יום שבת, 25 בספטמבר 2021, י"ט תשרי ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

אפקט הקורונה: פסטיבל "מוזות בשוהם" לא יתקיים גם השנה

בשל המגבלות החלות על אירועים והשאיפה לשמור על בריאות הציבור

פורסם בתאריך:


פסטיבל "מוזות בשוהם" לא יתקיים השנה, כך הוחלט במועצת שוהם ובחברה העירונית חמש, נוכח מצב תחלואת הקורונה והמגבלות החלות על אירועים. אף שבשבוע החולף ירד ציון הרמזור של שוהם מאדום לצהוב, הוחלט כי יש להימנע מאירועים המוניים, כדי לשמור על בריאות התושבים.

 ראש המועצה, איתן פטיגרו: "ירידת ציון הרמזור של שוהם היא חדשות משמחות, והיא תוצאה של עבודה קשה והתגייסות קולקטיבית של תושבי היישוב בהקפדה על הנחיות הבידוד, עידוד ההתחסנות לנוער וחיסון הדחף וגם שמירה על הנחיות הריחוק החברתי. פתיחת שנת הלימודים השבוע לכל מסגרות הלימוד היא יעד משמעותי עבור כולנו, כמו גם האפשרות לציון חגי תשרי באופן הבטוח והמוכר ביותר". פטיגרו ציין כי מתוך דאגה לקיום אורח חיים נורמאלי במהלך חודש ספטמבר הוא קיבל ביחד עם ממונה הקורונה היישובי, יו"ר ועדת התרבות, אלי פלג את ההחלטה שלא לקיים השנה את הפסטיבל.

"את ההחלטה קיבלנו בלב כבד", אומר ראש המועצה, "סימני השאלה הרבים לגבי מתווה הפעילות בשבועות הקרובים, החשש מהדבקה המונית, חוסר הוודאות להשתתפות ילדים בפסטיבל בשל הצורך להיבדק לצד חוסר ההסכמה של אומנים וספקים לאפשר ביטול חוזים כתלות במגבלות, הובילו אותנו למסקנה שנכון לעצור את ההכנות כבר עכשיו, ללא ביטולים ושינויים וללא סיכון הציבור".  

כזכור, בשל העלייה בתחלואה אף ביטלו במועצה את אירועי סוף הקיץ שהיו מתוכננים, בהם מסיבה ישראלית למבוגרים, אירוע שלום כיתה א' לעולים לכיתה א' וחגיגת סוף הקיץ לילדים עם מני ממטרה וקווין רובין, שהיתה אמורה להתקיים היום (30.8.21)

"רוח הקהילה והאירועים הסמליים של תושבי שוהם חסרים לי", מסכם פטיגרו, "המחשבה שגם השנה לא נוכל לצעוד ברחבי היישוב למופעים ופעילויות מהשורה הראשונה יחד עם חברים, עמיתים מבתי הספר, מהחוגים או מהשכונה מצערת את כולנו מאוד. אך בימים אלה, בהם הקורונה ממשיכה לתעתע, מספרי החולים הקשה ממשיכים להיות גבוהים, והילדים עדין בסיכון משמעותי, אני מאמין בלב שלם שנכון להתמקד בשמירה על שגרת היום-יום: בשמירה על מוסדות החינוך פתוחים, המשך קיום חוגים, פעילויות נוער וחוגי ספורט וגם בקיום שגרת תפילה וחג כמיטב המסורת."

מהחברה העירונית חמש נמסר שבימים אלה מגובשת, ביחד עם ועדת התרבות, תכנית פעילות קהילתית לחגי תשרי, בהתאם להנחיות ולמגבלות שיפורסמו.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: