יום ראשון, 09 באוגוסט 2020, י"ט אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

כתבות מגזין בשוהם

כתבות בשוהם,אנשים בשוהם,מסיפורי שוהם,עסקים בשוהם,

חצי יובל לשוהם

לכבוד חגיגת חצי יובל, פנינו ל-26 מתושבי היישוב (“ואחד לשנה הבאה”), 14 נשים ו-12 גברים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מיכל פיקרסקי

חצי יובל לשוהם

לכבוד חגיגת חצי יובל, פנינו ל-26 מתושבי היישוב (“ואחד לשנה הבאה”), 14 נשים ו-12 גברים,

בני 23 עד 86, חילונים ודתיים, ותיקים ופחות ותיקים. כל אחד מהם מוכר, ידוע או בולט בתחומו או בעשייה המקומית. והבחירה הייתה קשה במיוחד, כי שוהם מורכבת מתמהיל אנושי יוצא דופן של עשייה, פעילות, מצוינות, והתנדבות.

ואכן הביטויים קהילתיות ועשייה חזרו כמעט אצל כל המרואיינים.

ובסעיףהקיטוריםהגיעו תלונות על מזג האוויר, החוסר בים, צואת כלבים, והפקקים בשעות הלחץ.

צרות של עשיריםקוראים לזה.

שוהם היא בית, ענו כולם. ואכן שוהם היא בית ובית הוא היכן שלבך נמצא.

ולבנו שלנו נמצא כאן, בנקודה הקטנה הזאת במרכז הארץ בין תל אביב לירושלים, בין כביש 1 לכביש 6 וכביש 40, חמש דקות מנתבג.

 

יומולדת שמח שוהם שלנו

 

 

גיל ליבנה

ראש המועצה המכהן מאז 2003. מוביל את תחום איכות הסביבה והקיימות בשלטון המקומי ושותף לחקיקה וליוזמות סביבתיות רבות ברמה

הארצית עורך דין במקצועו. נולד וגדל בקרית גת, בה חי עד שחרורו מצבא קבע.

נשוי לענת ואב ל-4 ילדים: שחר, יובל, רועי וגיא. תושב שוהם מאז 1994 אליה הגיע מדירתם השכורה בתל אביב. ביתו היה הבית הראשון שנבנה בשכונת יעלים ברחוב קדם.

שוהם עבורי היא – בית ומשמעות לחיים. מתוקף תפקידי ושליחותי הציבורית חיי שזורים בחיי הישוב והקהילה. כאן גם בניתי את ביתי הראשון, כאן הקמנו משפחה וגידלנו את ילדינו. 

הכי אהוב עליי ביישוב - פארק יער שוהם - פנינת טבע נפלאה. אני נוהג לבקר בפארק מידי בוקר בטיול השגרתי עם כלבנו בולי, ונהנה בכל יום מחוויות הטבע, ומהתחדשות הצומח והחי ביער.   

והכי פחות אהוב עליי – מזג האוויר החם בעונת הקיץ.

 

אורית נבון

צילום: בני בכר

עיתונאית בתאגיד השידור הציבורי (“כאן”). “אישה, אימא, בת זוג, אוהבת סושי ולהגיש סרטונים ויראליים”. תושבת שוהם מאז 2013 אליה הגיעה מפתח תקווה.

שוהם עבורי היא מקום מדהים לחנך בו את ילדיי ולגדול בו בעצמי. הגענו בשביל ‘קשת’ - חינוך משלב  שלומדים בו חילונים ודתיים, ואני מקווה שיתרחב וימשיך להיות מגנט לזוגות צעירים. זה מסלול שהוא אטרקציה אמתית ומקור גאווה ליישוב. 

המקום האהוב עליי ביישוב הוא גן חמניות שמתחת לבית - אין כמו לצאת למרפסת לשתות קפה מול העצים. החיסרון היחיד זה לשמוע לפעמים חוג פילאטיס ליד החלון ולהרגיש פדלאה, אבל בכל זאת לא הייתי מחליפה את הנוף.

הכי פחות אהוב עליי הוא הקטע הצרכני וקודם כל המחירים המוגזמים. לעתים קרובות מדי אני חשה פראיירית בעל כורחה. דבר שני - מאוד חסרות לי חנויות של רשתות - קסטרו, זארה וכאלה, קניון אמיתי ליד הבית.

 

גלעד רבינוביץ

יו”ר תנועת “שוהם בתנופה” סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך. תושב שכונת חמניות אב ל-3 בנות. כיום בעל חברת הייעוץ ITStrategy ודירקטור במספר חברות. בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בלימודי א”י ומחבר ספר הניהול “ניהולוגיה”. תושב שוהם מאז 1998.

 שוהם זה הבית, שוהם זו המשפחה, שוהם זה המקום הכי טוב בעולם לגור בו, להקים משפחה, לגדל ילדים ולהזדקן. שוהם זה מרכז חיי, המקום שזכיתי להיות שותף לעיצובו ולבניית מערכת החינוך הטובה בישראל.

הכי אהוב עליי ביישוב – הקהילתיות, ההתנדבות, האנשים, הערכים שהם מייצגים והנוער המדהים שגדל כאן.

הכי פחות אהוב עליי - שאין ים בשוהם.

 

הרב דוד סתיו

רב היישוב. בן 58 נשוי ואב ל-9 ילדים, סב ל- 11 (ועוד שניים בדרך). מראשי רבני ארגון “צהר”. תושב שוהם מאז 1998, אליה הגיע כרב היישוב ממושב בני דרום ועוד שנתיים שליחות בבלגיה.

שוהם עבורי היא ‘שמורת טבע’ - מקום בו ניתן לראות את ארץ ישראל של פעם. בתוך עולם כלכלי-טכנולוגי מתקדם דומה שהעבר מחובר אצלנו בתודעה לתנאי חלוציות מיושנים והקדמה מחוברת לרמה סוציו אקונומית גבוהה יותר אבל גם לניכור והעדר קהילתיות. בשוהם מדהים לראות קהילה שרוצה לנהוג ולהיתפס כקהילה בצד קידמה ומודרניות.”

הכי אהוב עליי בשוהם - תחושת השמחה, הגאווה והאחווה של בני היישוב בהיותם בני היישוב. מחמם את הלב ברמות שאין לתאר לפגוש בכל מקום בארץ ובעולם אנשים שנגשים אליי ומציגים את עצמם “שלום הרב סתיו, אני משוהם".

הכי פחות אהוב עליי - שאני לא מוצא מקום חנייה במרכז.

 

דינה פרומוביץ

מנכ”ל החברה הכלכלית של שוהם. נשואה לדובי ואימא ל-4 ילדים. תושבת שוהם מאז 1997, אליה הגיעו בעקבות חברים טובים.

“כאן בנינו את ביתינו וגידלנו את ילדינו, שכולם למדו (ואחד עדיין לומד) בבית הספר “אבן-חן”, בית הספר הראשון של שוהם.

שוהם עבורי היא חלק מכרטיס הביקור שלי. אני גאה לומר שאני גרה ועובדת בשוהם, זה תמיד מעורר תגובות טובות ונעים לשמוע שלשוהם יש מוניטין כל כך טוב.”  

הכי אהוב עליי הם החנות של דליה סלע ו-HIGH PARK שוהם. אני נהנית לעבור באזור התעשייה שלנו, לראות כל פעם איך הוא מתפתח, לדעת כמה הוא משמעותי לכלכלת שוהם.

ממליצה לכל התושבים שטרם היו שם לבוא לסיור - זה שלנו! אה... והצופים - התנועה בה היו ועדיין חברים כל ילדיי. כצופיפניקית בנשמה זה הכי מחבר אותי לילדות.

הכי פחות אהובה עליי ביישוב - תרבות השיח הלא נעימה, שלעיתים אני נתקלת בה ברשתות החברתיות. מקווה שבנושא זה יהיה שינוי, לא זו הדוגמא שאנו צריכים לתת לילדינו.

 

זהבה שניאור

זהבה שניאור, בת 56 גרושה ואם לארבע בנות: שרית ז”ל, חן, יובל ותאיר וסבתא לנכד.

בעברה קצינה בקבע והיום מורת דרך ומדריכת טיולים. אמה של שרית שניאור-סניור ז”ל שנהרגה ב 2003 בזמן שירותה הצבאי ולזכרה מתקיים מרוץ “השיבה הביתה” השנתי של תיכון שוהם.

הגיעה לשוהם בשנת 1994 מרמלה “זוג עם שתי בנות קטנות, בערב פסח כשמסביב היה עדיין רק חול ועוד חול.”

שוהם היא בית ולא כקלישאה. המקום בו גדלו הבנות. המקום בו, לפחות בשנים הראשונות, הכרת ולא רק את שכניך. שוהם בשבילי זה חיבור לאנשים, קהילה.

אוהבת פה את בני הנוער הנפלאים, רוח ההתנדבות והערבות ההדדית שאנו עדים לה רבות, מערכת החינוך, תנועת הצופים והעובדה שילדים פה יכולים לשהות מחוץ לבית בלי שאדאג יותר מדי.

לא אוהבת את מטרד צואת כלבים ברחובות ובגינות.

 

טלי גולדשטיין מרון

מקימה ומנהלת את קבוצת הפייסבוק “שוהם I like” הכוללת היום כ 6,000 חברים. בת 39 נשואה ליגיל ואמא לליהי ועידו בני ה-7. נולדה וגדלה במושב רמות ברמת הגולן. עובדת בחברת פרטנר כנציגת שירות אישי מזה 12 שנה.

לשוהם הגיעה בשנת 2009 עם בן זוגה, כזוג צעיר מדירה שכורה בראש העין.

שוהם עבורי היא מקום מבצרי, המקום שכיף לי לחזור אליו מהעבודה, לאנשים.

הדבר שאני הכי אוהבת ביישוב הוא האינטימיות וההיכרות האישית עם תושבים  שנחשפתי אליהם עם ניהול הקבוצה, ההירתמות והנכונות של כולם לעזור בשעה שמישהו אחר צריך אותנו.

הדבר שאני הכי פחות אוהבת ביישוב היא קלות הדעת על המקלדת. בתור מנהלת הקבוצה אני נחשפת יום יום לפוסטים ותגובות שכנראה אנשים לא חושבים יותר מדי לפני שהם כותבים, משתמשים בשפה לא נאותה ומילות גנאי ואף מעליבים חברים אחרים.”

 

יוסי לוי

חבר במועצה המקומית מאז היווסדה ובמשך כעשור כיהן כסגן ראש המועצה. מועמד עצמאי לראשות המועצה.

נשוי לאיילה ואב לארבעה ילדים בוגרים, שניים מהם תושבי היישוב. בעל תואר שני במדיניות פוליטית ציבורית,יועץ לשר העבודה והרווחה, חיים כץ (גם הוא גר בישוב) ובעל חברת הדברות.

תושב שוהם מאז בנייתה, אליה הגיע מלוד.

שוהם עבורי היא לא רק בית, אלא משפחה אחת גדולה וקהילה תומכת ואוהבת. בשוהם החלטתי לבנות את ביתי ועתידי ואת עתיד ילדיי ונכדי.

הכי אהובים עליי ביישוב הם התושבים. מרקם אנושי איכותי מכל הבחינות, פסיפס של אנשים שהגיעו לכאן לבנות את ביתם מכל רחבי הארץ.

הכי פחות אהוב עליי – הבנייה הצפופה. שוהם גדולה מדי לטעמי, מה שפוגע באיכות החיים של התושבים וגורם לאובדן הצביון הכפרי-קהילתי של היישוב, וחבל. גם העובדה שמרבית עלויות סל השירותים רובץ על התושבים.

 

יעל דהן

צילום: איה אפרים

מקימת ומנהלת “יד משהם”. עוסקת בחינוך שנים רבות, עובדת בחו”ל כמורה למורים- מכשירה מורים להוראת עברית ויהדות בעברית בבתי ספר יהודיים באירופה ובאסיה.

תושבת שוהם מאז 1995, אליה הגיעה ישירות משליחות במונטריאול קנדה.

שוהם עבורי היא מקום של נדיבות, נתינה ועשיית הטוב.

הכי אהוב עליי ביישוב - האנשים, העסקים, מערכת החינוך, תנועות הנוער הנותנים מזמנם לאחר!

ולמרות שחשבתי רבות לא מצאתי מה לא אהוב עליי ביישוב.

 

יעל משאלי

נשואה ואם ל-7 “כותבת ספרים, פייסבוק, ווצאפ, פתקים ורשימות על המקרר.”

תושבת שוהם מאז 2004, אליה הגעתי מאפרת, גוש-עציון.

שוהם עבורי היא - נ.צ באמצע הארץ בדיוק. כשהגיע הזמן לבחור מקום

נוח באמצע הדרכים של כל הילדים והנכדים, האצבע נפלה פה.

הכי אהוב עלי ביישוב - שאין בשוהם שום דבר מיוחד מכל מקום אחר בארץ, מבחינה אנושית. אנשים. סתם אנשים. כמו בכל מקום אחר. בניגוד נפלא למיתוג הפלצני והמתנשא שיש לה, גם בעיני עצמה...

הכי פחות אהוב עלי ביישוב - הכלבים. כלבים לא קשורים בכל מקום. ומזהמים. כלומר, הבעלים שלהם. בלתי נסבלים. אלימים. בריונים. חבלני איכות חיים. וכן דומיהם בהקשרים אחרים.

 

יעל תשובה-חנוך

מנהלת בית הקולנוע “לב” המקומי, מזה 7 שנים. בת 52 אמא מסורה ו”מלאת רגשות אשם” לשני ילדים בוגרים.

תושבת שוהם מאז 2003, אליה הגיעה מלונדון.

שוהם עבורי היא בית וילדות. בלונדון גרנו מול הפארק ובכל זאת לילדים אסור היה לצאת לשם לבד.

כשהגעתי לשוהם בפעם הראשונה וילדי השכנים קראו לילדים שלי מלמטה לשחק בגינה, הבנתי שאני יכולה לשחזר פה עבורם את הילדות שלי.

בית עבורי הוא גם הבית הפרטי שלי וגם השכנים שלי בכניסה (בבניין), וגם הקולנוע הוא בית.

הכי אוהבת את הקולנוע בבוקר כשהוא ריק עדיין, כמו מסיבה שעוד לא החלה. כמו הבטחה.

והכי פחות אוהבת את האגרסיביות בנהיגה ובחנייה ביישוב.

 

מוסי רז

חבר כנסת ומזכ”ל מפלגת מרצ. בן 52 נשוי למאיה ואב למאיה ואור. “רואה חשבון במקצועי ופעל לתיקון עולם במהותי”.

תושב שוהם מאז 1996, אליה הגיע מירושלים, בה גדל.

שוהם עבורי, מעבר לבית, היא נמל מבטחים, קהילה ומשפחה. המקום בו גדלו ילדיי. כל אתר וכל גינה בשוהם מזכירים לי משהו מהעבר המשפחתי - ביקור, טיול ומשחק.

הדבר האהוב עליי מאוד בישוב מלבד הבית הוא תחושת המשפחתיות וההרגשה שכולם מכירים את כולם ומפרגנים לכולם.

פחות אהובה עליי בישוב היא העובדה שהוא ישוב קטן ומהיותו כזה אין בו מספיק מקומות עבודה ובילוי ויש לנו צורך לצאת ממנו כל יום. גם ילדנו יוצאים ממנו ונמשכים לעיר הגדולה.

 

מוניקה בלחסן

חוגגת בימים אלו יובל שנים, גרושה ואם לשניים. מנהלת חשבונות בחצי משרה בשביל הפרנסה, מוקדנית מד”א בשביל הנשמה וצלמת כדי להשלים הכנסה. פעילה בהתנדבות בפרויקט כרובית, משלוח מנות לשיקום מבוגרים, משמרות במד”א כנהגת וחובשת מלווה, צילומי בת מצווה למשפחות מעוטות יכולת וכל מה שבין לבין...

תושבת שוהם מאז 1998 אליה הגיעו מיהוד.

שוהם עבורי היא המקום בו בחרתי לגדל את ילדיי וגם לחזור אליו אחרי התאונה הקשה של בני אמיר. מקום נהדר לחיות עם שכנים ואנשים איכותיים ואכפתיים שבאים ומחבקים אותנו כבר למעלה  מ-5 שנים כל שבת (!) בהתמדה מעוררת הערצה.

הכי אהוב עליי בישוב - האנשים והשכונה שלי.

הכי פחות אהוב עליי - הפקקים ברחובות הראשיים בשעות הכניסה והיציאה  מבית הספר וחוסר ההתחשבות של ההורים בחניות כפולות.

 

מרגלית לוי

יוזמת ומקימת מועדון גמלאי שוהם. במשך כ-20 שנה, מאז הקמת המועדון, חברת ועד פעילה ונמרצת. היום “רק” אחראית על פעילויות לרווחת הגמלאי ופעילה במועדון. בשנה האחרונה כותבת גם ברבעון של הגמלאים. בעברה עבדה כ-50 שנה בתפקידים בכירים בחברות ביטוח.

באופן כללי גמלאית צעירה וחסרת מנוח, בת 86, נשואה, אמא לשתי בנות, סבתא ל-6 נכדים ו-4 נינים. לשוהם הגיעה מחולון בשנת 1996, עם בנותיה ומשפחותיהן.

שוהם בשבילי היא הבית שאימצתי פה. מאוד חשוב לי שלכל הגמלאים ביישוב יהיה טוב. התחלנו את הפעילות כשהיו ביישוב מעט מאוד גמלאים שני חוגים קטנים בשני קרוונים בלי מים, שישבו במקום שהתיכון היום. היום יש ביישוב 1,500 גמלאים ולמועדון שלנו מוסיפים עוד דונם וחצי. שרק יימשך ככה.

הכי אוהבת ביישוב - את האנשים ואת האווירה הקהילתית התוססת השונה מכל מקום.

הכי פחות אוהבת - את התחבורה הציבורית. בימים אלו בעלי מאושפז בפתח תקווה ועד היום הוצאתי המון כסף על מוניות. אבל גם זה מסתדר בעזרת אנשים טובים בקהילה שרק רוצים לעזור ולתת.

 

נבט סוירי שוורץ

אשת חינוך, פעילה חברתית ומתנדבת חסרת מנוח, בעבר אף רכזת המתנדבים במועצה. ממקימות ומייסדות “יד משהם”.

היום מתנדבת ב”קפה לאוזן” ופרויקט “הם משלנו” במגמת הקולנוע בתיכון. כבת לניצולי שואה ואחות שכולה מפעילה פרויקט שואה - זיכרון ותקומה ברחבי הארץ. לאחרונה זכתה בתואר “מבוגר מעורר השראה” מטעם שר החינוך נפתלי בנט. פנסיונרית של משרד החינוך ומורת דרך. בת 59 נשואה לשומי ואם ל-4: אחיעד, אופיר, נאור ואופק. הגיעה לשוהם ב 1995 מגבעת שמואל.

שוהם עבורי היא מקום של צמיחה והתפתחות מתוך אהבה ואכפתיות.

אני אוהבת את היופי הפנימי המורכב מהמרקם האנושי המיוחד בישוב. ריכוז גבוה של מבוגרים ובני נוער אכפתיים ומעורבים. את היופי החיצוני המשתקף בניקיון, בגינון, בבינוי ובשבילי הספורט ההיקפיים. את האווירה הקהילתית המתבטאת בפעילויות מיוחדות, טקסים, ימי ספורט ועוד. את אווירת הסובלנות ושיתוף הפעולה בין דתיים לחילוניים.

את ההתפתחות והצמיחה התמידית בכל תחום.

הכי פחות אהוב עליי - האנשים שלא אוספים את הגללים של הכלבים ובני נוער ששועטים ברחובות על אופניים חשמליים ללא קסדות.

 

נורית יעקבס ינון

במאית ומפיקת סרטים - ׳סרטי אלומה׳, אמנית אקטיביסטית, מרצה לקולנוע, אומנות, יהדות ומגדר ופעילה חברתית בתחומים אלו.

נשואה לזהר, אמא של איתן, שחר, אלומה ואדם.

תושבת שוהם משנת 2002, אליה הגיעה

מירושלים.

שוהם עבורי היא נקודת מוצא, בסיס אם בין תל אביב לירושלים, בין כביש שש לנתב״ג, בו השדות הנשקפים מחלוני, בהם עונות השנה מתקיימות במחזוריות שורשית, הם עוגן של שפיות במרוץ החיים.

הכי אהוב עליי ביישוב הוא מניין ׳נחת רוח׳, מניין הלכתי משותף לנשים וגברים שמתכנס בשבתות וחגים לתפילות בבית הגמלאי. זהו מקום שהוא גם זמן קהילה ותפילה ולא רק מקום פיזי. זכיתי להיות ממייסדיו והתפילות בו הן גם מצע לחיבור עמוק שלי ליישוב.

הכי פחות אהובים עליי הם המחירים בסופר והשמש באוגוסט.

 

סוזי בר

סוזי בר מחזיקת תיק התרבות והנשים במועצה המקומית. בת 47, נשואה לדודו ואם לשלושה ילדים. בעלים של חברה העוסקת במתן

שירותים למבני תעשייה ומוסדות, אותה הקימה לפני 22 שנה. חברת הנהלה בלשכת המסחר בירושלים. תושבת שוהם מאז שנת

2000.

שוהם עבורי היא קהילה של צעירים נוער מבוגרים וגמלאים שמתנדבים ופועלים לעשות טוב הם הלב הפועם של הישוב, הם עושים את שוהם למקום שהכי כייף לחיות בו ולגדל בו ילדים. כמחזיקת תיק התרבות, פעלתי בחמש השנים האחרונות לחיזוק התרבות במרחב הציבורי וליצירת חיבור לקהילה בשיתופי פעולה שחיברו בין האמנים והתושבים .

הכי אהוב עליי ביישוב זה לצאת אחרי הצהרים רגע לפני השקיעה ולצעוד על שביל ההליכה זמן של שקט לעצמי.

הכי פחות אהובים עליי הם הפקקים בבוקר בדרך לבית ספר רבין.

 

צחי דבוש

צילום: מוטי קמחי

עיתונאי, כתב גלי צהל לענייני צבא ובטחון. בן 23. בנעוריו ביישוב היה יו”ר מועצת הנוער היישובי ובגאווה מקומית ייסד, כתב וערך את “הדף הסגול”- מדור הנוער של העיתון.

נולד וגדל בשוהם.

שוהם עבורי היא תמונות הילדות, החברים והמשפחה שלי. המקום בו אני קם בבוקר ואליו חוזר בלילה.

אני אוהב את הסדר שיש ביישוב וגם את הירוק בכל פינה. כיף לגור במקום שהוא מטופח ונקי. אני מאוד אוהב את האנשים ואת האווירה היישובית שמרגישה צעירה ומלאת שאיפות. זה המקום האידאלי למשפחות צעירות ואני מקווה שכך זה גם יישאר. זו הייחודיות שלנו ומקור העוצמה של שוהם.

פחות אוהב את הפקקים בבוקר בצירים המרכזיים, את בית האבות הנטוש ואת הכיכר בכניסה הדרומית שנראית כאילו לא סיימו לבנות אותה עדיין. כל היתר - נהדר.

 

רוני קינדרמן

מנהל סניף המועצה לישראל יפה בשוהם ורכז מיזמים סביבתיים באגף איכות הסביבה. בין מקימי קבוצת נאמני פארק יער שוהם. נשוי לרונית ואב לעידן, דניאל וליה. לשוהם הגיעו מתל אביב לפני 21 שנה.

שוהם הוא המקום בו בחרתי לבנות את ביתי ולגדל את ילדיי.

המקום האהוב עלי בשוהם הוא היער הצמוד אליה. כפעיל שנים רבות בנושאי איכות סביבה, חינוך ושימור טבע, היער מהווה לדעתי משאב חשוב ליישוב ואנו יכולים להפיק ממנו עוד תועלת רבה בתחום החינוכי-תרבותי-חברתי, תוך שמירה על הטבע ואתרי מורשת האדם שבו. בשוהם יש מספר רב של תושבים מתנדבים המשקיעים ממרצם ומזמנם לטובת הקהילה, אך לצערי יש גם לא מעט תושבים שאינם מתחשבים בכלל הציבור ובמרחב הציבורי השייך לכולנו.

 

רוני קריין

אשת חינוך רבת פעלים. יחד עם ילון, בן זוגה ז”ל הקימה ומנהלת את “הקייטנה המטיילת”. אמא לנוף, שקד ואלמוג. בשנת 2002 יזמה והקימה (עם קבוצת תושבים) ואף ניהלה את ביה”ס הדמוקרטי “שחף”.

לשוהם הגיעו בשנת 1996.

כשהגענו לשוהם היא הייתה ישוב חדש שמורכב ממשפחות צעירות. כולם הכירו את כולם. היה מקום ליוזמות חדשות ובזכות היכולת שלי “לחשוב אחרת” מצאתי את עצמי מקימה ומפתחת יוזמות שהשתלבו ביישוב -
חוגי טבע בגני הילדים, “יריד אביב” בבי”ס אבן חן וכמובן “הקייטנה המטיילת” החושפת את הילדים לעולמות לא מוכרים. רעיון רדף רעיון. עד היום אני עוסקת בעשייה חינוכית. שוהם עבורי היא העשייה ובעיקר החברים והאנשים המקסימים ביישוב. חלק גדול מהעשייה וההצלחה שלי אני זוקפת לזכותו של ילון, בן זוגי ושותפי, שתמיד היה ותמך. לצערי העמוק נפרדנו ממנו בחודש דצמבר האחרון עקב מחלה.

הכי אהוב עליי בישוב הוא שביל ההליכה ולהתבונן בשקיעה מאחורי ביתי. הכי פחות אהוב והכי עצוב שהשדות הולכים ומתמעטים.

 

רונן פרידמן

יו”ר ועדת הביטחון, מייסד ומפקח יחידת הג’יפים ביישוב. נשוי לרקפת ואב לשלושה - ניל, אופק ורומי. בעל חברה לייבוא אופניים. תושב שוהם מאז 1996 אליה הגיע מתל אביב.

שוהם היא בסיס המגורים והחיים של משפחתי וחבריי. לשוהם יש חשיבות ומקום מרכזי בחיי, שבא לידי ביטוי בהזדמנות ובאפשרות שנותנת לי ולשותפיי לעשייה ותרומה בשיתוף פעולה מלא של המועצה. היכולת שלנו ליצור חיי רווחה וביטחון לעצמנו ולילדנו, זאת הדרך שלנו להחזיר למדינה ולקהילה. הסיפוק שבעשייה הוא המניע של כולנו להמשיך לפעול ולא להתעייף.

אני אוהב בשוהם את האווירה הכללית של: קצת קיבוץ, קצת עיר וקצת טבע מבחינת המיקום והאוויר. מקום שמאוד בטוח ונעים לחיות ולגדל את ילדינו הן ביטחונית והן סביבתית חינוכית.

הכי פחות אהוב עליי ביישוב - לפני ואחרי אירועי התרבות, אין מספיק מקומות בילוי בשעות הלילה מה שמצריך אותנו לצאת למקומות אחרים.

 

רועי ברפמן

מנהל מוקד 106 ואתר האינטרנט של המועצה ו-חמש. בשנים האחרונות “צלם הבית” של אירועי המועצה. בן 46, נשוי לגלית ואבא של דין בן 16.5 ושל אלי בת 11. אמן וצלם. תושב שוהם מאז 1997 אליה הגיע מנווה מונוסון.

שוהם עבורי היא בית. אבל לא רק בית פיזי, אלא בית בלב. למרות שלא גדלתי כאן, שוהם זה  מקום שכשאני חוזר אליו אני מרגיש שזה המקום שלי. שכאן מכירים אותי, כאן גדלים ילדיי, כאן אני ובת זוגי עובדים, כאן גר אחי ומשפחתו, כאן גרים חלק מחברי ילדותי וכאן אני נושם אויר אחר, רגוע.

הכי אהוב עליי ביישוב - כצלם, השקיעות והעננים של שוהם אהובים עליי עד מאוד! הייתי בהרבה מקומות בעולם ואני יכול לומר בביטחון רב שהשקיעות והעננים בשוהם אינם נופלים ביופיים מהמקומות היפים ביותר בעולם.

הכי פחות אהוב עליי - בתור טבעוני גאה, חסרות לי אופציות קולינריות ביישוב.

 

רחלי טבת ויזל

תא”ל (מיל’). השתחררה מצה”ל לפני כשנה וחצי. תפקידה האחרון היה היוהל”ם-יועצת הרמטכ”ל לענייני מגדר. כיום מנכ”לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הרלב”ד. נשואה לצביקה, אמא למעיין, שמסיימת בימים אלה קורס קצינים, לנטע, שלומדת במדרשת עין הנציב לקראת גיוס לצה”ל, ואמיתי, שעולה לכיתה י”ב בישיבת אמית כפר גנים.

תושבת שוהם משנת 1998, אליה הגיעו מהרצליה.

שוהם עבורי היא קהילה וחברים. בהגיענו לשוהם הצטרפנו כמשפחה דתיה לאחד מבתי הכנסת הרבים שבישוב – שמחת משה, ועד מהרה מצאנו כי לא מדובר רק בהצטרפות לאירועים דתיים, אלא בקהילה פעילה  עם חברי אמת שמלווים ושותפים בשמחות ובעצב.

הכי אהוב עליי ביישוב - סניף בני עקיבא – מקום  רועש ותוסס המהווה מקום מפגש, אך גם הזדמנות להתפתחות אישית וחברתית לנוער הדתי בשוהם. 

הכי פחות אהוב - פקקים בבוקר כמעט לכל כיוון מחוץ לשוהם.

 

שמעון חסקי

עורך דין בתחום דיני משפחה ומגשר. בשוהם יו”ר ועד הקשר של לשכת עורכי הדין והמועצה. נשוי לדפי ואב לשלושה בנים.

בשוהם מפסח 1999 אליה הגיעו מתל אביב. 

שוהם עבורי היא אי של שפיות, ספינת האם, ממנה אני יוצא כל בוקר לעיסוקיי ואליה שב עם ערב - מדמים ומטעין עצמי ליום המחרת וחוזר חלילה.

הכי אוהב בשוהם את התמהיל האנושי. בניגוד לתדמית שלה (האליטיסטית משהו) שוהם מורכבת מאנשים טובי לב עם תודעת קהילה, מה שהופך את החיים בישוב לכיף.

לא אוהב בשוהם את העובדה שאין ים. כמי שגדל לחוף הים התיכון חסרה לי התמונה של מרחבי המים. אני פונה מכאן לראש המועצה הבא, יהא מי שיהא, לשקול הקמת מקווה מים או אגם מוקף בחוף.

 

שחר בן עמי

לשעבר ראש המועצה הנבחר הראשון של שוהם (1998 עד 2003).  היום עורך דין שותף במשרד עורכי דין. תואר בידי מדריך הדירוג הבינלאומי Legal 500 כאחד מעורכי הדין המובילים בתחומי הפרויקטים והתשתיות, בדגש על רשויות מקומיות.

נשוי למיכל ואב לשני בנים. תושב שוהם מאז 1995.

שוהם עבורי היא המקום בו גדלו ילדיי ובו ביליתי את מרבית שנותיי הבוגרות. תמיד חש שהיישוב הוא חלק ממני, ישוב שצמח מקומץ משפחות צעירות ליישוב מבוסס ורב גילאי.

המקום האהוב עליי ביישוב - גן החבל, אווירת הקהילה והיכולת לפגוש אנשים מוכרים כמעט בכל יציאה מחוץ לבית.

הכי פחות אהוב עליי - אני די אוהב הכל, אבל בשמחה הייתי מוותר על הפקקים בבוקר ובעיות החנייה.

 

שמעון לוין

ד”ר לוין, רופא משפחה במרפאת הכללית ביישוב מאז 1995, הרופא הקהילתי הוותיק ביותר ביישוב. בן 56 נשוי לדינה ואב ל-4 ילדים, וסב ל-3 נכדים. הגיע לשוהם בשנת 1996 מפתח תקווה.

שוהם עבורי היא הגשמה של חלום. לגור במקום יחסית קטן עם אנשים נהדרים מאירי פנים, לעבוד קרוב לבית ובעצם להיות רופא משפחה בתוך הקהילה שאני גר. אני באמת מרגיש כמו רופא קהילה.

הכי אהובים עליי ביישוב הם התושבים. אני נפגש מדי יום עם כ-30 אנשים. אני מוצא אנשים נעימים, שכיף לשוחח איתם. מרגיש שמכל אחד יש לי מה ללמוד, ולכל אחד יש את הדבר המיוחד שלו שהוא מביא איתו. אני אוהב לראות הרבה תושבים שעוסקים בפעילות גופנית. אני אוהב את הקשר שיש בין דתיים לחילונים והכבוד ההדדי פה ביישוב.

הכי פחות אהוב עליי -  אפשר לשפר אצל כולנו את מידת הענווה הצניעות והסבלנות.

 

צילום התמונה הפנורמית: אופיר וייס

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: