יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

בשוהם נפתח קמפוס קהילתי להורים

הקמפוס מציע קורסים והרצאות למבוגרים ולהורים ומטרתו לקדם למידה בכל גיל, לעורר סקרנות ושיח בין מבוגרים וליצור שיתופי פעולה בקהילה.

פורסם בתאריך:


חבר המועצה, פלג רשף, מ"מ יו"ר תאגיד החינוך: "הקמפוס מקדם תוכניות ופעילויות העוסקות בהעצמת ההורים והקהילה. בתקופה בה התמורות הטכנולוגיות המהירות משפיעות גם על תפיסת התפקיד ההורי ועל מעמדו, אנו פועלים למתן התייחסות מקצועית ומתוכננת לקהילת ההורים והתושבים באמצעות סדרות של הרצאות, שיח הדדי וקבוצות למידה של הורים."

את הקמפוס מפעיל תאגיד החינוך שוהם. התאגיד מפעיל תוכניות מצוינות, העשרה ותגבור לילדים בתחום החינוך מעבר לשעות הלימודים ומרחיב את פעילותו למבוגרים באמצעות הקמפוס הקהילתי. את פעילות הקמפוס מרכזת אילנה בנוזיו. 

סדרת ההרצאות הראשונה שמוצעת לתושבי שוהם היא "לחיות בעולם טכנולוגי משתנה ולעמוד בקצב, ובמסגרתה יוכלו התושבים להאזין לכל הסדרה או להרצאות בודדות: 

  1. "המהפכה הרביעית: ביג דאטה ואינטליגנציה מלאכותית"  - ד"ר יובל דרור, סוציולוג של טכנולוגיה. אילו מקצועות עומדים להיעלם ואיך יראו החיים שלנו בעידן של אינטליגנציה מלאכותית?
  2. פסיכולוגיה של קבלת החלטות -" אני חושב לכן אני טועה " - ד"ר חיים שפירא, אינטלקטואל רב-תחומי, סופר ומתמטיקאי. מבט משעשע על מוזרויותיו של המוח האנושי. בהרצאה זו נתמקד בטעויות אופייניות של כל מקבלי ההחלטות במגוון רחב של תחומים.
  3. "הורות אפקטיבית בעידן הדיגיטלי". - ד"ר אנאבלה שקד, מנחה הורים בכירה. בהרצאה יינתן דגש על ההורות בעידן הדיגיטלי: כיצד נסייע לילדינו בהתמודדות עם העולם החברתי בגן ובבית הספר. 
  4. "על תבונה ויצירתיות" – גמישות מחשבתית - אביבה חלפון,  מפתחת שיטת כלי"ם. דרך חשיבה המקנה ידע כיצד להפיק יותר מעצמי.
  5. "אתגרי החינוך בעולם גלובלי" - דלית שטאובר, מנכ״לית משרד החינוך לשעבר, יועצת אסטרטגית. ההרצאה תפתח צוהר לאתגרים המורכבים העומדים בפני בוגרי מערכת החינוך בארץ ובעולם , מהם הכישורים הנדרשים להצלחה במאה ה-21.

בנוסף ייפתחו בבתי הספר ביישוב, בהתאם לביקוש, סדנאות "הורים לומדים ומשתפים", לצליחה משותפת של מסע ההורות: ההורה כמנהיג, מטרות בהורות, ניהול קונפליקטים, תקשורת יעילה, יחסים וסמכות ועוד. הסדנה מנחת הורים מוסמכת מצוות ק.מ.ה (קהילת מנחי הורים) המוכרת על ידי משרד החינוך. הסדנה תכלול 8  מפגשים שבועיים שיתקיימו בבית הספר בו לומדים ילדיכם, בקבוצה קטנה ואינטימית.

הפרטים המלאים, מחירים והרשמה, בקישור: לחץ כאן

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: