יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

כתבות מגזין בשוהם

כתבות בשוהם,אנשים בשוהם,מסיפורי שוהם,עסקים בשוהם,

וּבָחַרְתָּ

נתחיל מהסוף: איתן פטיגרו, המועמד הנבחר של רשימת “שוהם שלנו”, מגיש ניצחון מוחץ של 63.73% מהבוחרים לראשות המועצה ו-6 מנדטים למועצה. מאת: לירן וינשטיין ונירה נחום

פורסם בתאריך:


וכך הכל התחיל...
הודעתו של גיל ליבנה באביב 2018 על כך שלא יתמודד ברביעית על כיסא ראש המועצה, הכתה גלים והסתמן כי שוהם צועדת לקראת עידן חדש: היישוב שבימים שבשגרה הוא רגוע ושליו, החל לגלות סימנים של דריכות ותסיסה מעל ומתחת לפני השטח.
בבחירות 2013 ניסיונו של גיל ליבנה ותרומתו העשירה ליישוב הביאו לקונצנזוס מוחלט, וליבנה זכה ב 87.62% לראשות המועצה לעומת המתמודד יוסי לוי שגרף 12.38%. אולם, פרישתו של ליבנה טרפה את הקלפים והמרוץ לכס הרשות נפתח בפני כל מי שראה עצמו ראוי. כתוצאה מכך, החליטו מספר מתמודדים להכריז על עצמם כראויים לרשת את ליבנה.

ואלו שמות...
הוותיקים: גלעד רבינוביץ “שוהם בתנופה”,  יוסי לוי  “שהם עושים עם הלב”.
החדשים: רונן פרידמן, שהסיר את מועמדותו לטובת איתן פטיגרו והיה למספר שתיים ברשימת “שוהם שלנו”, עמנואל יעקב, ד”ר הילה דוד שיצרה תקדים ביישוב והייתה לאישה הראשונה שמתמודדת לראשות המועצה, אהרון יהב שפרש מיד לאחר שאיתן פטיגרו נכנס למשחק כי צפה את הנולד ומשה כהן, מנכ”ל אלדן שרותי דרך שהסיר מועמדות זמן קצר אחרי שהודיע עליה.

מודה ועוזב
ראש מועצת שוהם היוצא, גיל ליבנה מסכם: “אני גאה באופן הענייני והסדור בו התנהלה מערכת הבחירות בשוהם. רוב הסיעות כיבדו את האמנה הירוקה ולשמחתי, גם הפעם, שוהם הייתה אי של שפיות בבחירות המקומיות בישראל. אלה בחירות ראשונות בהן הרשתות החברתיות תפסו תפקיד משמעותי. למען אחדותה של הקהילה שלנו, חשוב שגם השיח במדיום הזה יהיה אמין, מכבד ותרבותי. תוצאות הבחירות הביעו הכרעה ברורה,

שמעידה על כך שתושבי שוהם מעריכים את ההנהגה היישובית ואת תפקודה הטוב של המועצה. הבחירה באיתן פטיגרו כראש המועצה הבא, היא הבעת אמון במנהיגות המשלבת ניסיון ועשיה עם שינוי והתחדשות לעתיד. אני מברך על כניסתם של כוחות חדשים – הן בסיעת “שווים” והן בחברי מועצה חדשים – אשר בשילוב עם חברי המועצה הוותיקים, כולם יעניקו למועצה החדשה גיוון וחשיבה רעננה לפעילותה העתידית של המועצה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות, בפעם האחרונה, לתושבי שוהם על הבעת האמון ועל הזכות הגדולה שניתנה לי להוביל את הקהילה הזו ב-15 השנים האחרונות. אני מאחל לאיתן, לכל חברי המועצה ולעובדי מועצת שוהם האהובים הרבה הצלחה. הצלחתכם – הצלחתנו”.

רשת גועשת
אחת התופעות הפחות נעימות בבחירות היו קבוצות הפייסבוק השונות שנפתחו ע”י תומכים ופעילים מטעם המתמודדים ואף קבוצות “עצמאיות” אשר הביעו השכם והערב את תפיסת עולמם ודעתם לגבי מי שצריך להנהיג את היישוב.


חרף החגיגה הדמוקרטית ברשתות החברתיות, לא פעם סערו הרוחות ברשת והוחלפו “מהלומות מקלדת”. ניסיונות השמצה והטלת דופי מצידם של תומכים מעטים מקרב המועמדים העכירו את האווירה וגרמו לתחושת אי נחת בקרב הגולשים הפסיביים. איומי תביעה על הוצאות דיבה הושמעו חדשות לבקרים, אבל באותה נשימה גם זכינו לפוסטים מתנצלים עם ניחוח משפטי משהו.
אחת התופעות הנחמדות יותר של מערכת הבחירות הייתה ברכת הדרך לה זכו התושבים מהמועמדים ופעיליהם שצבאו בבקרים על כניסות היישוב, החזיקו שלטים והפריחו חיוכים לכל עבר.

יום שבתון – “החג” החדש
ההחלטה של השר אריה דרעי על החלת יום שבתון, פתחה את יום הבחירות בקרנבל דמוקרטי בשוהם שנצבע בשלל צבעי הקשת של הרשימות השונות. החל משעות הבוקר המוקדמות, החלו פעילים רבים לזרום לנקודות הקלפי השונות. בלונים לצד בני נוער ששרו שירי הלל למועמדים, דיוני בחירות בין תומכים בקלפיות השונות והכל בסדר מופתי, נקי וירוק.
נראה כי יום השבתון השיג את מטרתו ואחוז הבוחרים עלה ביחס לשנת 2013.

הגיע ראשון
המנצח הגדול של הבחירות הללו הוא ללא ספק איתן פטיגרו, מוביל סיעת “שוהם שלנו”. בחור צעיר, בן 37  ממלא מקום וסגן ראש המועצה במהלך שבע השנים האחרונות. בתחילה עוד לא היה ידוע אם ״שוהם שלנו״ תציג מועמד לראשות. אנשי הרשימה חששו שאם לא יריצו מועמד, סיעת שוהם שלנו עלולה להתרסק, לכן החליטו לפנות לרונן פרידמן שניהל במשך שנים רבות את יחידת הג׳יפים ביישוב ויו”ר ועדת הביטחון. הוא מצידו גייס את היחידה לטובת המהלך, אך למרות זאת לא נראה כי הוא מצליח להתרומם בהתאם לציפיות. לאור המצב הוחלט בסיעה כי איתן פטיגרו, צעיר כריזמטי עם ניסיון מוניצפאלי  הוא המועמד בעל הסיכויים הטובים ביותר, מי שיזניק את הרשימה כלפי מעלה וייתן לה דחיפה בייחוד בקרב קהל הצעירים. למהלך הזה נדרשו פעילים ובני משפחה שהפעילו לחץ על פטיגרו שלבסוף התרצה. רונן פרידמן קיבל את המקום השני ברשימה.. עד לביצוע ההחלפה, היה נדמה כי המוביל העיקרי  והבטוח הוא גלעד רבינוביץ, אבל כאמור כניסתו של פטיגרו למרוץ שינתה את פני הדברים.


התמודדותו של פטיגרו גרמה למתבונן מהצד לחשוב שהוא הגיע להיכל הספורט ביד אליהו. הצבע הצהוב של רשימת ״שוהם שלנו״ בלט בכל פינה ביישוב. פטיגרו, כמו מועמדים צעירים אחרים ברחבי הארץ, מבשרים על עידן חדש בו דור העתיד אומר די לדור הנפילים ורוצה לרענן את השורות בכוחות צעירים ורעננים. יתכן שהמצב נובע מהמיאוס של הציבור מהדור הוותיק הנמצא בשלטון הארצי, במיוחד שכעת לא מסתמנת חלופה צעירה לבנימין נתניהו. ראש המועצה היוצא גיל ליבנה היטיב לתאר זאת בטקס הכרזת התוצאות: ״שוהם אמרה את דברה ובחרה מנהיגות צעירה, מוכשרת וכריזמטית שתיקח אותנו לשלב הבא בעתיד״.

המפסידים
אין ספק כי המאוכזב העיקרי מהתוצאות היה גלעד רבינוביץ, איש ציבור מנוסה עם עשייה רבה במועצה שהגיע למקום השני במרוץ לראשות. למרות התוצאה, גלעד שב למחרת לעסקים כרגיל.
״למחרת הבחירות כבר חזרתי לעסק שלי, קיימתי פגישות וחזרתי במלוא הקצב לעבודה השוטפת. אני מאחל הצלחה לשוהם, לראש המועצה הנבחר ולכל הנבחרים. כמובן תודה גדולה ל-2,500 בעלי זכות הבחירה שהאמינו בי ובדרכי״. גלעד הדגיש את הכרת התודה העמוקה לחבריו וכמובן לבני משפחתו שהיו לעזר כנגדו. ״ביום שאחרי, עוד בטרם שקע האבק, אני מבקש להודות לפעילים שעשו ימים כלילות בהתנדבות, שעמדו בצמתים, שהתקשרו למתלבטים, שדפקו על דלתות, שהעלו רעיונות, תמכו ודחפו, וכל הזמן הזה שמרו על קמפיין חיובי ונקי. אני רוצה להודות לחברי “שוהם בתנופה”, חבורה שחלקה הגדול הולך איתי כבר שנים, מאז 2003 אז התמודדנו לראשונה כסיעה במועצה, ועד היום הם חברי אמת ושותפים לדרך ולחזון.שמנו לנו יעדים ומטרות, את חלקם הגשמנו במהלך 15 השנים האחרונות ואת חלקם עוד נגשים. אנחנו קבוצה מאוחדת ומגובשת ונמשיך לתרום למען הישוב והצלחתו.
אני רוצה להודות לשלוש בנותיי שהיו העזר כנגדי, זה הרווח האמיתי מהקמפיין הזה, לעבוד עם שלושתן ולזכות בזמן איכות נדיר וייחודי״.

יוסי לוי, מתמודד ותיק ובעל ניסיון במערכות בחירות, שנתן הפעם את המקסימום מתוך הבנה שהפעם הוא מתמודד כשווה בין שווים  וגייס את המשפחה שתמכה בו במלוא הכח לאורך כל הדרך, הופתע לראות את התוצאות שלא שיקפו כלל את המאמץ שהושקע.


יוסי לוי: “אני רוצה לברך את איתן פטיגרו על נצחונו בבחירות. אני מאחל לו שיידע וישכיל להוביל את היישוב בצורה מיטבית, ראויה וישרה.
אני מבקש להודות מקרב לב לעשרות הפעילים המדהימים שליוו אותי לאורך תקופת הבחירות. על העשייה, ההתנדבות, היוזמות והרעיונות. הם עשו עבודה יוצאת מן הכלל ומכל הלב. גאה מאוד בקמפיין שהובלנו ומכבד את בחירת התושבים.
למועצה הנבחרת ישנם אתגרים רבים ומשמעותיים לטובת עתידו של היישוב ואיכות חיי התושבים ואני כדרכי אמשיך לשרת את הציבור נאמנה”.

ד״ר הילה דוד, האישה היחידה שהתמודדה לראשות המועצה, מסכמת את התוצאות.
״באתגרי המסע התמודדתי בזכות בעלי הנפלא, אייל, שנרתם מיידית למשימה, ליווה אותי בכל צעד ותמך בכל רגע. צירפנו אלינו את חן צרפתי (תלמידתי לשעבר) הנהדרת וברוכת הכישרונות ויצאנו אל השליחות; להוביל בשוהם מתמודדת לראשות המועצה. במהלך הדרך קיימתי עשרות חוגי בית, הגעתי למאות בתים של תושבים ועשיתי דרך ממנה אני שואבת סיפוק רב, בה יצאתי ממרחב הנוחות האישי והתפתחתי כאדם הפועל למען הכלל. הכרתי מאות תושבים נפלאים ונהדרים והפצתי את בשורת האחדות והצורך בשיתופי פעולה למען חברה טובה יותר. אני מלאת גאווה על נבחרת החלומות שהצטרפה אלי לדרך ומודה לעשרות אנשים נפלאים שנרתמו לאמונה לחזון ולדרך, סייעו ותרמו כדי לאפשר את המהלך יוצא הדופן והייחודי. תוצאת הבחירות המאכזבת מבחינתי לא מרפה את ידי; את מסלול השליחות שלי בעשייה למען הכלל אני ממשיכה במלוא העוצמה. אם זה כאן ביישוב - על פי מידת הרצון והצורך של מי שנבחר ואם זה בכל שאר רמות העשייה בהן אני פועלת. אני מברכת את איתן פטיגרו על היבחרו ברוב קולות משמעותי ומאחלת לו הצלחה רבה בהובלתה של שוהם מול כל האתגרים ובכל רמות העשייה. כמו כן אני מברכת את כל חברי וחברות המועצה הנכנסים ומאחלת להם עשייה ברוכה למען שוהם.״

 

כרטיס אדום – רק שתי נשים ברשימה
חרף ריבוי הנציגות הנשית, שוהם הוציאה לעצמה כרטיס אדום כשבהרכב המועצה החדש נמצאות רק שתי נשים: סוזי בר מרשימת ״שוהם בתנופה״ וחני קרס מסיעת ״שוהם שלנו״. לאחר שנים רבות של עשייה ציבורית, תחסר נוכחותה של חברת המועצה הוותיקה דפנה רבינוביץ, מספר שתיים ברשימת ״לב״ שלא הצליחה להיכנס הפעם.


כחלק מהלך הרוח הפמיניסטי העולמי, יותר נשים תובעות את מקומן בעשייה הציבורית. רק בכנסת הנוכחית נרשמה עלייה של מספר הנשים בכנסת וכיום מכהנות בה יותר מרבע חברות כנסת. החברה הישראלית לאט לאט מתחילה להכיל את שילובן החשוב של נשים במשעולים הציבוריים.
גם המועמדים בשוהם החליטו להצטרף לרוח המפקדת וכל סיעה הציגה ברשימתה מספר נשים, חלקן במקומות ריאליים. רשימת ״לב״ של יוסי לוי הציגה שמונה נשים מתוך עשרה  חברי סיעה,  הבולטת בהן חברת המועצה הוותיקה דפנה רבינוביץ׳, ״שוהם שלנו״ בראשות איתן פטיגרו שילבה חמש נשים ברשימה, ״שוהם בתנופה״ בראשות גלעד רבינוביץ׳ עם שש נשים. סיעת ״יחד מאמינים בשוהם״ צירפה לשורותיה שתי נשים ורשימת ״קדימה שוהם״ של מנו יעקב עם שלוש נשים.


מי שתפסה את תשומת הלב היתה ד״ר הילה דוד שהחליטה כמו מקבילותיה ברחבי המדינה להתמודד על ראשות המועצה יחד עם ארבע חברות סיעה, חילוניות ודתיות כאחד.  
ד”ר דוד התייחסה לסוגיית הנשים המתמודדות בבחירות לרשות המקומית:
״ייתכן ששוהם של 2018 עדיין לא מאמינה ביכולתן של נשים להוביל ולהנהיג את היישוב. אין ספק שיש לנו לאן לשאוף. בסיכום מסע הבחירות אני יכולה לומר בסיפוק רב שאני מלאת גאווה  על תהליך ההתמודדות שלי לראשות המועצה ולמועצה. בזכותי בשנת 2018  התמודדה אישה בשוהם  לראשות המועצה עם רשימה יוצאת דופן של נשים איכותיות ומשמעותיות, הרוצות לעשות מהמקום הכי אמיתי למען התושבים. המשמעות של השליחות הזו, בעיני, היא רבת עוצמה עבור כל תושב, תושבת, ילד וילדה ללא קשר לתוצאות. בהתמודדות שלי יש הכרזה אחת משמעותית וברורה: אישה יכולה להוביל מערכת בחירות, לבנות את כל המערך הנדרש ולנהל קמפיין ביושרה, בהגינות ובניקיון כפיים תוך הקפדה על שיח נקי וחף ממניפולציות וללא תרגילים פוליטיים. אל הדרך המאתגרת החלטתי להצטרף כאשר התחוור לי שאף אישה לא מתמודדת לראשות המועצה. מהמקום החותר לשיוויון ממנו אני מגיעה, המחשבה על כך לא נתנה לי מנוח. קיבלתי על עצמי את השליחות המאתגרת הזו ויצאתי לדרך מבלי להכיר את התחום הפוליטי וללא גב של סיעה או מטה של תומכים״.


חני קרס חברת המועצה מטעם סיעת “שוהם שלנו” מסכמת אף היא בהתרגשות: “את מסע הבחירות הזה סיימתי בקדם 87, בית המטה שלנו, בערב צהוב ומרגש במיוחד, מוקפת בכל הפעילים המדהימים שהיו חלק מהדרך הזו ובמשפחות שלנו האהובות. עד שהגיעו התוצאות, והנצחון היה מובהק - לא הורדתי לרגע את הרגל מהגז.


עברתי כבר תקופת בחירות בשנת 2013 אבל זו הייתה אחרת לגמרי, הפעם דובר על עידן חדש. הבנו שיש לנו אחריות אדירה להמשיך להוביל את שוהם עבור הקהילה.
את הקמפיין הזה התחלנו באיחור. אבל הוכחנו שאף פעם לא מאוחר. איתן עשה בעיניי החלטה שהיא אמיצה אך טבעית, הוא החליט לשים את היישוב שלו, את הקהילה שבה הוא חי – בראש סדר העדיפויות. אני מעריצה אותו על כך. בחמש השנים האחרונות עבדתי עם איתן באופן צמוד, הוא היה שותף אמיתי שלי לכל פעולה שעשיתי במועצה, למדתי ממנו והערכתי את הדרך שלו – היושרה, הערכים, הכנות, הישירות ובעיקר העשייה מסביב לשעון למען הציבור. אני חושבת שניתן לומר את הדברים האלה על כל אחד מהנבחרת שלנו, וזו הסיבה שאני מרגישה בבית איתם.
בקדנציה האחרונה החזקתי את תיק הנוער והצעירים, הייתי יו”ר וועדת מלגות, דירקטורית בחברות ציבוריות בשוהם וחברת וועדה במספר וועדות, אני מתכוונת להמשיך לעבוד בכל הכוח עבור הציבור, לא לנוח ולהיות מעורבת ביישוב.
הבחירות לא היו לי קלות. באופי שלי “תנו לי לעשות, אל תבקשו ממני ליחצן את זה”. ובחירות זו תקופה של מאבקים, יחצנות, מה שנקרא וליטיקה.  הפעם גם היה הרבה רפש, היו שקרים, היו מניפולציות ואצלנו במטה הייתה התעקשות לא להגיב, לא לענות ולדבר רק חיובי. התחברתי מאוד לגישה אבל זה היה קשה. היו רגעי משבר ותסכול. שהם עבורי זו קהילה אחת מחוברת ומאוחדת. בסוף כולנו מתכנסים לשולחן. ועובדים יחד. אני עבדתי עם כל הסיעות. מכירה את כולם ובמסע הבחירות הזה הרגשתי שהכל מקצין.
ליום הבחירות קמתי באנרגיות של ניצחון. ידעתי שננצח אבל לא תיארתי לעצמי שאלו יהיו התוצאות. אחד הדברים שהכי ריגש אותי הוא לראות את הפעילים והפעילות שהצטרפו אלינו במסע הזה של מערכת הבחירות. מדובר באנשים שפגשתי לאורך הדרך בחמש השנים האחרונות ומתוך האמונה שלהם בנו החליטו להצטרף אלינו. זה הוכיח את עצמו. אין לי ספק שהניצחון בבחירות האלו הם בזכות הצוות הגדול והמדהים שהיה איתנו, תושבים אכפתיים. זה הסוד. מאוד שמחתי שסיעת שווים העלתה לשיח הציבורי נושא כל כך חשוב בעיני ושבהחלט יש לנו כמועצה איך לפתח ולשפר את המודעות והעשייה סביב צרכים מיוחדים ואנחנו באמת נעשה. אני גם שומעת את השיח סביב מעט נשים בתוך המועצה. זה נכון וזה חבל.
את הרשימה שלנו הרכיבו נשים וגברים, מוכשרים ומוכשרות, עם שק ערכים ועם רזומה של עשייה. יש חשיבות עצומה להשתלבות של נשים במערכת המקומית, צריך לזכור שנשים, שמחד מנהלות קריירה ומאידך לא רוצות לוותר על הבית, על החינוך, על השהייה עם הילדים – קשה להן יותר להתנדב. זו התנדבות שמצריכה זמן   עשייה, מעורבות קהילתית וללא ספק עקביות. להיות שם כל הזמן בזמינות. זו הזדמנות להודות למשפחה שלי, הקרובה והמורחבת, שמאפשרת לי שנה אחרי שנה לשמור על עקביות ומעורבות בקהילה. זמן ההתנדבות שלי הוא הרבה פעמים ע”ח הבית ובחודשיים האחרונים תליתי תמונה שלי עם חולצה צהובה וכתבתי “ניפגש עוד חודשיים”. ולא רק שהם קיבלו את בקשתי, הם יצאו לשטח איתי. תמכו, פרגנו ולא קיטרו (אולי קיטרו, אבל לא באוזניי....) וזה לא מובן מאליו, אז תודה”.

לחברות במועצה בלבד רצו 2 סיעות: סיעת יחד וסיעת מאמינים בשוהם שחברו יחד ואיחדו כוחות וטוב שכך, שכן בבחירות 2013 זכו ל-3 מנדטים לעומת הפעם - 2 מנדטים בלבד.

הפתעת הבחירות
הסיעה המרגשת של בחירות 2018 היא לא ספק סיעתו “שווים” בראשותו של איתן ליליוס, שרשימתו העמידה על סדר היום את נושא אי השיוויון של ילדים בעלי צרכים מיוחדים.


רשימת ״שווים״ בראשותו איתן ליליוס שזכתה בשני מושבים במועצה, היא בין הסיעות הבודדות במדינה שחרטה על דגלה את משמעות קבלת השונה והפיכתו לחלק מהקהילה, דרך יצירת מסגרות מתאימות בתוך היישוב, הפנמה ויישום של ערכי הערבות והאחריות ההדדית בקהילה.  


ליליוס, אב לילדה בעלת צרכים מיוחדים, החליט לצאת למסע הפוליטי לאחר שנתקל בחסמים על ידי הרשויות כשביקש בקיץ האחרון לדאוג לבתו לחוג או לפעילות אחר הצהרים. ״אם אני לא מצליח לשנות ולהשפיע מבחוץ הגיע הזמן לפעול ולשנות מבפנים, מתוך המערכת. ככה נולד הרעיון הראשוני לרוץ למועצה״, סיפר ליליוס לאבן שוהם.

כמו שזה נראה עם 6 מנדטים איתן פטיגרו, יוכל להקים קואליציה חזקה שתאפשר לו עבודה ללא הפרעה. ההנחה שלנו שהקואליציה תהיה מורכבת מ’שוהם שלנו’ 6 מנדטים, ‘שווים’ 2 מנדטים, הדתיים ‘יחד מאמינים בשוהם’ 2 מנדטים, סהכ 10 מנדטים יוסי לוי 1 בד”כ יושב באופוזיציה יכול להיות שאיתן פטיגרו יבחן את האפשרות שיוסי יהיה חבר בקואליציה ואז להשאיר את שוהם בתנופה כאופוזיציה סהכ 2 מנדטים.
מי יהיו סגני ראש המועצה איזה תיקים יחזיק כל מועמד טרם הוחלט או לפחות טרם פורסם, נעדכן בהמשך גם באון ליין באפליקציה.

 

דבר המנצח
ראש מועצת שוהם הנבחר, איתן פטיגרו: “למעלה מ-70% מתושבי היישוב הגיעו להצביע והביעו מחוייבותם לקהילה הזו ולעתידה. אני מודה לתושבים על האמון שנתנו בי, ופני קדימה, לאחד מחדש את הקהילה, להעניק לכולכם את השירות האיכותי, השקוף והנקי ביותר, ביחד עם חברי למליאת המועצה.


ניהלנו קמפיין נקי וענייני. התמקדתי בהצגת עשייה ובתכניות לקדנציה הקרובה. אני רוצה להודות לפעילים, לחברי המטה, לחברי
סיעת שוהם שלנו ובעיקר – ללי-אור ולמשפחה התומכת.
במערכת הבחירות עלו סוגיות חשובות לתושבים, והמועצה החדשה, בראשותי, תתייחס לכל הסוגיות הללו כבר בשנת העבודה הקרובה.
אני רואה חשיבות רבה בשיתוף תושבים בעשייה ביישוב, בשקיפות ובמינהל תקין. כל הדברים הללו יבואו לידי ביטוי בעבודתי כראש מועצה, ובעבודת המועצה מול התושבים.
ההשקעה של המועצה בחינוך תמשיך ותתעצם. בכוונתי להחזיק את תיק החינוך באופן אישי ולעמוד בראש ועדת החינוך היישובית. אפעל לשיתוף פעולה הדוק עם הנהגות ההורים והצוותים החינוכיים. כאב לילדים צעירים במערכת החינוך, אני מודע היטב לצרכים של משפחות צעירות, וזה יחד עם חינוך ערכי , שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בהחלט יהיו דגש בעשייה שלנו.
בנוסף, נפעל לשיפור התשתיות, העלאת רמת האחזקה והגברת הפיקוח האכיפה של הסדר הציבורי. אני רואה בכם, התושבים, שותפים שלנו למשימה החשובה הזו.
משימה חשובה נוספת שעל שולחננו היא כמובן הקמתה של שכונת הדרים,  נמשיך בהיערכות לבנייתה ולתכנונה של שכונה זו, על מנת שתיתן מענה לצרכים של מאות המשפחות שיבנו ביתן בשכונה זו. בשנתיים הקרובות, נערך גם להליכי הקליטה בפועל  של המשפחות הללו ביישוב. חשוב להבין, בין תושבי השכונה יהיו מאות זוגות צעירים ומשפחות צעירות, אשר יצעירו את אוכלוסיית שוהם ויאפשרו את הצמיחה החברתית, הכלכלית והקהילתית של היישוב.
בנוסף תטפל המועצה בפיתוח הכלכלי של היישוב, באמצעות אכלוס מלא של היי פארק שוהם והקמת מרכז העסקים הדרומי אייר פארק שוהם במהלך הקדנציה הקרובה.
 שוהם יקרה ללבי. גדלתי כאן ואני מגדל כאן את ילדי. יש לי הרבה רעיונות ותכניות, והודות לכם, נבחרה מליאת מועצה נהדרת, שתמריא את שוהם קדימה. אני מחכה ומצפה לשיתוף הפעולה שלכם לכל אורך הדרך. שיהיה לכולנו בהצלחה”.

איתן פטיגרו
ראש המועצה

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: