יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

הורי כיתה ו'2 בבית הספר 'צוקים' משביתים מחר את הלימודים

בעקבות אירוע אלימות בבית הספר היסודי "צוקים" לפיו תקפה, לכאורה, מורה לאנגלית תלמיד בבית הספר, החליטו הורי תלמידי כיתה ו'2 כי הגיעו מים עד נפש: מחסור מתמשך במורים מקצועיים לאנגלית בבית הספר ועתה גם אירוע אלימות לכאורה, מצד מורה לאנגלית, הובילו אותם להחלטה להשבית, מחר, יום ד' את הלימודים בכיתה. מועצת שוהם: "אין מקום להתנהגות פוגענית כלפי תלמיד במערכת החינוך שלנו"

פורסם בתאריך:


במכתב שנשלח היום למנהלת בית הספר, לאה דיאמנט, כותבים ההורים:

"אנו, הורי כיתה ו'2, מתריעים וזועקים כבר  למעלה משנתיים כי  לימודי האנגלית בכיתתנו אינם מתבצעים כלל ו/או בצורה מאד לקויה. 

הבוקר, נודע לנו על מקרה חמור של אלימות של המורה לאנגלית כלפי ילד בכיתתנו ואז גם הסתבר שזה לא המקרה הראשון עליו דווחת השנה.

אנו תמהים כיצד ניתן למורה כזאת להמשיך ללמד ולסכן את ילדים בבית הספר,  פיזית ונפשית.

זאת ועוד – גם השנה לא לומדים אנגלית בכתה בצורה סבירה, ובטח שלא ננקטו  צעדים להשלמת הפער, כפי שהובטח לנו שוב ושוב. בשנה הבאה יגיעו ילדינו לחטיבת הביניים , עם רמת אנגלית ירודה ביותר,  בטחון עצמי לקוי, וייאוש ממקצוע הליבה החשוב. 

בית ספר צוקים, פשוט אינו עומד במקצוע האנגלית, בכל קריטריון מינימאלי של תכנית הליבה. אנחנו לא רואים צורך לציין את המשמעות של המחדל הזה מבחינת מעמדו של בית הספר , והתקציב שלו. לא אתם ולא אנחנו מעוניינים לגרום נזק לבית הספר.

לאור הידרדרות המצב, ומאחר וזעקותינו לא טופלו, אנו נאלצים להשבית מחר , 4/12/19, את הלימודים בכיתה כמחאה על אי קיומם של לימודי אנגלית ראויים זו השנה הרביעית בכיתתנו , ועל מעשה האלימות של מורה כנגד קטין חסר ישע.

אנו דורשים טיפול פרטני בילדינו:  הבאת צוות הוראה ראוי ומקצועי למקצוע החובה באופן מיידי להשלמת הפערים של 3.5 שנים במקצוע , וכן כל חיזוק אפשרי על מנת להשיב לילדי ו'2 ולו חלק מהחוסרים שנגרמו להם בהוראת האנגלית. 

כמו כן אנו דורשים טיפול מיוחד בילדים לאור חשיפתם למקרי האלימות, הפיזית והמילולית,  של המורה".

העתקים מהמכתב נשלחו גם לראש המועצה, איתן פטיגרו,  גבריאלה יחזקאל – מפקחת בית הספר, שרון טל בשן – מנהלת בתי הספר, אופירה ביטון – מנהלת אגף החינוך ולמחנכת הכיתה ויוי סולומון .

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "אנו רואים את המקרה בחומרה רבה ופועלים עם הנהלת ביה"ס  והפיקוח במשרד החינוך לבירור יסודי ולטיפול מיידי. במקביל, צוותים מקצועיים של בית הספר מלווים את כל המעורבים ויעניקו כל סיוע ותמיכה דרושים.

אין מקום להתנהגות פוגענית כלפי תלמיד במערכת החינוך שלנו, זהו מקרה חריג וחמור, ונעשה הכול כדי שמקרים כאלה לא יקרו שוב.

באשר ללימודי האנגלית - מדובר במחסור ארצי במורים מוסמכים לאנגלית. מועצת שוהם הוסיפה השנה, במימונה, סל שעות לתגבור לימודי האנגלית בתוך המערכת ובסוף יום הלימודים, מעבר לשעות של משרד החינוך, ובמידת הצורך גם תגדיל את היקף המימון להוראת האנגלית. המועצה פעלה לגיוס מורים לאנגלית לכל בתי הספר לקראת שנת הלימודים הנוכחית, אולם למרבה הצער אחת המורות בבית הספר צוקים נעדרת בשל מחלה. אנו בוחנים אפשרות לפתיחת קורס לתלמידי ה'-ו' בצוקים בחופשת החנוכה, במימון המועצה".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
אנגלית זה לא חשוב
תוצאה | 18:15   05.12.19