יום שני, 06 ביולי 2020, י"ד תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

המלצות לשעות הפנאי בשוהם

המלצות לבילוי לתושבי שוהם והסביבה, שבועות בשוהם, פסח בשוהם, פורים בשוהם, ראש השנה בשוהם, פסטיבלים בשוהם, דרום אדום בשוהם, שבע מוזות בשוהם, המלצות בשוהם והסביבה , פסטיבל היין בשוהם, טיולים בשוהם,פארק שוהם

טיולי "חג המים" של החברה להגנת הטבע בסימן השבת זרימת המים לנחלים

חינם: טיולי "חג המים" של החברה להגנת הטבע בסימן השבת זרימת המים לנחלים, יתקיימו בשבוע הבא, יום שני ה-10.6.19 בנחל שורק, כולם ללא תשלום. הציבור מוזמן!

פורסם בתאריך: לפני החורף האחרון הכנרת היתה מתחת לקו האדום וזרימת המים בנחלי הארץ היתה בשפל חסר תקדים שגרם לפגיעה ולזיהום, אולם חורף 2019 שינה את המצב. אז למה עדיין צריך לשמור על הנחלים ואיך עושים את זה? בטיולי הנחלים של החברה להגנת הטבע לכבוד חג שבועות תקבלו את התשובות.

 

חורף גשום אחד זה לא מספיק: אחרי חמש שנים רצופות בהן סבלה המדינה מבצורת, החורף האחרון הביא איתו כמות משקעים שעברה את הממוצע הרב שנתי ברוב אזורי הארץ - ובעיקר בצפון, שסבל ממיעוט יחסי בגשמים לעומת אזורי המרכז והדרום. חג השבועות, המכונה גם "חג המים" בעקבות ההמשלה של התורה למים, חל השנה בתזמון מושלם ומתאים במיוחד לטיולים בנחלים הזורמים. במהלך החג, החברה להגנת הטבע ורשויות הניקוז והנחלים - ירדן דרומי, קישון, כרמל, ושורק - מזמינות את הציבור הרחב לחגוג את הזרימה שהתחדשה בעקבות הגשמים הברוכים של החורף האחרון, ולקרוא לשיקום הנחלים ולשמירה עליהם. כל הטיולים - ללא תשלום.

במסגרת הטיולים, בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע, נכיר את חשיבות הנחלים לשמירת הטבע, ונלמד כיצד משקמים אותם. נספר על הפעילות הנעשית בחברה להגנת הטבע וברשויות הניקוז למען הנחלים בישראל, ונבקש מהציבור להצטרף לקריאתנו לממשלה החדשה לשים את הנחלים במרכז ולפעול למען שיקום נחלי ישראל ושמירה עליהם. נקרא ליישם את החלטת הממשלה, שהתקבלה לפני כשנה ובה נקבע כי בשבעה מנחלי החוף של ישראל תשוקם זרימת מי המעיינות, ואף להרחיבה לנחלי המזרח והדרום.


הטיולים יתקיימו ביום שני, 10.6.19, בארבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ: נחל חרוד, נחל ציפורי, נחל תנינים ונחל שורק. שעות הפעילות יקבעו בהמשך בהתאם למזג האויר ויתפרסמו באתר. פרטים נוספים בטלפון 03-6388688

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: