יום שלישי, 18 במאי 2021, ז' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

950 תושבי שוהם חתמו על עצומה לביטול מופעי הזיקוקים ביום העצמאות

מופע הזיקוקים אמנם לא בוטל, אבל במועצת שוהם מבטיחים שבשנה הבאה יחשבו על מתווה אחר בשיתוף עם הציבור

פורסם בתאריך:


מספר שעות לפני חגיגות יום העצמאות הועברה לידי ראש המועצה ו-12 מחבריה, עצומה עליה חתמו 950 תושבי היישוב בבקשה לבטל את מופע הזיקוקים ביום העצמאות.

מאחורי העצומה שיצאה לפועל תוך 24 שעות, עומד תושב היישוב, איתי רז, שהחליט לעשות מעשה לאור הטרגדיה שהתרחשה בערב יום הזיכרון, כשהלום הקרב איציק סעידיאן הצית את עצמו במשרדי אגף השיקום של משרד הביטחון.

רז: "רגע לפני יום הזיכרון, הצית את עצמו הלום הקרב איציק סעידיאן, כתזכורת לכולנו שהלומי הקרב במדינת ישראל נשרפים מבפנים כתוצאה מחוסר ההתחשבות בהם. בי אישית הכתה ההכרה ששנים מדברים על כך שהזיקוקים עושים נזק איום ונורא לפצועי צה"ל הלומי הקרב, אבל בפועל דבר לא נעשה. על אף שאני מודע היטב לקושי הלוגיסטי והקושי הפוליטי בביטולים של הרגע האחרון, מצאתי לנכון לפנות למועצה בבקשה לבטל את הזיקוקים השנה. הסברתי שהמקרה הטרגי שקרה נתן לציבור פרספקטיבה על היחס בין הנזק והתועלת של ירי הזיקוקים. משנעניתי בשלילה, הסברתי שאני חושב שיש ביישוב מאסה קריטית של אנשים שיהיו מוכנים לוותר על הזיקוקים, והודעתי מראש שאני מתכוון להוכיח את הטענה הזאת בעצומה מהירה שתפורסם לתושבי שוהם. קיוויתי שאם אוכיח למועצה את הלך הרוח הציבורי, משהו ישתנה. לשמחתי, בזמן שיא של 24 שעות נאספו למעלה מ -900 חתימות. במהלך אותן שעות גם פנו אלי הלומי קרב, תושבי היישוב והסביבה, והביעו תקווה שירי הזיקוקים יבוטל. סיפרו לי שגם הם בעצמם פנו למועצה בשבועות שקדמו ליום העצמאות ולא זכו למענה. העצומה הועברה לכל חברי המועצה בשעה ,17:30 בערב יום העצמאות, אולם לצערי המועצה בחרה גם השנה שלא להתחשב בהלומי הקרב, מתוך הטענה שהנושא עלה מאוחר מדי. כולי תקווה שהמועצה תעמוד בהבטחתה לגבי השנה הבאה, ואירועי זיקוקים בכלל".

מופע הזיקוקים, כאמור לא בוטל, אך ממועצת שוהם נמסרה התגובה הבאה: "בהתאם להנחיות הקורונה, אירועי יום העצמאות יתקיימו השנה ללא מתחם מרכזי, ויכללו מופעי זיקוקים לשמחת ילדי ותושבי היישוב, זאת לאחר שבשנה שעברה בחרנו לוותר על מופע הזיקוקים. מועצת שוהם קשובה לתחושות התושבים, ועל כן לקראת אירועי יום העצמאות ה-74 בשנה הבאה, תערוך המועצה הליך שיתוף ציבור בשאיפה להגיע למתווה החגיגות הנכון ביותר לתושבי שוהם."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: