יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

תושבי שוהם: ראש עיריית פתח תקווה מנע מאיתנו להיבדק בדרייב אין בספורטק סירקין

עשרות תושבי שוהם שהגיעו היום להיבדק בדרייב אין בפ"ת נדהמו לגלות שראש עיריית פתח תקווה מונע מהם להיבדק. ראש מועצת שוהם: "בושה וחרפה"

פורסם בתאריך:


אתמול הודיעה מועצת שוהם על סיכום שהושג עם פיקוד העורף לפיו יפתח היום בספורטק סירקין, פתח תקווה, מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה. על פי הסיכום, הדרייב אין ישרת גם את תושבי שוהם.

תושבי שוהם ותושבי ישובים אחרים שהגיעו היום וחיכו בתור למעלה משעתיים, נדהמו לגלות כי ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, בכבודו ובעצמו, מנע מהם להיבדק ואיפשר רק לתושבי עירו לעשות את הבדיקה.

תושבת שוהם, אודליה א.: "המתנתי בתור שעתיים. כשהגיע תורי עמד במקום אדם, שהתברר מאוחר יותר כראש עיריית פתח תקווה. הוא שאל מאיפה אני וכשעניתי משוהם דרש ממני לצאת מהתור כי אני לא אבדק. לא עזרו כל פניותיי וזה שהראיתי את ההודעה שקיבלנו על כך שהמתחם מיועד גם לשוהם. נציג פיקוד העורף שהיה במקום ניסה לשוחח איתו. מכאן העניינים התחילו להתדרדר והוא פשוט הרים עלי קול וצעק עלי: את לא נבדקת".

ראש המועצה, איתן פטיגרו, פירסם הערב פוסט  זועם בעמוד הפייסבוק שלו: "תושבי שוהם אינם אזרחים סוג ב׳! תושבי היישוב שלנו הופלו היום לרעה בברוטליות על ידי ראש עיריית פתח תקווה, ולא הורשו להיכנס למתחם הדרייב אין לבדיקות הקורונה בעיר, בניגוד מוחלט להנחיית פיקוד העורף. דווקא בימים בהם נדרשת סולידריות, בוחר ראש העיר פתח תקווה לעשות סלקציה בביצוע בדיקות קורונה. תושבינו שהגיעו אל המתחם, המתינו במשך שעות ארוכות בתור, וכשהגיע תורם להיכנס, בחר ראש העיר פתח תקווה לנהוג בבריונות ולחסום את כניסתם.  זוהי התנהגות בוטה ומחפירה שאינה הולמת את רוח התקופה, ולמעשה - לא הולמת נקודה.  בושה וחרפה"

בתגובה לעיתון "אבן שוהם" הודיע פטיגרו כי הוא דרש מפיקוד העורף שהדרייב אין לא יפתח עד שלא ינתן מענה לתושבי שוהם: "שוחחתי עכשיו עם מפקד המחוז בפיקוד העורף שהתנצל, דרשתי שפיקוד העורף לא יפתח את הדרייב אין בפ"ת במידה ולא מוכן לתת מענה. בינתיים סגרו את כל מתחמי הדרייב אין. מפקדי פיקוד העורף התנצלו על עוגמת הנפש שנגרמו לתושבי שוהם ולתושבי הישובים האחרים"

מלשכת דובר עיריית פתח תקווה נמסר: "מידי יום מגיעים לפתח תקוה עשרות אלפי אזרחים הגרים מחוץ לעיר, בין היתר לאזורי התעשייה והמרכזים הרפואיים ואנחנו כמובן מברכים על כך. מדובר באורחים רצויים וכמובן שאין הבדל בין שום אזרח במדינת ישראל. מתחם הדרייב אין לבדיקות קורונה תוכנן מראש מול ראש העיר רמי גרינברג, כך שיהיה תואם לצרכי תושבי פתח תקוה בלבד. בשל כך נבחר מתחם רלוונטי בסירקין שיכול להכיל את צפי הנבדקים בקרב תושבי פתח תקוה. במידה וראשי הערים הסמוכות, היו מיידעים את ראש עיריית פתח תקוה שמתכלל את הנושא, על כוונתם להזמין את תושביהם לבדיקות בפ"ת, מערך הבדיקות היה קם במקום אחר בעיר, מקום שמסוגל להכיל את כלל המבקשים להיבדק. לצערינו בשל העובדה כי ראשי הערים לא תיאומו נושא זה בטרם עת וקראו לעשרות אלפי תושבי חוץ להגיע למתחם הבדיקות, נוצר עומס תנועתי גדול מאוד באזור סרקין. בעקבות כך, ראש העיר הגיע למתחם יחד עם המשטרה ופעל כדי לנתב את העומס כנדרש. עיריית פתח תקוה והעומד בראשה תכללו פרוייקטים על אזוריים רבים בעבר, כיאה לעיר מטרופולין גדולה וחזקה. אנחנו נדע לעשות זאת גם בעתיד - במידה ויהיה תיאום, כפי שצריך להיות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
תיאמו או לא תיאמו בין העיריות
תושב שוהם מודאג | 11:19   16.09.20
2
בדיקת קורונה חולון בת ים
אייל | 22:01   15.09.20
1
שוה, שיבולת 17
ג׳אק שיטרית | 21:59   15.09.20