יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מגשים את החלום של אבא

זהו סיפורו המרגש של סרן י', בן 21 משוהם, שסיים בימים אלו בהצטיינות קורס קציני מודיעין (8200) וסגר בכך מעגל עם אביו שנפטר בפתאומיות

פורסם בתאריך:


לפני שלוש שנים, כשהיה רק חייל טרי במהלך טירונות מאתגרת, השתנו חייו של סרן י׳ ברגע אחד כשאביו נפטר בפתאומיות. השבוע, הוא מסיים קורס קציני מודיעין ומספר איך הצליח להתגבר על הטלטלה הגדולה שחווה, להגשים חלום שנשכח ולהכיר את אביו מחדש בדרך מיוחדת.

בסיום השבוע הראשון של הטירונות, סרן י' יצא הביתה מותש ועייף. גם בסיוטים הכי גדולים שלו, הוא לא דמיין שלפנות בוקר הוא יקום וינסה להחיות את אביו לאחר שלקה בשבץ, ללא הצלחה.

ברגע אחד, נאלץ סרן י׳ להתרגל למציאות החדשה שמכה מכל כיוון: "שבועיים לפני עוד עבדתי בהייטק עם משפחה מאושרת. הכול קרה מהר, התגייסתי לצבא ואיבדתי את אבא - פתאום הפכתי להיות המבוגר האחראי". 

אחרי שהסתיימה השבעה, חזר סרן י' לטירונות במפרשית. "הכול מקבל משמעות שונה", הוא מעיד בקול שקט, "המטווחים לווו בחשש גדול, אפילו את שיעורי העזרה הראשונה לצערי, למדתי בעצמי כמה ימים לפני כן כשניסיתי להחיות את אבא".

לאחר שנים מלאות בעשייה במגוון תפקידים בשירותו הסדיר, נפתח לסרן י׳ חלון הזדמנויות לו חיכה זמן רב. "מתי שמעת על מישהו שסיים קורס קצינים בדרגת סרן?", הוא מחייך.. הוא יצא בהקצאה החמישית לקצונה, שנתיים וחצי לאחר שהתגייס. "תמיד רציתי לעשות שירות משמעותי ולתת הכול למדינה. בייחוד אחרי המקרה, הבנתי שאני לא עומד לוותר על זה", הוא מסביר

אביו של סרן י' שירת במלחמת ששת הימים כמפקד טנק צעיר, וחזר להילחם במלחמת ההתשה וביום הכיפורים במסגרת מילואים. בתו הגדולה של אביו ואחותו החורגת של י' נולדה עם מום בלב ונפטרה בגיל צעיר, דבר אשר גרם לאביו לפרוש מעבודתו בהיי-טק ולעבוד במועצת שוהם שם הוא ליווה ילדים בעלי בעיות התפתחות.
 

בהשלמת הקצונה של אמ"ן שמים דגש גדול על מקצועיות וערכיות כאחד - ומעמידים בפני הצוערים דילמות בהן הם עשויים להיתקל בתור קצינים. תפקידו של סרן י׳ היה לקשר בין הסגל הפיקודי לבין הצוערים בתחום הערכי, והוא עשה זאת למופת.

את ההשלמה החיילית, שארכה כ-10 שבועות, הוא סיים כמצטיין המופת של הפלוגה. "עמדתי שם, בזמן שראש אמ"ן מסיר לי את הלוט מעל הארונות החדשים והבנתי למה בעמידת 'דום' הידיים קפוצות, זה כנראה כדי לא לרעוד מההתרגשות", הוא משחזר ומוסיף: "ידעתי שאבא מסתכל עליי וגאה בי - הצלחתי לסגור מעגל״.

סרן י' התחיל השבוע את שירות הקבע שלו באגף המודיעין.

(באדיבות דובר צה"ל)

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: