יום שישי, 18 בספטמבר 2020, כ"ט אלול ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מסלול מהיר להנחה בארנונת מגורים בשוהם

בשורה לתושבי שוהם שהוצאו לחל"ת או פוטרו בשל משבר הקורונה: מסלול מהיר לקבלת הנחה עד 30% בארנונת מגורים ועד 50% הנחה במידה ושני בני הזוג איבדו את פרנסתם

פורסם בתאריך:


מועצת שוהם מגבשת מסלול מהיר, יעיל ונגיש לקבלת הנחה בארנונת מגורים, למשקי בית שנפגעו מווירוס הקורונה. ראש המועצה, איתן פטיגרו, וסגניו יו"ר ועדת הנחות בארנונה, יוסי לוי, ויו"ר ועדת הכספים, אשר פאהן, סיכמו על המתווה ונערכים לאשרו במליאת המועצה הקרובה.

במסגרת ההטבה תוכל ועדת ההנחות בארנונה להעניק הנחה במסלול ישיר,  של עד 30% בתשלום הארנונה לתושב אשר הוצא לחל"ת או פוטר עקב נזקי וירוס הקורונה. במידה ושני בני הזוג איבדו את פרנסתם, תגדל ההנחה לעד 50% מגובה הארנונה.

ההנחה בארנונה תינתן בגין חודשים אפריל, מאי ויוני בשלב זה. לצורך קבלת ההנחה במסלול המקוצר, יתבקשו התושבים להציג אישור ביטוח לאומי על קבלת דמי אבטלה בחודשים אלו וכן מכתב מהמעסיק המאשר הוצאה לחל"ת או מכתב פיטורין – שני מסמכים אשר זמינים ונגישים למרבית יוצאי החל״ת או המפוטרים.

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "כחלק מההתמודדות עם הנזקים הכלכליים של וירוס הקורונה המדינה הציעה שורה של פתרונות לעסקים, ובינהם פטור מארנונה למשך שלושה חודשים. אך מלבד דמי אבטלה מורחבים לא ניתן סיוע ממשי לאנשים הפרטיים שניזוקו מהמשבר. לצערי הרב, למעלה מ 2,000 תושבים משוהם פוטרו או יצאו לחל״ת, ואנחנו מחויבים לסייע להם ככל הניתן על מנת לצלוח את המשבר, לכן, אנחנו מובילים במהלך זה הקלה בתשלומי הארנונה לתושבים שלנו. בכדי שכמה שיותר תושבים יוכלו ליהנות מההקלה ובמהירות, חיפשנו מנגנון שיחייב כמה שפחות בירוקרטיה ואישורים, כך שהמענה יהיה מיידי ומהיר. אנשי המועצה וחברי המועצה קשובים לקשיים ולמצוקות של התושבים וכולנו מחפשים כל הזמן דרכים להקל. אני מקווה, שגם המדינה תתן לנו כלים נוספים לסייע, ומאחלים ימים טובים יותר לכולנו.״

סגן ראש המועצה , יו"ר ועדת ההנחות, יוסי לוי: "אני מברך את ראש המועצה על הירתמותו לגיבוש ואישור ההקלות להנחה בארנונה בעקבות מגיפת הקורונה. אני מפציר בתושבים לשתף פעולה בהמצאת המסמכים הנדרשים כדי שהמענה שיוענק על ידינו יהיה מיידי ומהיר באופן שייקל ולו במעט בהתמודדות עם המשבר הכלכלי שפקד את כולנו."

סגן ראש המועצה, יו"ר ועדת הכספים, אשר פאהן: "בישיבת המליאה העליתי את הצורך לסייע לאלה שנפגעו כלכלית מהקורונה ולא הפחתת ארנונה קולקטיבית. הפחתה קולקטיבית גם לאלה שלא נפגעו כלכלית משמעותה 1.1% שהם 6 ש"ח לחודש ליחידת דיור. במקום זה דרשתי שנעביר מאות אלפי ש"ח לסיוע לנפגעים כלכלית מהקורונה. בימים אלו אישרנו סל סיוע לנפגעים במאות אלפי ש"ח הכוללים הפחתת ארנונה והכפלת תקצוב לקרן רבלין המסייעת למשפחות שנקלעו למשבר."

יש לציין כי מלבד ההנחה במסלול המקוצר לחודשים אפריל – יוני, יכולים תושבים שפרנסתם נפגעה בצורה משמעותית להגיש בקשה להרחבת הנחה שנתית של עד 70% בתעריף הארנונה לשנת 2021, בהתאם לתקנות ההסדרים במשק המדינה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: