יום שבת, 19 בספטמבר 2020, א' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

כתבות מגזין בשוהם

כתבות בשוהם,אנשים בשוהם,מסיפורי שוהם,עסקים בשוהם,

יחס אישי

ראיון ספונטני עם אורן נחום

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

גאילי שיף

אחד העסקים המעניינים במרכז המסחרי החדש “שוהם מרקט” שנפתח בכניסה הצפונית של היישוב, הוא הסופרמרקט השכונתי, העונה לשם המתבקש, “סופר שוהם”. מי שעבר את גיל 40 פחות או יותר, זוכר את הסופר השכונתי/המרכול/המינימרקט/המכולת, עולם הולך ונעלם שבו בעל הבית מכיר אתכם אישית, לא פעם מוציא את הכרטיס הידני שעליו מתנוסס שם המשפחה שלכם ו”רושם” בו, בהקפה. הילדים שלנו לא מכירים את העולם הזה. העולם שלהם מורכב ממוצרי על, רשתות ענק ומותגים חובקי עולם. הילדים שלנו הם ילדי הגלובליזציה, שרוכשים מוצרי מזון ברשתות הגדולות ורוכשים בגדים ברשתות הבינלאומיות ונראים ומדברים כמו כל הילדים האחרים בארץ ובעולם.

 

 

אז מי זה שמעז לקרא תגר על הרשתות הגדולות ולפתוח בשוהם סופר שכונתי? תכירו את אורן נחום, בן 35 מחולון.  לפני 15 שנה הוא פתח קיוסק בעיר מגוריו ועם השנים נכנס לשוק המזון. עכשיו הוא פותח סופר בשוהם ולא רואה עצמו כנלחם מול אריות.

מאיפה האומץ לפתוח סופר שכונתי ביישוב שיש בסביבתו לפחות 5 סופרים של רשתות ענק?

“אני לא רואה בזה אומץ, אני רואה בזה מענה על צורך. אנשים נמצאים במגמה של התכנסות והתחברות לאישי. אחרי שנים של ניכור בחסות הגלובליזציה, אני חושב שאנשים כמהים ליחס האישי. אנשים אוהבים להגיע למקום שבו מכירים אותם, שבו הם יקבלו שירות נעים, שבו אם יש להם טענה או בקשה – הם יכולים לדבר ישירות עם בעל הבית. כשאתה נכנס לחנות של רשת גדולה, אין לך עם מי לדבר, אין למי לפנות”.

עדיין, עם כל ההנאה שביחס האישי, הקהל היום יודע להעריך מחירים נמוכים ויעדיף ללכת למקום שייתן לו את המחיר הטוב ביותר עבור הרכישות שלו.

“בהחלט וגם בעניין הזה אני רואה עצמי מוביל. אני בפירוש נותן מחירים תחרותיים והסל שלי משתלם לא פחות ואפילו יותר מאשר הרשתות הגדולות ואני מזמין את כולם לבדוק את העניין, המספרים לא משקרים. אני עם אצבע על הדופק כל הזמן, עוקב אחרי המחירים בסופרים הגדולים ודואג לעשות מבצעים משתלמים ולתת מחירים זולים”.

איך זה יתכן, הרי היכולת של הרשתות הגדולות נובעת מכח הקנייה שלהם. מרלוג של חברה קמעונאית בפריסה ארצית רוכש כמויות אדירות מהספקים, דבר שמאפשר לו לקבל את הסחורה בעלות נמוכה יותר?

“זה נכון, אבל זו לא בהכרח התמונה המלאה. החברות הגדולות משלמות לספקים שוטף 120 ואפילו 180. אני קונה סחורות בכמויות לא מבוטלות בכלל ומשלם במזומן. על התשלום המזומן אני מקבל הנחת מזומן משמעותית מהספק, שמאוד שמח למכור לי ולקבל את הכסף במקום וכך גם אני מגיע למחירים הנוחים של הסופרים הגדולים. מעבר לזה, צריך לקחת בחשבון, שהמחירים ברשתות הגדולות מגלמים גם את ההוצאות שלהם על שכר דירה אדיר שהן משלמות, ארנונה על שטחים גדולים, משכורות של מאות אלפי שקלים לעובדים. ההוצאות התפעוליות שלי הן בערך 10 אחוז משל הסופרים הגדולים, זה מה שמאפשר לי לתת מחירים טובים ללקוחות”.

מהי שיטת השיווק שלך?

“אני עושה המון מבצעים, כמו שאתם מכירים מהרשתות הגדולות. “קנה-קבל”, רכישות מארזים וכיוצ”ב. אני בבדיקה מתמדת מול הרשתות ומעדכן מחירים, לא נשאר מאחור. אני חייב להיות כל הזמן בעניינים, כדי לתת ללקוחות שלי את השירות הטוב ביותר ובמחיר המשתלם ביותר”.

מה דעתך על קהל הקונים בשוהם?

“החוויה שלי מהקונים בשוהם היא מאוד חיובית. אנשים יודעים לתת פידבק, לומר מילה טובה, לבוא ולהציע הצעות והחשוב ביותר – ליידע אותי לגבי מוצרים שהם מעוניינים בהם. כאשר לקוח מבקש שאשיג לו מוצר שהוא מעוניין שיהיה אצלינו, אני עושה את זה. ברגע שהמוצר מגיע, הלקוח מקבל ממני הודעת סמס שמיידעת אותו שהמוצר מחכה לו”.

שווה לטרוח בשביל מוצר אחד לקונה בודד?

“בהחלט. זה חלק מהתודעה של הסופר השכונתי. לקוח שגר באיזור וקונה אצלי, יודע שהוא יוכל למצא אצלנו את המוצרים שהוא אוהב. דרך הקשר האישי עם הלקוחות, אני לומד את השוק המקומי ויודע מה להתאים לו”.

מה גילית שאנשים בשוהם אוהבים במיוחד?

“יש בשוהם תודעה מאוד גבוהה לאורח חיים נכון וזה בא לידי ביטוי בדרישה למוצרים אורגניים, מוצרים ללא סוכר ומוצרים ללא גלוטן. מאז שהגעתי לשוהם, נחשפתי לעולם המופלא של מדף המזון הבריא והיום יש לנו מדף מעולה עם מוצרים מצוינים שעונים על הצרכים האלו”.

מהם היתרונות שלך ביחס למתחרים, לדעתך?

“אני חושב שהסופר שלנו מציע שילוב של חווית קנייה טובה, נגישות קלה מאוד, כאשר החניה צמודה לחנות. הגודל של החנות הוא לא בעוכרינו, אלא ההפך. תהליך הקנייה לא נמשך שעות, אלא מתקצר בהרבה. מעבר לזה, המחירים נוחים ומשתלמים, אז למה לא?

נקודת החוזק הגדולה ביותר שלנו היא בשעות הפתיחה: אני פתוח בימי חול עד לשעה 23:00, כך שמי שמגיע מאוחר, מי ששכח לקנות חלב או לחם לבוקר, יכול להכנס לכאן עד לשעה מאוד מאוחרת וזה נוח מאוד, הבאנו את תל אביב לשוהם. בימי שישי אני פתוח עד שעה לפני כניסת שבת. אי אפשר לתאר מה הולך אצלינו בשישי משעה שהסופרים נסגרים. כל מי ששכח, כל מי שלא הספיק – כולם מגיעים אלינו בשישי, זה מדהים”.

איך אתה מתמודד עם שאלת המבחר והגיוון של המוצרים בסופר שלך מול הרשתות?

“המבחר אצלי מאוד גדול. כל המותגים המוכרים – תנובה, אוסם, סוגת – כולם נמכרים אצלי. המדפים שלי מסודרים אחרת, אבל כל המגוון נמצא. מעבר לזה, אני מביא מותגים מיוחדים שהרשתות הגדולות לא מביאות כמו גבינות של משקי בוטיק שלא מייצרים כמויות לרשתות ארציות. אצלי אפשר לרכוש גבינות של מחלבת עברי, השומרון ועוד, בצקים מיוחדים ועוד מותגים ייחודיים ומעניינים”.

אורן עצמו גר עדיין בחולון. כל עוד הוא רווק, הוא מאמין שיישאר שם. “שוהם מקום מדהים ויפה, אבל מתאים יותר לזוגות נשואים ומשפחות. בעתיד, בהחלט נראה לי שארצה לגור כאן, אבל קודם אני צריך להתחתן”.

מי יודע, אולי תמצא כאן את הכלה שלך?

“אולי באמת, זה יהיה ללא ספק מאוד נוח”.

 

 

שאלון ספונטני

צבע – כחול.

מוזיקה – ישראלית.

המוצר הנמכר ביותר בחנות – לחם וחלב, מוצרי בסיס.

הבקשה המפתיעה ביותר שקיבלת – בשוהם נכנסתי לעולם המופלא של ללא גלוטן ושאר מוצרי בריאות שבכלל לא הכרתי. בימים הראשונים, הייתי מקבל כל יום בקשה מפתיעה למוצר לא מוכר. היום, יש לי מבחר אדיר של מוצרים מסוג זה, יותר מאשר בסופרים הרשתיים.

מהן שעות העומס בחנות – שעות הערב והלילה והשעות האלו של הצהרים והלאה בשישי, אחרי שכל הסופרים האחרים סגורים.

איך אני נרגע - חוף הים עם חברים.

אמונה טפלה – אני מאמין רק באלוהים, הוא זה שמכוון הכל מלמעלה, אין צורך באמונות טפלות.

תכונה שאני אוהב בעצמי – יחסי אנוש טובים.

תכונה שאני לא אוהב בעצמי – שומר בבטן ולא משתף במה שמפריע לי.

חלום לעתיד – להתפתח. התחלתי בקטן לפני הרבה שנים ואני רוצה בעתיד למצא את עצמי עם רשת של סופרים שכונתיים עם יחס איש

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: