יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

כתבות מגזין בשוהם

כתבות בשוהם,אנשים בשוהם,מסיפורי שוהם,עסקים בשוהם,

אושׁפיזִין נבחרים

ממש רגע לפני הבחירות לרשות המקומית, פנינו לאנשים שהחליטו לעשות לביתנו (של כולנו) ולרוץ למועצה או לרשות המועצה וביקשנו מהם לשתף אותנו את מי הם היו מזמינים לארח בסוכתם הפרטית, לו יכלו – דמות היסטורית, דמות עכשווית ומישהו שכבר איננו 

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מיכל פיקרסקי

אושׁפיזִין נבחרים

על פי ויקיפדיה, אושפיזין (אורחים בארמית) הוא הכינוי לשבע דמויות מקראיות הבאות על פי הקבלה,
להתארח בסוכותיהם של ישראל במהלך שבעת ימי חג הסוכות.

בכל יום מגיע אורח אחד ואליו מתלווים שאר האורחים.

חג סוכות הוא אולי החג הכי ביתי והכי חברתי ומשפחתי מכל החגים.

כולנו מארחים ומתארחים, פותחים את הבית והלב, מוזמנים ומזמינים אלינו את האנשים שבחברתם אנחנו רוצים לבלות,

חושבים על האנשים שנבצר מאתנו להזמין ומתגעגעים לאלו שכבר אינם אתנו.

ממש רגע לפני הבחירות לרשות המקומית, פנינו לאנשים שהחליטו לעשות לביתנו (של כולנו) ולרוץ למועצה

או לרשות המועצה וביקשנו מהם לשתף אותנו את מי הם היו מזמינים לארח בסוכתם הפרטית,

לו יכלו – דמות היסטורית, דמות עכשווית ומישהו שכבר איננו 

 

עומד בראש רשימת “שוהם שלנו” ומתמודד לראשות המועצה

בן 37, תושב שוהם משנת 1994,

נשוי ללי-אור ואב ליובל (5), לביא (4) ואופיר בן השנה

הייתי מזמין לסוכתי את חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. הייתי רוצה לשמוע את דעתו על מדינת ישראל בשנת ה-70 לעצמאותה. הייתי שואל אותו האם זה מה שראה בחזונו?

דמות בת זמננו הייתי מזמין את מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק. מהאנשים ששינו את העולם בן זמננו. הייתי שמח לשאול אותו היום, בהתייחס לנזקים שיכולים ונגרמים מניצול לרעה של הרשת החברתית שייסד כמו פייק-ניוז, שיימינג וחרמות, האם על פייסבוק להיסגר? הייתי גם שואל אותו אם הוא מתכוון להתמודד בעתיד לנשיאות ארצות הברית?

לו יכולתי הייתי מזמין את סבי מצד אמי, יעקב אוסובסקי ז”ל, שהלך לעולמו כשהייתי בן 23. לשמחתי הספקתי להכירו וללמוד ממנו רבות. הוא היה המודל שלי בחיים לתרומה, לציונות, להקמת הארץ ולאהבת האדם. בפשטות אני מאוד מתגעגע אליו והייתי שמח לו יכול היה להכיר את הנינים שלו ולראות את השבט הגדול שהקים יחד עם סבתי.

מסר אישי לתושבי שוהם: שנה טובה ובחירות נכונות לכל תושבי שהם.

 

 

עומדת בראש רשימת “שוהם מובילה” ומתמודדת לראשות המועצה.

בת 49, תושבת שהם משנת 2002, נשואה בשנית לאיל ואם ל-3 בנות ויחד הם הורים ל-6 ילדים

אני בוחרת לארח בסוכתי את דוד בן גוריון, מי שהיה ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, הכריז על הקמת המדינה ונחשב לאדריכלה. אני נפעמת מגודל אישיותו של אדם, שהיה מנהיג אמיץ בעל כושר מנהיגות יוצא דופן, הוביל את המדינה לניצחון במלחמת העצמאות, היה אחראי לקליטת המוני עולים בשנות החמישים וקיבל החלטות קשות באומץ רב. בעיקר אני מעריצה את היכולת שלו לשלב בין העשייה הפוליטית לבין היותו איש הגות, רוח וספר. זה בעיני הסוד שהפך אותו למנהיג כה מוצלח.

דמות ציבורית בת זמננו שהייתי מזמינה לסוכתי היא מרים פרץ, זוכת פרס ישראל למפעל חיים. אשת חינוך מדהימה וצנועה שבחרה בחיים, באהבה ובנתינה לזולת למרות האסונות הנוראיים שחוותה. תורמת כל הזמן לקירוב לבבות בעם, מדברת על הצורך באחדות ומרעיפה מעוצמותיה האדירות על החברה הישראלית כולה. הדברים שנשאה בטקס פרסי ישראל הרעיד את הלבבות וחדר את מנגנוני ההגנה של אומה שלמה.

לו יכולתי הייתי בוחרת בשתי נשים מדהימות: האחת היא חמותי לשעבר, רחל כץ, אישה שכולה לב, אהבה ונתינה לאחרים. רחל נהרגה בתאונת דרכים ביחד עם בנה הצעיר אסף לפני שנתיים בדיוק והיא חסרה לי. והשנייה היא, הלן טוב, אמו של בעלי איל. לא זכיתי להכיר כי היא נפטרה לפני 12 שנים ממחלה קשה, אבל אני יודעת שהייתה אישה מדהימה, בעלת יכולת נתינה אינסופית ומעוררת השראה וכואב לי שלא זכיתי להכירה.

מסר אישי לתושבי שוהם: לקראת חג הסוכות אני מאחלת לכל תושבי שוהם שיפתחו את ליבם ויקבלו אל סוכתם אושפיזין חדשים, בעיקר כאלה שאינם מכירים. שיתנו הזדמנות לשיח מלכד ומאחד, הפורץ את חומות ההססנות והספק, כדי לאפשר גם למי שאינו מוכר להתחבר ולהשמיע את קולו היחודי.

 

 

עומד בראש רשימת “שוהם עושים עם הלב” ומועמד לראשות המועצה.

בן 69, תושב שוהם משנת 1996, נשוי לאיילה (48 שנים) ואבא ל-4 ילדים בוגרים: עירן, מורן, לימור ושגית.

סבא ל-11 נכדים

לסוכתי הייתי מזמין את בנימין זאב הרצל. האיש אשר תרגם את הסכנה העומדת בפני היהודים מפני האנטישמיות באירופה, לגיבוש חזון ותוכנית פעולה להקמת בית לעם היהודי בארץ ישראל. בזכותו אנחנו היום נמצאים במדינה עצמאית, דמוקרטית ומשגשגת המבטיחה את המשך קיומו של העם היהודי.

דמות בת זמננו, הייתי מזמין את גברת מרים פרץ, ששכלה שניים מבניה בעת שירותם הצבאי. היא בעיני דמות מופת, אישה שהתעלתה מהשכול הכבד והבלתי נתפס  לעשייה מבורכת לחיזוק הרוח היהודית-ישראלית . מרים מקדישה את חייה לתחום החינוך והפעילות הציבורית וכל זאת לחיזוק איחוד וקרוב הלבבות בעם ישראל.

לו יכולתי - הייתי מזמין את הוריי היקרים, רפאל ז”ל ושמחה ז”ל עלו ממצרים בשנת 1949 יחד עם מרבית הקהילה היהודית שנרדפה לאחר מלחמת העצמאות וגידלו לתפארת שלושה ילדים בתקופה לא פשוטה. אני מתגעגע אליהם לעיתים קרובות והייתי שמח לו יכלו לפגוש את המשפחה הנפלאה שלי.

מסר אישי לתושבי שוהם: שנדע כולנו לכבד אחד את השני, שנדע לעזור ולסייע, שנדע לשמור על מה שהאל נתן ושאנחנו בנינו בעמל רב. שנפעל יחדיו למען המשך פיתוחה של הארץ הזו ושל הישוב שלנו. שיהיה כאן מקום טוב וראוי לנו, לילדינו ולנכדנו לחיות, לגדול, ללמוד ולהתפתח. והכי חשוב שנזכה לשלום ובטחון בארצנו!

 

 

עומד בראשות רשימת “קדימה שוהם” ומועמד לראשות המועצה.

בן 68, תושב שהם משנת 2013, נשוי ליהודית, אב ל-3: אלעד, מורן והילה וסב ל-5 נכדים

הייתי מזמין לסוכתי שלוש דמויות משלושה מגזרים המרכיבים את החברה הישראלית: דוד בן גוריון, הרב קוק והרב עובדיה יוסף. שלושה מנהגים של הציבור החילוני, הדתי לאומי והחרדי. הייתי שמח לשאול אותם על תחילת הדרך כל אחד בתחומו ולקבל טיפ בתחומי ההנהגה. אין לי ספק שמפגש משותף לשלושה אלו לפחות היה מנמיך את הלהבות בשסע בין דתיים לחילונים.

עם דמויות בנות זמננו הייתי מקיים שני מפגשים שונים. הראשון עם רינת גבאי ועם סטטיק ובן-אל - כדי לשמוע מהם איך הם רואים את הדור הצעיר שלי. למפגש השני הייתי מזמין את הסופר עמוס עוז והרב מאיר לאו במחשבה איך לייסד אמנה ישראלית להסדרת החיים בישראל. בעיניי אין משימה חשובה יותר מהפחתת השסעים בתוכנו.

לו יכולתי הייתי מזמין לסוכתי את כל חברי גיבורי התהילה, שאיבדתי במלחמות ישראל. כולם קדושים מורמים מעם שבזכותם כולנו יכולים להסב לשולחן החג.

מסר אישי לתושבי שוהם: בסוכות רבים חילונים ודתיים מאגדים את ארבעת המינים המסמלים את כלל החברה בישראל. מסר של אחדות. אני רוצה לברך את תושבי שהם שנשמור על אחדות ברמה היישובית, קהילתית ומשפחתית. אחדות ושת”פ מתוך כוונה טובה יצעידו את שהם לפסגות.

 

 

עומד בראש רשימת “שהם בתנופה” ומתמודד לראשות המועצה.

בן 57, תושב שהם משנת 1998 בזוגיות עם מיר ואב ל-3 בנות: רותם, גל ויובל

מרתקת אותי דמותו של א.ד. גורדון, חלוץ ופועל חקלאי, הוגה ומורה דרך לחלוצים, מייסד תורת-מוסר שכונתה “דת העבודה”. גורדון, שבא מבית אורתודוקסי, האמין בכיבוש הארץ ע”י עבודה עברית והפליא לשלב בין תורה לעשייה, בין היהדות ובניין הארץ. כחלק מהתנועה הציונית, הצליח לשמור על ייחודיותו ודעותיו. על כך אמר: “אם אנשים חפצים בקבוצה, בשום אופן אסור להם לראות בה מין חבית שהם נכבשים בה, נתמכים איש ברעהו כדגים מלוחים ובזה הם מסודרים יפה. בני אדם אינם דגים מלוחים ואין לסדרם בחבית סידור של קיימא. בני האדם יש בהם תנועה וחיים ועולם מלא”. התנועות הגדולות בקרב האנושות נוצרו ע”י יחידים ואל לנו לזלזל בכוחם. גם אם הינך שייך לקבוצה זו או אחרת, המשך לשמור על זהותך ונאמנות לדעותיך. מסקרן אותי לשמוע מפיו כיצד נראית בעיניו החברה הישראלית העכשווית ומה היה עושה אחרת.

דמות בת זמננו היא מייקל פלפס השחיין האמריקאי, שהשתתף בארבע אולימפיאדות - הספורטאי האולימפי המעוטר ביותר (28 מדליות מתוכן 25 זהב). פלפס מהווה מודל לחיקוי והשראה לספורטאים רבים כיצד שילוב של יכולות אישיות, נחישות, התמדה ודבקות במטרה בתוספת תשוקה ורצון לנצח יכולים להוביל להישגים פנומנליים. מרתק אותי לשמוע ממנו מה הניע אותו, כיצד שמר על מסגרת האימונים הנוקשה לאורך שנים רבות ומה עבר בראשו כשניצב על אדן הזינוק לגמר אולימפי.

לו יכולתי הייתי מארח את סבא שלי, אברהם רבינוביץ איש העלייה השנייה, חלוץ אמתי, שהיה בין מייסדי המושב נטעים. הוא נפטר בגיל 96 והיה צלול ורהוט עד ליומו האחרון. אני מתגעגע לרגעים בהם ישבנו מעל לוח השחמט, שיחקנו ושוחחנו על פוליטיקה וספורט. עבורו ציונות הייתה שמירה על מדינת ישראל חזקה ביטחונית לצד ערכים וכיבוד הזולת. הוא הטמיע בי ערכים של ציונות, אהבת הארץ ונתינה.

מסר אישי לתושבי שוהם: אני מאחל לכולנו שנה טובה, מתוקה ומאושרת, שנה בה נגשים חלומות, שנה שנדע לקיים “ואהבת לרעך כמוך”, שנה של אהבת חינם עם כבוד ופרגון הדדי. שנה בה נמשיך להתגאות ביישוב הנפלא שלנו ונמשיך לטפח אותו. שנלמד להתרכז ולראות את הטוב.

 

 

עומד בראש רשימת “שווים”  המתמודדת למועצה.

בן 44, תושב שוהם משנת 2008,

נשוי לנורית ואב ל-3: בן (17.5), נועה (10) ושירה (9)

הייתי מזמין לסוכתי את משה רבנו המתואר כ”כבד פה ולשון”, כלומר מגמגם. ולמרות “נכותו” נבחר להוביל את עם ישראל בתקופה הכי חשובה בהיסטוריה שלו והפך למנהיג הגדול ביותר שהיה לעם אי פעם. למרות חששו מהמוגבלות שלו, הבין משה את גודל האחריות והמשימה שהוטלו עליו ולקח על עצמו את התפקיד הקשה בהובלת העם. מרגשת אותי העובדה שכבר בימי התנ”ך הבינו כי אדם צריך להיות מוערך בשל תכונותיו ולא בשל מומיו החיצוניים. אותי באופן אישי מרתק היה לשמוע ממשה על הדרך שעשה מאדם צנוע וחסר ביטחון ועד להפיכתו למנהיג. הוא מהווה השראה עבורי ועבור כל מי שמתמודד עם מוגבלות.

היית מזמין בשמחה לסוכתי את חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס. אני עוקב בהשתאות אחר הפעילות שלה כחברת כנסת הגונה, פעילה חברתית ופרלמנטרית שבאה לעבוד. בלי קשר לדעותיה הפוליטיות, אני מתחבר ל”לב החברתי” שלה ולפעילותיה למען האוכלוסיות המוחלשות בחברה. בעיניי היא עונה להגדרה של לוחמת צדק חברתי אמתית: לא מתחנחנת ולא מתייפייפת ובעלת אומץ לב ראוי להערכה. לא פחדה לנטוש מפלגה כשהרגישה שהיא לא נאמנה לעצמה ולציבור שבחר בה. אני מאחל לעצמי להיות מחויב כמוה לעשייה ולא לשכוח לעולם מהו תקפידו של שליח ציבור.

אני מתגעגע עמוקות לאימי ז”ל, זוזיאן, שהלכה לעולמה לפני 5 שנים ואין יום שאני לא חושב עליה. אני מתגעגע להומור שלה, לאוכל שלה, לדיבורים אתה ובמיוחד לריח שלה: הריח של אמא שלי. עצוב לי שהיא לא רואה את נכדיה גדלים ומתפתחים, ושהיא לא פה ללוות אותי בהחלטה להתמודד בבחירות. אני בטוח שהיא הייתה מעודדת ומחזקת אותי כמו שתמיד עשתה.

מסר אישי לתושבי שוהם: אני מאמין שהעצמת ערך הערבות ההדדית והגדרת סדרי עדיפויות חברתיים הם אינטרס של הקהילה כולה. קהילה בה סולידריות חברתית היא אינה סיסמא אלא דרך חיים והשקפת עולם, זוהי קהילה איתנה היכולה לעמוד בפני כל אתגר הניצב בפתחה.

 

 

עומדת בראש רשימת “שוהם לכולם” המתמודדת למועצה.

בת 45 תושבת שהם משנת 2005,

נשואה לדרור אם ל-2 ילדים: אופק (14.5) ואיילה (11.5)

זה יהיה כבוד עצום עבורי לארח את רוזלינד פרנקלין (1920-1958) אחת המדעניות בעלות התרומה הגדולה ביותר לחקר וזיהוי מבנה מולקולת ה-DNA. על אף תרומתה המחקרית האדירה נעשה שימוש בממצאי המחקר שלה ללא ידיעתה או הסכמתה (גניבה) על ידי שני חוקרים (ווטסון וקריק) שקטפו את הקרדיט ואת פרס הנובל. היחס המזלזל לו זכתה נבע מהיותה אישה, מדענית ויהודייה. עם זאת, כיום, אין חוקר, הרצאה או שיחה שעוסקת בנושא שלא כולל את סיפור הגניבה המדעית ומעורר את נושא מיקום הנשים במדע ובחברה כולה ומאירה את נושא אפליית הנשים באור חזק וברור, נושא שלצערי נוגע לכל האספקטים של חיינו ודורש התמודדות בעיניים פקוחות וללא מורא.

ללא ספק הייתי מזמינה את החוקרת הענקית פרופסור עדה יונת, כלת פרס נובל על מחקרה בתחום הריבוזום. אני מכירה את פרופסור יונת באופן אישי, מדובר באישה אנרגטית וחיובית בעלת עשייה חותרת ועיקשת. היו תקופות שזלזלו בעבודתה (זה שהיא אישה בטח לא תרם לה) אך כנגד אין סוף של קשיים מלווה באישיות לא מתפשרת ותוססת היא הגיעה לפסגת המדע. על פרס הנובל שקיבלה שמעתי כשהייתי בארצות הברית (בזמן שעבדתי על הפוסט-דוקטורט בגנטיקה) והתמלאתי בגאווה אין סופית. אין אדם ראוי ממנה לקבל את הפרס.

לו יכולתי הייתי מזמינה את סבתא שלי, נעמי קיסר, שעל שמה ניתן לי שמי השני. אישה אצילית, חזקה (ודתייה) שבדרכי נועם שלטה בכל אורחות הבית תוך קבלה מוחלטת של כל אדם על גווניו ואופיו. התכונה הכי מיוחדת שלה הייתה היכולת שלה לתת לכל אדם להרגיש הכי מיוחד והכי אהוב עליה.

מסר אישי לתושבי שוהם: תושבי שוהם היקרים, יש לנו קהילה נהדרת שמורכבת מאנשים מיוחדים. בואו נתאחד תחת הסוכה שבנינו לנו ונהפוך אותה למקום שמכיל את כולם באהבה. בואו נשיט את ערכנו המבורכים ונהפוך את הבית לפנינה ודוגמא לקהילה עושה, תורמת, מכילה ועוזרת וכמובן שווה.

 

 

עומד בראש רשימת “יחד מאמינים בשוהם” המתמודדת למועצה.

בן 58, תושב שוהם משנת 1995.

נשוי לעדנה, אב ל-5: יונתן, אור, חגי, נוי ויערה וסב ל-8 נכדים

הייתי מזמין את אברהם אבינו – אבי האומה היהודית, ציוני שעזב את הגולה, את בית אביו ועלה לארץ ישראל. הייתי דן אתו על בנו ישמעאל ונכדו עשיו שצאצאיהם מאז ועד היום עוסקים בחיפוש כל דרך להרוג יהודים. וכמובן לשמוח אתו ששבנו לארץ ישראל לאחר גלות של 2,000 שנה והקמנו מדינה לתפארת הקרויה על שם נכדו.

נתן שרנסקי דמות מופת שעמד על עקרונותיו למרות הסבל והדיכוי שעבר באכזריות ע”י הק.ג.ב הסובייטי. אדם ששמר על שפיות למרות שהיה בצינוק במשך שנים. למדתי ממנו שהכוח, הדבקות באמת שלך, הרצון והרוח נותנים לנו את התקווה והאמונה שאפשר להשיג כל מטרה.

לו רק יכולתי הייתי מזמין את אבא שלי שעלה לארץ בשנת 37 עם סבא שלי שחזה את השואה בפולין. הורי עברו לגור בשוהם, ממש לידנו, כדי ליהנות מהנכדים. לאבי ולי היה מנהג בכל יום ששי בבוקר לשתות קפה אצלו בבית ולסכם את השבוע שחלף. אבי לוחם אצ”ל שישב במעצר הבריטי פעמיים, במצטבר 4 שנים. מה שעשה שם - נשאר עלום ואת סודותיו לקח עמו לקבר. אבא היה מ”פ בכל מלחמות ישראל, אדם אציל וגיבור חיל. 

מסר אישי לתושבי שוהם: יציאה מהבית לסוכה היא המסר לצאת מהבית לפגוש חברים ושכנים, ליהנות מהילדים ומהמשפחה, לצאת מהבית לטבע, למשל לפארק שוהם, לטייל ולאהוב את הארץ כי יש לנו ארץ נהדרת.

תקופת הבחירות מלווה לעיתים עם הרבה יצרים ואגו. הניחו אותם בצד, צאו מהבית ודברו. יש לכל אחד יכולת לתרום גם במועצה וגם מחוצה לה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: