האריכה את שלב המעבר לשלוש שנים, כשזו נשענת על נתוני האכלוס הצפויים בשנתיים הקרובות.

בהתאם להחלטה, תלמידי שכבות ח'-ט' ושכבות י"א-י"ב ימשיכו ללמוד בביה"ס כפי שהוצע מלכתחילה ע"י הגורמים המקצועיים. בנוסף, תיפתח ההרשמה לשנה"ל תשפ"ב גם לתלמידי שכבת ז' ו-י'. חלק מהתלמידים כבר נרשמו למוסדות חינוך מחוץ לשוהם, אולם החלטת הוועדה לא תאפשר למועצה לשלם עבורם אגרת לימודי חוץ או הסעות, למעט תלמידי שכבת ז', שעבורם תשולם אגרת לימודי חוץ. בכוונת המועצה לפנות למשרד החינוך בבקשה לסייע לתלמידים אלה גם בהחזר הוצאות נסיעה בתחבורה הציבורית.

לשאלת "אבן שוהם" כיצד קרה שהחלטת הוועדה העליונה שונה מההודעה שנמסרה להורים על ידי מועצת שוהם וגורמי המקצוע במחוז מרכז, מסבירים באגף החינוך במועצה: "מדובר בטעות פרוצדוראלית של גורמי המקצוע במחוז מרכז, אשר סברו כי שינוי מתכונת הפעלה, שאינה כרוכה בסגירת המוסד החינוכי, אינה דורשת אישור הוועדה העליונה. משהתברר אחרת, העלינו את הנושא להחלטת הוועדה העליונה ואנו כמובן מחויבים לה".

בשלב זה, גם רשת אורט הביעה הסכמתה להמשך ניהול שלהבת, אך הודיעה למועצה ולמשרד החינוך כי לא תגדיל את התקציב עליו סוכם במתווה המעבר. מועצת שוהם, ביחד עם מחוז מרכז במשרד החינוך, פנו למטה מנכ"ל משרד החינוך בבקשה להשתתפות תקציבית נוכח ההשלכות של החלטת הוועדה.

ראש המועצה, איתן פטיגרו: "גורמי המקצוע, במועצה ובמשרד החינוך, איתנים בדעתם ששינוי מתווה ההפעלה הוא ההחלטה הנכונה. המצב הדמוגרפי בשוהם לא צפוי להשתנות. שכונת הדרים, שהיא בפרופיל מחיר למשתכן, לא צפויה להביא נרשמים בגילאי על-יסודי בכלל ובחינוך הממ"ד בפרט ועל כן השינוי לצערנו הוא בלתי נמנע. ההחלטה כאמור יוצרת מתווה סגירה ארוך ומתמשך יפגע בתפעול של בית הספר על כל המשתמע . קיווינו שהוועדה העליונה תקבל את המלצת גורמי המקצוע, אבל משהתקבלה החלטה על דחיית המתווה בשנה, אנחנו נעשה את הכל כדי למזער את הפגיעה בתלמידות ובתלמידי ביה"ס".

במהלך הקיץ צפויה המועצה לבצע עבודות להפרדה פיזית מוחלטת בין מבנה האולפנה למבנה הישיבה, כחלק מהצעדים להצמחת אולפנת שלהבת כמוסד חינוכי באזור.

חבר המועצה, מחזיק תיק החינוך הממ"ד, אבי אלטלף: "טובת תלמידי שוהם הינה השיקול המרכזי בפעילות המועצה ועובדיה, גם בהחלטה על שינוי מתווה ההפעלה של שלהבת, אשר נובע מקיטון משמעותי במספר התלמידים הנרשמים בשנים האחרונות לשלהבת ומהקיטון המשמעותי במספר כלל תלמידי החינוך הממלכתי דתי בשוהם. ככל שיהיה שינוי מגמה שיביא לגידול מספר התלמידים, תפעל המועצה בהתאם ותשתדל לרתום גם את רשת אורט ומשרד החינוך לשינוי המתווה. אני מקווה שמשרד החינוך יפעל להשלמת התקציב הנדרש לשם הוצאתה לפועל של החלטת הועדה העליונה לשנת הלימודים תשפ"ב."

אופירה ביטון, מנהלת אגף חינוך וקהילה ציינה כי בימים אלה מתקיימים הליכים מוקדמים לאיתור מנהל או מנהלת ל"שלהבת", לקראת הוצאת מכרז של רשת אורט לתפקיד. 

ממטה המאבק למען שלהבת נמסר בתגובה: "אנו מצפים כי ראש מועצת שוהם ומועצת שוהם יכבדו את החלטת משרד החינוך וימלאו אחר ההנחיות שיבואו לידי ביטוי בהמשך תמיכה, ליווי ופיתוח בית הספר. אנו לא מעלים על דעתנו שמישהו במועצה יבקש לנהוג כסוס טרויאני ולייבש את שלהבת בניגוד להנחיות משרד החינוך. שוהם נכללת במדינת ישראל ופה זה לא המערב הפרוע".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: