יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

כתבות מגזין בשוהם

כתבות בשוהם,אנשים בשוהם,מסיפורי שוהם,עסקים בשוהם,

מנטור ממבט ראשון

דווקא בתקופה שנדמה היה כי על המרקם הקהילתי בשוהם מרחפת סכנת משבר, יצאה לדרך בשוהם, תוכנית ייחודית במינה בארץ, פרי שיתוף פעולה של תושבי היישוב, שזכתה לשם "המעצמה". לא ברור אם הוגי התוכנית ידעו כמה קלעו בבחירת השם. גם לא ברור אם משתתפי התוכנית שיערו בנפשם עד כמה משמעותית היא תהיה עבורם. תוכנית שידוכים א - לה שוהם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

צילומים: רועי ברפמן
 

לפני שתתעמקו בקריאת הכתבה ואחר כך כבר תחשבו בדיוק כמוני, אני רוצה שתזכרו שאני הייתי הראשונה להמר על כך שתוכנית "המנטורינג" שזכתה לשם המפוצץ אבל הכל כך מדויק -   "המעצמה", תככב ביום מן הימים על המרקע, בפריים טיים, בפורמט של תוכנית ריאליטי עם כל הבאזז שמתלווה לכך. אני רק מקווה שמועצת שוהם והחברה הכלכלית ישכילו לגזור קופון כמי שהגו, כתבו ופיתחו את התוכנית הקהילתית המרשימה כל כך.

תכירו את תוכנית "המעצמה" – תוכנית מנטורינג קהילתית בשוהם, ייחודית, ראשונה מסוגה בארץ, פרי שיתוף פעולה של מועצת שוהם, מרכז הצעירים "מטרו" והחברה הכלכלית שיצאה לדרך לפני כחצי שנה ותגיע לסיומה בחודש ספטמבר. במסגרת התכנית מעניקים מנטורים, בכירים תושבי שוהם (להלן "המנטורים", אימון אישי לצעירים משוהם (להלן "המנטי'ז), בתחילת דרכם המקצועית. התיאור הרשמי הזה לא עושה חסד עם מה שבאמת התחולל מאחורי הקלעים של התכנית, עד לרגע השיא ובעצם, עד לרגעים אלו ממש. 

אתחיל דווקא מהשיא: בחודש מאי השנה, בשעות הערב המוקדמות,  צעדו 13 תושבי שוהם, נשים וגברים, אנשי עסקים, מנהלים ובכירים, אל מרכז הצעירים ביישוב, ה"מטרו". באותה העת בדיוק, זרמו פנימה גם 13 צעירים וצעירות בשנות העשרים המאוחרות לחייהם. כולם היו חגיגיים ונרגשים. כל אחד מהצדדים ידע לקראת מה הוא הולך, אבל לאף אחד ממשתתפי התוכנית, המנטורים והמנטי'ז, לא  היה מושג מי יהיה בן או בת הזוג שיבחר עבורם. זה היה הסוד השמור ביותר במשך כל תקופת ההכשרה המרתקת, עד למפגש ההשקה. מלאכת מחשבת של זיווג מדויק, בסיומן של עשרות שעות של הכנה, שהובילה לבחירת המשתתפים ולהתאמתם האחד לשני, באופן כמעט מדעי. כאורחת מהצד, לא יכולתי שלא להידבק בהתרגשות שאחזה באוויר, בדיוק כמו האורחים מהצד של החתן או הכלה, בתוכנית הריאליטי "חתונה ממבט ראשון". לאחר שנעו זמן מה בחדר, מנסים לנחש מיהו בן הזוג המיועד, החליטו המארגנות להוסיף עוד קצת מתח לאוויר ולא לחשוף את השידוכים וערכו תרגיל היכרות קצר: חלוקה לרביעיות. רק בסיומו, התחיל הטקס. כל הנוכחים עמדו במעגל והמנחות נקבו בשם הזוגות. נבוכים מעט, לחצו ידיים, היו גם כאלה שהתחבקו, ופרשו לשיחת התייחדות. ברוך בורא זיווגים.

הון אנושי בשוהם

בעת שפול צוקר, תושבת שהם, בעלים ומנכ"ל קבוצת "נישה" לגיוס והשמה, ישבה שבעה על אמה ז"ל, הגיע ראש המועצה לשעבר, גיל ליבנה, לביקור תנחומים. בשיחה שהתנהלה בין השניים, שיתפה צוקר את ליבנה במחשבותיה: "במסגרת עבודתי אני פוגשת בכירים לצד צעירים מתלבטים. חשבתי רבות מה לעשות עם כל העושר הזה שקיים בשוהם ועל החשיבות להשאיר את הדור הצעיר ביישוב. שיתפתי אותו באפשרות ליצור תוכנית קהילתית שבה בכירים משוהם תורמים מניסיונם לטובת צעירים שרק החלו את דרכם המקצועית והם מבולבלים מעודף האפשרויות וזקוקים להכוונה".

גיל ליבנה, שמע, התלהב, הרים את הכפפה וחיבר בין צוקר לדינה פרומוביץ, מנכ"ל החברה הכלכלית שנקראה לדגל. מהר מאוד אני מבינה שלמרות ה"כותרת הכלכלית" של החברה שהיא עומדת בראשה, לא היה כאן שום אינטרס כלכלי.

פרומוביץ: " אנו כל הזמן מתלבטים וחושבים על איך לטפח את הצעירים, איך לשמור עליהם שיישארו בשוהם ואיך להביא אליה צעירים. חשבנו על ערך מוסף עבור אלו שגדלו ביישוב ואוהבים אותו, אבל עזבו בגלל לימודים ועבודה. צעירים אלו, ממש כמו הילדים שלי, רוצים יום אחד לחזור לכאן ולגדל את ילדיהם. כחלק מהאסטרטגיה שלנו, סימנו את הצעירים שכבר סיימו את שירותם הצבאי והחלו את דרכם בעולם המקצועי. גם לגבי המנטורים, לא היה לי ספק שאנשים שמגיעים לגיל מסוים ועשו דבר או שניים בחייהם, רוצים לחלוק את הידע, להחזיר לקהילה ולעשות משהו שימלא אותם. שיתפתי את פול בניסיוני כמנטורית ב"עמותת עטלף" התומכת ביוצאי שייטת שרובם אמנם ידעו להסתדר לבד בשקט של המים, אבל כשיצאו לעולם הם היו צריכים ללמוד להשתלב בו. קיים קושי של השתלבות, בין אם זה בשוק העבודה או בחברה. בעמותה נעזרו באנשי עסקים מובילים ועשו איתם תהליך של קואצ'ינג. אני עשיתי את התהליך הזה עם בוגר שייטת, בתחום החינוך. פול ואני נפגשנו עם האדם שהוביל את התהליך בעמותה וששיתף אותנו בכל התהליך. היה ברור לשתינו שלא כל אחד, מצליח ככל שיהיה, יכול להיות מנטור. נדרשים לכך, רצון, זמינות ויכולת. ביחד התחלנו לבנות תוכנית קהילתית."


איילת ופטי

הנשים מאחורי התוכנית

בהנחייתו של ליבנה, פרומוביץ, בעלת הניסיון, הזמינה אליה את פטי בראל, תושבת שוהם, יועצת ארגונית, בעלת חברה שעוסקת בנושא שביעות רצון של עובדים וניהול אסטרטגי הארץ ובחו"ל, ושיתפה אותה ברעיון הקהילתי שהיה חדשני גם עבורה. במשך חודשים, חידדו ביחד את הרציונאל וירדו לרזולוציות שהתאימו את התוכנית למטרה. אט אט החלה להתגבש התוכנית שכיוונה היה פיתוח קריירה. הוחלט לאתר מנטורים מתוך הקהילה שעשו קריירה ומנגד, צעירים שנמצאים כבר שנתיים בשוק העבודה ומעוניינים לעשות את "הקפיצה הבאה" בקריירה שלהם.

כשבראל נחשפה לראשונה לתוכנית, היא לא הייתה קלה להשגה וביקשה לקחת את הזמן לחשוב. כשחזרה לפרומוביץ הודיעה לה שבגלל שכל המיזם הזה נעשה בהתנדבות, גם היא תעבוד בהתנדבות וצירפה אליו את איילת שניצר, יועצת ארגונית, מאמנת אישית ומנחת מנהלים בתהליכי פיתוח אישי וניהולי, תושבת שוהם. כאן המקום לציין כי לעניות דעתי, התואר "יועצות ארגוניות", לא עושה עימן חסד. האמת היא שמדובר ב"מנטריות על", נשים שמעבר לידע ולניסיון המקצועי המרשים שהן מביאות עימן, הן מהוות השראה לכל מי שרוצה לקחת אחריות על חייו.

אני יושבת עם שתי נשים עסוקות שמהרגע שלקחו על עצמן את המשימה, נראה כאילו זה הדבר היחיד שהן עושות בחייהן. על אף ניסיונן רב השנים, הן מתיישבות לספר את סיפור "המעצמה" בהתרגשות מדבקת.

בראל: "ההסתכלות הייתה על הצעירים, מתוך אידיאה שמתפתחת בעולם ובארץ שנקראת "יזמות מיטיבה". הרציונאל העומד מאחורי פעילות זו הוא שכל דבר שאתה עושה, צריך שמישהו אחר ירוויח, מלבד העסק שלך. לדוגמא, כשקבלן בצרפת בונה בית דירות, הוא חייב להשאיר ארבע דירות לטובת דיור ציבורי. המיקוד היה אל עבר החבר'ה הצעירים בשוהם. גילינו שיש פה אוכלוסייה חזקה של בכירים שיכולה ורוצה להעניק מהידע שלה. הקמנו ועדת היגוי שכללה אותי ואת איילת, דינה, פול, ובהמשך הצטרפו מאיה ביבלה גל וזיו שמע, ביחד עם חברת מיתוג שמיתגה ברמה היישובית את התהליך. החברה, אגב, היחידה שקיבלה שכר, כולנו עבדנו בהתנדבות. כמעט שנה פעלה ועדת ההיגוי כשבמהלכה חשבנו מה אנחנו רוצים, מיהו קהל היעד, מי המנטורים ומי המנטי'ז ואיזה הכשרה הם צריכים לקבל. ישבנו ביחד והגדרנו את המטרות לעצמנו ומה ייחשב הצלחה".

ומהי הצלחה עבורכם?

"הצלחה מבחינתנו הייתה שקהילה חזקה מתוך שוהם תוכל להעניק ולתת מעצמה לאוכלוסייה הצעירה בשוהם. לפתוח דלתות, ללוות, לחנוך. שימוש במשאבים של אנשים ותיקים משוהם התורמים מזמנם, כמו שאמרתי - יזמות מיטיבה".

שניצר: "אנשים הגיעו מתוך רצון אדיר לנתינה, בלי שום אינטרס."

על השתיים הוטלה המשימה המאתגרת: איתור וסינון אוכלוסיית המנטורים ואוכלוסיית המנטי'ז.

שניצר: "זה היה תהליך שהיה שזור האחד בשני. רצינו להרים את הצעירים בעזרתם של הבכירים. ואז שאלנו את עצמנו: מי אלה הצעירים, הרי הם גם יכולים להיות נערים אחרי צבא או סטודנטים, אבל אנחנו החלטנו ללכת על כאלה שסיימו לימודים, נמצאים שנתיים בשוק העבודה וכבר חשים את העניין. צעירים שקצת יודעים מה הם רוצים ואנחנו נעשה להם "פיין טיונינג", נפתח להם את הראש. כך הוגדרה אוכלוסיית המנטי'ס. הגילאים נעו מגיל 26 עד 36. לאחר שהגדרנו את הצעירים, אפשר היה להגדיר את המנטורים".

בראל: "חיפשנו מנטור כזה שכשהמנטי מסתכל עליו הוא מקבל השראה. מישהו שעבורו הוא בעל ערך להתייעץ איתו ולכן על המנטור להיות מי שעשה קריירה משמעותית בארץ או בחו"ל, שיש לו יכולת ללוות ולחנוך, ולא  פחות חשוב - שעשה טקס הלוויה לאגו שלו."


רגע לפני שמתחברים


מתחברים

 

40 מנטורים נרשמו באתר המועצה ובאופן קארמתי משהו, גם 40 צעירים, מתוכם היו צריכות בראל ושניצר לסנן ולבחור מי יהיו ברי המזל שישתתפו בתוכנית "המעצמה". המשימה הייתה לא פחות ממאתגרת.

איך יודעים במי לבחור?

בראל: "התשובה מאוד פשוטה. מהי ההגדרה של אומץ? אומץ משמעותו לא לפחד לפחד. חיפשנו אנשים צעירים, אמיצים, שנעצרים להתבונן בחיים שלהם ולא פוחדים לשאול את עצמם שאלות בנוגע לבחירות שלהם. כשזיהינו אותם, אלו היו מי שרצינו."

שניצר: "מדובר באומץ לקחת אחריות על החיים. בראיון עם הצעירים יכולנו להבחין איך הם מספרים את עצמם. האם הם לוקחים אחריות על מה שקרה להם. בחרנו באלו שלוקחים אחריות, רוצים להוביל את החיים שלהם ובאים עם אנרגיה".

מה קורה בחדר בו מתראיין מנכ"ל בכיר שהגיע להישגים בחייו, בפני שתי נשים שקובעות אם יש לו את האקס פקטור הרצוי?

בראל: "נכנס מנטור, אנחנו מבקשות ממנו שיכניס אותנו לילדות שלו. אנחנו רוצות לדעת באילו שבילים הוא גדל. לא מדובר בטיפול פסיכולוגי, ממש לא, רצינו להכיר מי האיש. העובדה שכיום הוא בעל חברה, לא מספיקה. זה לא אומר בהכרח שהוא יודע לחנוך מישהו צעיר, שהוא יודע להיות בקשר.

שניצר: "אני רוצה לציין שמי שהכל הלך אצלו בקלות ולא התמודד עם אתגרים, גם הוא לא התאים להיות מנטור."

בראל: "אנחנו אומרות שמי שלא הלך דרך "שער המתנות", כלומר לא סבל ולא נכשל בחייו, לא מתקבל. יחד עם זאת, אני רוצה להדגיש שבאנו פתוחות מאוד. לא נצמדנו לרשימת קריטריונים, זה היה תהליך פתוח. חשוב להבין שמדובר באנשים שמתנדבים ונותנים מזמנם העמוס גם ככה, וזה ראוי להערכה".

היו ענייני אגו?

בראל: "ממש לא. הגיעו אנשים עם כוונת לב טובה. מדובר בהתחייבות גדולה מצידם. הם עסוקים מאוד, חיים על מטוסים ובכל זאת, הם ממש נלחמו שם על מקומם".

שניצר: "אני חושבת שכול מי שהגיע הרוויח. דרך השאלות שלנו, הצלחנו להנכיח להם את ההצלחות שלהם, התגלה לנו ולהם כמה הם היו אמיצים בנקודות מסוימות בחיים, התמודדו ולמדו מההתמודדות. היינו מופתעות שבה קרה אצל כולן"

ומה קרה עם הצעירים?

בראל : "שם הייתה לנו התגלות לא נורמאלית. תחשבי על זה, מגיעים חבר'ה, בערך בני 30, שמאחוריהם בתים חזקים ברמה סוציו אקונומית גבוהה יחסית, למה הם צריכים מנטור בגיל של אבא או אמא שלהם? את השאלה הזאת שאלנו אותם וההתגלות המרכזית של איילת ושלי הייתה בתשובה שענו לנו: הם אמרו שכשהם מדברים עם ההורים שלהם, הם מכוונים אותם לכיוון התעסוקה הטבעית הכלכלית, לא בהכרח מה הלב שלהם אוהב".

שניצר: "הצעירים הבינו מהר מאוד את הפוטנציאל הגלום בהשתתפות בתוכנית שנותנת לך במתנה מנטור, מנכ"ל של חברה שמפנה עבורם זמן אישי אחד לאחד. הייתה עלייה לרגל".  

לאחר מסע ארוך של איתור המועמדים המתאימים, נבחרו 13 מנטורים ו-13 צעירים, ניצב בפניהן אתגר נוסף ולא פשוט: מלאכת השידוך.

בראל: "בתור התחלה שאלנו את המנטורים איזה מן מנטי הוא רוצה וגם את המנטי שאלנו לגבי המנטור שהוא היה רוצה להתחבר אליו. ".

שניצר: "במהלך הראיונות רשמנו את הרצונות שהם ביטאו, שני הצדדים, זה מורכב מאוד. היינו צריכות לקחת בחשבון על בסיס מה החיבור למנטור: האם בגלל שאנו מעריכות שמערכת היחסים תהיה טובה? האם בשל אישיות זהה? האם המנטור יתרום להתפתחות המקצועית של הצעיר או אולי להתפתחות האישית."

לאחר שהחליטו השתיים על הזיווגים,אך עדיין לא חשפו אותם, קיימו המנטורים והצעירים פעילות הכשרה נפרדת. המנטורים נפגשו לאורך ארבעה מפגשים שהכשירו אותם להיות מנטורים. הן יודעות לספר שזה היה תהליך מרתק.

שניצר: "המנטורים עשו עבודה אישית, לא רק סיפקנו כלים."


מימין: מאיה ביבלה, פטי בראל, דינה פרומוביץ ואילת שניצר

לדוגמא?

בראל: "לימדנו אותם איך להקשיב, גם לעצמם וגם למנטי שלהם. חשוב להבין שבנינו פה תוכנית מנטורינג ייחודית. כל חוברת שתפתחי על קורסי מנטורינג בארץ, עוסקת בדרך כלל ביעדים, מטרות ול"וז. לא שאני מזלזלת, אבל הסרט שלנו הוא אחר. הסרט שלנו אומר: אם המנטורינג הוא תהליך שעוצר לרגע את החיים ועוזר להתבונן, אי אפשר לעזור לצעיר שיעשה זאת מבלי שהמנטור יתבונן אף הוא בנשמתו".

גם מקומם של הצעירים לא נפקד. הם השתתפו ב"סדנת חוזקות" שהוכנה ע"י השתיים. באמצעות קוד אינטרנטי, עשה כל אחד מהצעירים מבדק באינטרנט ולאחר 5 דקות, קיבל פלט עם חמש חוזקות מרכזיות שלו. בסדנא ניתחו ביחד את מקורות הכח שלהם".

שניצר: "הסדנא הזו עזרה להם להבין איך הם מתנהלים, מה מקדם או עוצר אותם ואיך להמשיך ולנצל את הידע."

לסיכום, כך בנויה תוכנית המנטורינג: מפגש מנטור עם מנטי, אחד על אחד. כל מנטור מחוייב להיפגש עם המנטי שלו, פעם בשבועיים לשעה. מי שרוצה להיפגש יותר, מוזמן ובמציאות זה קורה. בסה"כ 12 מפגשים. פעם בחודש נפגשים המנטורים למפגשי פיקוח, להעלאת דילמות והכוונות, בנוסף מתקיימות גם הרצאות העשרה לצעירים בשיתוף בני משפחתם.

"שלא תחשבי שכאן מסתיימת העבודה שלנו", הן צוחקות. "אנחנו עושות פגישות השלמה למי שלא מגיע לפגישות. אנו זמינות 24 שעות ביממה לכל מנטור. הם באים אילנו בערבים, מתקשרים להתייעץ. זו עבודה סביב השעון".


מתחברים

כיום, כשהתוכנית מגיעה לסיומה, האם היו זיווגים לא מוצלחים?

בראל: "אין אף נפילה. התוכנית הצליחה לגמרי ומעבר לכך, נוצרה קהילה בתוך קהילה".

שניצר: "אנחנו חייבות לציין את ההתגייסות המדהימה שהייתה מצד המנטורים. אנחנו עדיין נפעמות מהם".

 יש מצב לעונה שנייה?

" אנחנו עדיין מאוד שאובות בתוך הפרוייקט, נחשוב על זה"

 

ראש המועצה, איתן פטיגרו: "אני מאמין בזה שאדם שיוצא לדרך חדשה צריך ליווי הכוונה מכל מי שרק אפשר. חשוב לשאול שאלות. גם אותי ליוו ומלווים מנטורים לכל אורך הדרך, גיל ליבנה היה המנטור שלי במשך עשר שנים וגם כיום מלווים אותי תושבים מתחומי התמחות שונים. שוהם לא התברכה במשאבי טבע, אבל בהחלט התברכה בתושבים קהילתיים שרוצים לתרום. וזה החוסן שלנו".

חבר המועצה, מחזיק תיק הצעירים, זיו שמע: "המעצמה זה שם מדוייק לתהליך שאנחנו משיקים היום. תושבים מצליחים שלוקחים קדימה צעירים בני המקום, זו בדיוק קהילה חזקה".פול צוקר. הגתה את הרעיון

 מנטור: רועי שילוח

בן 39 נשוי + 2, תושב שוהם כ16 שנים.
בוגר שני תארים בכלכלה ומנ"ע מאוניברסיטת בר אילן.
בעל 15 שנות ניסיון בתפקידי שיווק וביזנס בשוק האונליין וההייטק, ובתפקידו הנוכחי משמש כ - Head of monetization בחברת Joy Tunes.

 מנטי: לירון ביתן-צ'רבקובסקי, נשואה + 3. כימאית, חוקרת בכירה בחברת DouxMatok. בעלת ניסיון כחוקרת בתחום פורמולציות לתרופות ומוצרי מזון, מחקר ופיתוח במעבדות Landa. בעלת תואר שלישי בכימיה יישומית ופיזיקלית מהאוניברסיטה העברית.


מימין - רועי שילוח ולירון ביתן-צ'רבקובסקי

________________________________________

 מנטורית: שירה פישמן

 מנהלת פיתוח ארגוני בקבוצת ניאופרם, עוסקת בייעוץ אישי וניהולי ובבניית תהליכים לקידום סביבה ארגונית המעודדת צמיחה..   
בעלת תואר MA בייעוץ ארגוני ובוגרת קורס הכשרת מאמנים.
נשואה לאיתי ואמא לעמית, אלון והדר.  ויחד עם כל אתגרי החיים משחקת כדורשת בקבוצת "צוקים" בליגת מאמנט.

מנטי: מור מור-חיים

 בת 29., תושבת שוהם מזה 25 שנים, נשואה ואמא לילדה בת שנה וחצי. 
בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמכללה האקדמית ת"א-יפו, בעלת תואר שני בייעוץ ארגוני עם התמחות בקואצ'ינג במכללה למינהל, ובעלת הסמכה בהנחיית קבוצות.
עובדת כעשור בתחום החינוך הבלתי פורמלי, כיום מנחה ומכשירה צוותי צהרונים ב"תכנית ניצנים" של משרד החינוך. בעבר כיהנה בשורה של תפקידים במחלקות נוער, ביניהם גם בשוהם.
בעבר התנדבה ב"קפה לאוזן" קפה ייעוצי לנוער וכיום מתנדבת בסיירת הורים של היישוב.


מימין - שירה פישמן ומור מור-חיים

__________________________________________________________________

 

 מנטורית: אסנת שגב הראל

 תושבת שוהם מזה 22 שנים, נשואה לאבי, אמא של יותם וינאי, מתנדבת ביוניסטרים, חובבת בישול אמיתית

יועצת לחברות בשלבי צמיחה, בנושאי אסטרטגיית שוק, מיזוגים ורכישות, גיוס הון ויוזמות צמיחה. בעברה בכירה בתעשיית ההייטק עם התמחות בשווקים פיננסים ובינלאומיים. בעלת ניסיון בינלאומי של למעלה מ-20 שנה בפיתוח עסקי ואסטרטגיה.


אסנת שגב הראל

מנטי: מתן שקד 

בן 29 וביישוב מגיל 5, בוגר תיכון שוהם במגמת ביוטכנולוגיה וכימיה, בוגר מסלול העתודה הצבאית למשפטים, עו"ד ובעל תואר ראשון ושני במשפטים מאונ' בר-אילן. שימש יועץ משפטי באכ"א וכפרקליט צבאי בפרקליטות לעניינים מבצעיים ועוסק כיום כעו"ד לדיני צבא, תיירות ותעופה וייפוי כוח מתמשך.


מתן שקד

_____________________________________________________

 

 מנטור: גיל לבנה

  מראשוני שוהם, בנה את ביתו בשנת 1993, נשוי ואב לארבעה ילדים. רעייתי ואני מתנדבים באל"ח שוהם, בצופים ובבתי הספר.

עו"ד, כיהן כראש מועצת שוהם 2003-2018, שימש כיו"ר ועדת ערים לאיכות סביבה וקיימות במרכז השלטון המקומי, וכחבר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז . בעל ניסיון עשיר בניהול ארגונים ציבוריים, ניהול תקציבים ותכניות עבודה, ייזום תכנון וביצוע פרוייקטים משמעותיים וביצירת קשרי שותפות עם גורמי ממשל ושותפים עסקיים

מנטי: יאיר שניידר

 חשב חברת השילוח והלוגיסטיקה Orian, בה מילא שורה של תפקידים בתחום הכספים. 
בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן.
תושב שוהם מזה כשנה, אב לארבעה ילדים, אוהב לרוץ , לשחות ובעיקר לנגן בגיטרה (מופיע מדי פעם בגני ילדים עם צרכים מיוחדים) .


מימין - אסנת שגב הראל ומתן שקד

___________________________________________

 

 מנטור: עופר מור 

 נשוי + 3, מתגורר בשהם מעל ל 25 שנים
מנכ"ל החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה. שימש בעבר כמנהל פרוייקטים ושיווק בחברות נדל"ן וכמנהל ענף כלכלה במשרד התיירות. בעל ניסיון בהובלת תהליכי שינוי וקבלת החלטות.
ממקימי מכבי שהם כדורסל ויו"ר מכבי שהם

מנטי: כפיר יונה

 תושב שוהם מאז 2001. מהנדס תעשיה וניהול, התמחות במערכות מידע, כיום עובד כמנהל פרויקטים בחברת הייעוץ CBE, ולפני כן בנציבות שירות המדינה. בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאונ' אריאל.


מימין - כפיר יונה ועופר מור

_____________________________________

 מנטורית: סיגל אלבאום 

נשואה +שלושה ילדים, גרה 19 שנים בשוהם. מנכ"לית לנובו (Lenovo)  ישראל  מזה עשור, שימשה כראש צוות מכירות בחברת IBM. בעלת ניסיון של כ-25 שנים בתחום ה-IT. מתמקדת בהובלת שינויים בחברה, והתאמתה לצורכי השוק המשתנים ומרחיבה את השקעות החברה העולמית בחברות סטרט-אפ ישראליות.

מנטי: חני הראל

נשואה + 2, אילי בן 7 וינאי בן 4.

ראש צוות פיתוח אוטומציה בחברת Applied Materials
תואר ראשון בהצטיינות בביואיפורמטיקה (מדעי המחשב+ביולוגיה), אונ' בר אילן.


מימין - סיגל אלבאום וחני הראל

_____________________________________________

 מנטור: אודי וינטראוב 

אב לשלושה בנים, מנכ"ל קבוצת מלם תים, המעסיקה 3700 עובדים. מעורב במספר חברות טכנולוגיה והזנק, ובעל ניסיון ניהולי עשיר בתחומי הטכנולוגיה וההיי-טק

מנטי: יותם צוקר

מתגורר בשוהם מאז שנת 2000, חולם להקים את המשפחה שלו בשוהם.

מייסד ומנכל בTech7 -, פועל היום רבות בעולם בתחום הפיתוח עסקי לסטרטאפים ומיזמים חינוכיים וטכנולוגיים בתחומי החדשנות. בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון.


מימין - יותם צוקר ואודי וינטראוב

__________________________________________

 מנטור: ערן אלרואי 

בוגר תואר ראשון מאוניברסיטת McGill מונטריאול ו-MBA מאוניברסיטת העיר ניו יורק.

בעל ניסיון ניהולי רחב היקף בפעילות עסקית בישראל וברמה בינלאומית, בוגר קורס דירקטורים מתקדם ומכהן כדירקטור בפועל, בעל גישה ייחודית לניהול ,עובדים ומשברים וניסיון בניהול תהליכי הבראה מורכבים. משנת 2004 מנכ"ל ודירקטור בחברת SPL מקבוצת Software AG העולמית. .
מראשוני ה״מתיישבים״ בשוהם, נשוי ליעל (מרפאה בעיסוק) אב לענבר, סטודנטית ועובדת בהיטק ולתומר, לוחם בגדס״ר צנחנים.
מתנדב בלווי משפחות בעמותת פעמונים (התנהלות כלכלית נכונה של משק הבית) ובעל רישיון טיס.

מנטי: אור מי-פז

מנהל מחקר ופיתוח דיגיטל בהראל, מנהל הפיתוח של PEPPER לשעבר ובעל ניסיון בפיתוח והנדסת תוכנה בשורה של חברות היי-טק. 
בעל תואר ראשון בהנדסת תוכנה ומערכות מידע מאוניברסיטת בן גוריון.

נשוי. תושב שוהם מגיל 8. כיום מתגורר בתל אביב ומתכנן לחזור לשוהם ולגדל בה את הילדים בעוד שנתיים


מימין - אור מי-פז וערן אלרואי

_________________________

 

 מנטור: טלאור זקש 

מנכ"ל ומייסד eHealth Ventures מבית מכבי שירותי בריאות, חממה טכנולוגית המשקיעה בחברות הזנק בתחום הרפואה הדיגיטלית. מומחה בחדשנות בטכנולוגיה רפואית עם ניסיון בינלאומי רב. צמח בתעשיית ההיי-טק הרפואית כמנהל וכיזם. ניהל קריירה בינלאומית וכעת שותף מנהל בחממה וקרן הון סיכון המתמקדת ברפואה דיגיטלית. בתחום עיסוקו, כמו בלימודיו, משלב כלכלה, מינהל עסקים ומדעי מחשב.

מתגורר כ- 10 שנים בשוהם, נשוי ואב לשלושה (15,12,6). לימד במסגרת רבדים שוהם (מרכז לטיפוח ילדים מחוננים) קורסים בתחום קבלת החלטות לשכבות ז'-ט'.

מנטי: ארז קילברג 

תושב שוהם נשוי +2, רואה חשבון, בוגר תואר ראשון במנע"ס וחשבונאות מהמכללה למנהל.

וכיום מנהל כספים ביקב קסטל, לפני כן סניור בחברת "קוסט פורר- E&Y"


מימין - טלאור זקש וארז קילברג

_______________________________________________

מנטור: יובל בן זאב

 תושב שוהם ב 16 השנים האחרונות, נשוי ואב לשלושה.
רץ למרחקים ארוכים, מתנדב בקהילה, בין השאר בעמותת פעמונים להתנהלות כלכלית נכונה.
דירקטור חיצוני בהלמן אלדובי גמל ופנסיה, ובקבוצת סקופ מתכות, משקיע עצמאי. בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בניתוח חברות, אנליזה וניתוח ניירות ערך, מחקר והובלת צוות, מרביתן בשוק ההון הישראלי, צבר לאורך השנים הצלחות וכשלונות.

מנטי: אוריין מ. מרום

 34, עוזרת למנכ"ל התעשייה האווירית לישראל, עורכת דין ובוגרת תואר שני במינהל עסקים בתוכנית המצטיינים של בר אילן. אמא לארבל ונשואה לנדב, בוגר מחזור א של תיכון שוהם.


מימין - אוריין מ. מרום ויובל בן זאב

______________________________________________

 

 מנטור: אבי לוי

תושב שוהם משנת 1995. 
נשוי ואב לשתי בנות ובן שגדלו והתחנכו בשוהם.
מנכ"ל ובעלים באלמוג דיאגנוסטיקה שפעילה בתחום הביוטק מזה למעלה מ 30 שנים.
הגעתי לתכנית מתוך רצון לנסות לעזור ליזמים צעירים לתרגם חלומות למציאות.

מנטי: שירן דרייגור

 מתגוררת שוהם משנת 1998. נשואה לטל, כיום גרים בתל אביב וכמו רבים מתכננים לחזור לשוהם. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמכללה האקדמית תל אביב יפו. כיום משמשת כרכזת גיוס ומשאבי אנוש בחברת נובולוג. לפני כן עבדה בשורת תפקידים בתחום משאבי האנוש והגיוס. התנדבה עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי וכן תרצה להתפתח ולעסוק בעתיד בעולמות הטיפול.


מימין - אבי לוי ושירן דרייגור

___________________________________________________

 

 מנטורית: אודליה מור

אמא של אמיתי, שירה ועלמה. 
עוסקת בתחום הפיננסיים כ 18 שנה. בתפקידי הנוכחי משמשת כראש ענף מסחר וקמעונאות בחטיבת העסקים של בנק לאומי. במסגרת תפקידי עוסקת בליווי פיננסי ואסטרטגי של החברות הגדולות במשק.
חולמת לעשות דוקטורט בניהול וקבלת החלטות. 

מנטי: אסתי חייקה ריידר

 בת 30, נשואה לנתן ואמא לאיתי בן השנתיים. עורכת דין, בוגרת תואר שני במשפטים והסמכה כמגשרת מאונ' בר אילן. בעבר שימשה כעוזרת משפטית בועדת ערר של משרד הביטחון וכיום ממונה על תחום האקדמיה והשיווק במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין.
מאמנת כושר, בוגרת וינגייט ועדיין מוצאת זמן להעביר אימונים בזמן הפנוי בהתנדבות.


מימין - אודליה מור ואסתי חייקה ריידר

__________________________________________

 מנטור:  ארז פז

ניסיון כמנכ"ל יקבי כרמל ומחלבות שטראוס. סמנכ"ל השיווק בחברות פרטנר, ויזה, כאל וקוקה קולה ישראל. ניסיון רב ביזמות והובלה של תכניות אסטרטגיות, ניהול וצמיחה של מותגים בינלאומיים מובילים בישראל, חדשנות מוצרית, מהלכי התייעלות, שותפויות עסקיות. כיום שותף בחברת וידן וחברת אילסר, תושב שוהם כ-25 שנה. נשוי + 3.

מנטי: הראל ורד

 בן 27, תושב שוהם. שירת ביחידת אגוז והדריך בתנועת הנוער"אחרי! הכנה לצבא".
גולש גלים ואוהב את הים. תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במשפטים.
בעל רישיון ועובד כשמאי מקרקעין.


מימין - הראל ורד וארז פז

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: