יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מסע מומנטום - שותפות שוהם ממפיס

מסע מומנטום, שבוע עמוס בחוויות מרגשות, משמחות, עצובות, חוויות שגורמות לחשוב עלינו כישראליות יהודיות.

פורסם בתאריך:


חמש נשים נבחרו משוהם - מיכל אהרון, דנה אדלשטיין, טלי אייסמן ורסנו, אוראל אפלבוים רוטר, סמדר צלליכין-סבו, להצטרף למסע מומנטום - במסגרת שותפות שוהם ממפיס של הסוכנות היהודית,  ארגון ששם לו למטרה לקרב אמהות יהודיות ברחבי העולם לעם היהודי, מתוך תקווה שאמהות יצרו אג’נדה חדשה למשפחות שלהן וישפיעו על הקהילות שלהן.

הישראליות , חשבו שהן מכירות ויודעות, אבל בעצם גילו על עצמן שיש יותר, "העובדה שאנחנו גרות בישראל כדי להרגיש את הקשר שלנו ותחושת השייכות לעם היהודי".

עם הגעתן ארצה, קבוצת האימהות מממפיס הגיעה לביקור בשהם. לביקור הצטרפו נשים מקומיות נוספות ולאחר סבב היכרות מרגש, בהנחיית מנהלת השותפות, אנה ברקמן. הנשים בישלו יחד בסדנה מגבשת וטעימה בהנחייתה של פרידה רז, בפאב הלוקאלי.

את היום סיכמו בברכת דרך מחבקת בגן החבל בהובלתה של הרבה רינת צפניה.

הקשרים כבר החלו להירקם. והקבוצה שהחלה להתגבש, הצטרפה למסע של 600 נשים שבאו מצפון אמריקה, דרום אפריקה ומאוסטרליה ( במהלך השנה מגיעות 3-4 קבוצות נשים כאלו), לדברי הנשים  היה "מדהים לבקר בבית שלנו כאורחות, היינו שבוע תיירות בארץ, ראינו את הארץ דרך העיינים של הנשים שבאו, חווינו, צחקנו ובכינו והתרגשנו מחדש מהבית שלנו."

עוד מספרות הנשים "פגשנו נשים מרתקות עם סיפורי חיים מרתקים, בעיקר נשאבנו לסיפורים של מליסה ודורית, חברתנו מהקהילה התאומה בממפיס".

סיפורה של מליסה, מליסה לא נולדה יהודיה, היא בחרה להיות יהודיה, ולהתמודד עם אמא אנטישמית, אשר לא מסכימה עם בחירת ביתה ומקשה עליה בכל דרך אפשרית. מליסה התרגשה בכל רגע מכל מה שראתה וחוותה , עוצמת הרגשות הגיע לשיא בביקור הראשון שלה בכותל, הדמעות שלה והיכולת שלה להתחבר למסורת בת אלפי שנים רגשה את הנשים המלוות .

סיפורה של דורית ,דורית, נולדה בממפיס טנסי, ארה״ב להורים שעזבו את הארץ אחרי מלחמת ששת הימים. דורית גדלה בשאלה למה הוריה עזבו, למה היא לא בארץ, הכעס גדל והלך. בזמן הביקור בגבעת התחמושת, שמעה דורית את הסיפור של אלון ולד, מנהל המקום. אלון סיפר על אביו שנהרג בקרב יחד עם 181 חללים , דורית פתאום הבינה, הוריה שנלחמו במלחמה ואיבדו הרבה חברים לא יכלו לשאת את הכאב הרב ונסעו לחפש להם דרך אחרת. דורית פתאום הבינה את הכאב הגדול והבחירה שלהם .

 

כולנו מכירים את ההרגשה שבאים אורחים לביתנו אנחנו מסדרים אותו, מארגנים ויוצרים תפאורה מדהימה לאירוח, אנחנו, הישראליות במסע, "רצינו לסדר את הבית שלנו, הארץ שלנו, קצת להסיר אבק, לסדר ולארגן , אבל במקום זה שיתפנו את החברות, האחיות החדשות שלנו בבית שלנו, ראינו יחד איתן את הארץ שלנו ולמדנו להעריך את מה שעבורנו הוגש על מגש של כסף, וראינו כמובן מאליו . הבנו שיש לנו כיהודים כישראלים את זכות הבחירה לבחור איך אנחנו רוצים לעצב את חיינו וחיי משפחותינו."

שותפות שהם – ממפיס שהתחילה את פעילותה בינואר, 2017, היא אחת מבין 46 שותפויות בפלטפורמת "שותפות ביחד"  של הסוכנות היהודית והצעירה מביניהן. השותפות מפעילה תכנית לבתי ספר תאומים, תכניות לבני נוער, חילופי משלחות – נשים, אומנים ונציגים, בביקורי קהילות ובאירועי שיא. מתחילת השנה הנוכחית אירחנו אומנית מממפיס בפסטיבל מוזות ושתי משלחות נשים. בחג ההודיה הקרוב, נקיים ארוחת ערב משותפת לצעירים מממפיס שגרים בארץ ללא משפחותיהם עם צעירים מקומיים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: