יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

אות הערכה לבוגרת תנועת הצופים משוהם ביום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות

בכנס השנתי של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות שהתקיים היום בבוקר, קיבלה נויה שלהב, תושבת שוהם, בת 20 , אות הערכה על פועלה

פורסם בתאריך:


הכנס, שהתקיים ביום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, עסק בשורה של נושאים בהם תכנון אורבני ליצירת סביבה עירונית נגישה, מוגבלות בגיל השלישי, נגישות למשפט ולצדק, פיתוח מנהיגות בקרב צעירים עם מוגבלות, מדיניות כלכלית ושירותים לאנשים עם מוגבלות בפריפריה.

 נויה שלהב, אשר דיברה בפני באי הכנס אמרה: " אני מתרגשת לדבר מולכם ולקבל את אות ההערכה. אני בוגרת מסלול השתלבות בשנת השירות של תנועת הצופים, מסלול של קומונה משתלבת במסגרת שנת שירות. במסלול זה משולבים ילדים עם צרכים מיוחדים בתוך הקומונה ופועלים יחד עם שאר חברי הקומונה בשימות של שנת השירות. לכל מתנדב עם צרכים מיוחדים יש תכנית אישית, לפי הצורך שלו ולפי היכולת שלו. אני מודה לתנועת הצופים, שאני כבר חלק ממנה 11 שנים, אשר חרטה על דגלה את המטרה של "צופים לכל", ולמחלקת ההגשמה אשר קיבלה אותי לעשות לשנת שירות".

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו השתתף בכנס, במושב אשר עסק בתכנון אורבני ככלי ליצירת סביבה עירונית מכילה ונגישה. פטיגרו סיפר על מודל עיר נגישה, שהוקם בשוהם בשיתוף קרנות הביטוח הלאומי וקרן שלם, כמרכז הדרכה ארצי לתחומי הנגישות: "סיפרתי לאורחי הכנס על  השינוי שאנחנו מובילים בשוהם, על כל העשייה שמטרתה להכיל את השונה. סיפרתי כמובן גם על הפרויקט הקהילתי שלנו, בניית ״בית לחיים״. לצד כל אלה היה מעניין במיוחד, לפגוש בכנס הרבה מתושבי שוהם שמובילים את השינוי בתחום במיזמים ובמשרדי הממשלה השונים. מרגש לדעת שהקהילה כולה היא חלק מהשינוי הזה, ומשמחת במיוחד זכייתה של נויה באות ההערכה הזה".

 

בתמונה מימין לשמאל:

חני קרס, המשנה לראש מועצת שוהם ומחזיקת תיק הנוער; פנינה גל יעקב - מנהלת מחלקת צמי"ד (צרכים מיוחדים) תנועת הצופים; נויה שלהב; מאיה דביר - תנועת הצופים- מנהלת מחלקת הגשמה; איתן פטיגרו, ראש מועצת שוהם; דניאל עמירה- מנהל אגף החינוך תנועת הצופים; מיכל בר - יו״ר ועדת צמי״ד תנועת הצופים

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
כנגד כל הסיכויים
מלכי | 17:53   03.12.19