יום שני, 15 באוגוסט 2022, י"ח אב ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

תקציב ייעודי לתחום הלהט"ב בשוהם

התקציב: כ- 103 אלף ש"ח

פורסם בתאריך:


מועצת שוהם זכתה להיכלל בתכנית לאומית של המשרד לשוויון חברתי, במסגתה הוא יתקצב בשנת 2022 תכניות לקידום המענה והשירותים לקהילת הלהט"ב בשוהם בהיקף של למעלה מ-103 אלף ₪. תקציב זה מיועד לפיתוח ולביצוע תוכניות שונות למען קהילות הלהט"ב ביישוב, להעלאת מודעות בקרב עובדי הרשות לצרכי הקהילה הלהט"בית ולגיבוש תכנית אסטרטגית בנושא.

 השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, לקחה חלק באירוע הגאווה היישובי שהתקיים השנה במרכז אומנויות הבמה, ושוחחה על קידום תחום הלהט"ב ברשויות המקומיות עם ראש המועצה איתן פטיגרו וחבר המועצה זיו שמע.

 תקציב זה, אותו מקבלת מועצת שוהם לראשונה יהיה מיועד לפעילויות עבור קהילת הלהט"ב ועבור הציבור הרחב בנושאים הקשורים לגאווה, זהות אישית וקהילתית, חינוך להכלה וקבלה ועוד, שיתקיימו לאורך כל השנה. כמו כן, כחלק מההסכם עם המשרד לשוויון חברתי, ימונה רכז.ת להט"ב במשרה חלקית לתכלול כלל הפעילות ביישוב וייערך סקר צרכים יישובי עבור קהילת הלהט"ב שמטרתו לשמוע את חברי הקהילה ולהגדיר את הצרכים שלהם בצורה טובה יותר. פעילויות אלה יתווספו לאירועי שבוע הגאווה ביישוב שיתקיימו זו השנה הרביעית ברציפות.

 בימים אלה מצויות מועצת שוהם והחברה העירונית חמש בעיצומם של דיוני התקציב וגיבוש תכניות העבודה, ובמסגרת זו ייערכו גורמי המקצוע גם לגיבושה של תכנית עבודה שנתית בתחום הלהט"ב.

 ראש המועצה, איתן פטיגרו מברך: "שוהם עוברת בשלוש השנים האחרונות תהליך חשוב של הגברת המודעות ופעילות הסברה לקהילת שוהם כולה. תקציב זה יאפשר לנו להרחיב את מעגל העשייה והפעילות לרווחת קהילת הלהט"ב וליצור מרחב בטוח ביישוב לכל תושביו".

מחזיק תיק הלהט"ב, חבר המועצה זיו שמע: "מדובר על הישג שיסייע לנו לפתח ולהרחיב את תחום הלהט"ב, למען הקהילה הגאה ולמען היישוב כולו. השנה נחדד את השירותים, נרחיב את מגוון הפעילויות ונחזק את המהלכים שכבר הוצאנו לפועל בשלוש השנים האחרונות. שוהם עושה שינוי אמיתי בנושא, יש לנו עוד הרבה עבודה לפנינו, אבל ההתקדמות שלנו היא בצעדי ענק ואין מאושר ממני על כך."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: