יום שבת, 19 בספטמבר 2020, א' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מעקב: הסכם מבננים

מועצת שוהם פירסמה לאחרונה עדכון להסכם המבננים החדש, בתום פגישות עם נציגי ועדי המבננים. מהם השינויים המרכזיים וכמה מבננים הצטרפו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אפרת רוזנצוייג

 מזה מספר חודשים שהמועצה מקדמת הסכם מבננים חדש, שיאפשר לה לסייע לתושבים המתגוררים במבננים, בתחזוקת השטח הפרטי המשותף, תמורת תשלום. בשבועות האחרונים קיימה המועצה פגישות רבות עם נציגי ועדי מבננים ותושבים בנושא זה, כדי לקבל מהם משוב על ההסכם המוצע. הפגישות התקיימו עם ראש המועצה, איתן פטיגרו וממלא מקומו, שימי אלבאז.

המפגשים עם התושבים היו טעונים, בלשון המעטה, ונציגי מבננים רבים נכנסו ויצאו את בניין המועצה בניסיונות לרדת לעומקו של הסכם.

בתום חשיבה מחודשת גובשו יחד עם יועציה המשפטיים של המועצה בקשת הצטרפות ונוהל, אשר מנוסחים בצורה בהירה ותמציתית יותר. ההסכם הוסב לכתב התחייבות קצר וענייני, בן שני עמודים בלבד. השינויים המרכזיים בנוהל החדש הם: הסרת החובה בהתקשרות באמצעות ועד בית ומתן אפשרות לבניין להצטרף גם במידה וכל הדיירים חתומים אל מול המועצה. שינוי נוסף הוא האפשרות לתשלום ההסכם באמצעות הוראת הקבע של התושבים במועצה. בנוסף, הוחלט נוכח המורכבות של הנושא, שהמועצה תמשיך לשאת בעלויות החשמל של תאורת הרחוב במבנן. השבוע עלה הנוהל החדש לאתר המועצה.

תושבים שיצטרפו לנוהל החדש עד סוף יוני 2020 יזכו בהטבה של הנחה מעלות נוהל המבננים.

מנגד, עדיין נשמעים קולות צורמים נגד ההסכם מצד נציגי מבננים ברחבי היישוב וחלקם אף התאגד ל"ועד מייצג" אל מול המועצה.

ממועצת שוהם נמסר כי עד כה הצטרפו 3 מבננים ומספר מבננים נוספים הודיעו כי יעבירו את הנוהל חתום במהלך השבוע הקרוב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: