יום שבת, 24 באוקטובר 2020, ו' חשון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות

מלאכית על הדרך

אלון אדלר ומאיה כץ לא העלו בדעתם שככה יתחיל הבוקר שלהם. סיפור מרגש עם סוף טוב

פורסם בתאריך:


זה קרה בבוקר הראשון לתחילת שנת הלימודים. מאיה כץ, תלמידת כיתה יב' בתיכון שוהם, נהגה ברכבה (לראשונה ללא מלווה) עם שתיים מחברותיה.

לאורך שדרות עמק איילון, לא רחוק מגן החבל, כשהיא נוהגת בנתיב השמאלי, הבחינה מאיה בגבר שהתמוטט על הכביש בנתיב הימני. מאיה עצרה מייד את רכבה ומיהרה להגיש לו עזרה. בקור רוח, בתושייה וללא ידע מקדים, היא ביצעה מספר פעולות: התקשרה למד"א, השקתה אותו מים והתקשרה לאשתו לעדכן אותה אודות בעלה. רק לאחר שצוות מד"א שהגיע למקום והסיע אותו לבית החולים, היא התפנתה לעכל את מה שחוותה.

מאיה: "באופן כללי, אני פחדנית לא קטנה. לא יודעת מה קרה לי שם, לא חשבתי – פעלתי. אני גם לא חושבת שעשיתי הרבה: בסך הכל התקשרתי למד"א ונשארתי לצידו. אני רוצה לחשוב שכל אחד היה פועל כך. כל הזמן חשבתי מה היה קורה אם זה היה אבא שלי או מישהו קרוב אליי. אני רוצה לקוות שלא היו משאירים אותו מוטל על הכביש. היה לו ולי מזל גדול. אם הייתי נוהגת בנתיב הלא נכון, יכולתי בקלות לדרוס אותו".

אלון אדלר (51), תושב שוהם, נשוי ואב לשלושה, לא זוכר הרבה ממה שקרה. כל מה שהוא זוכר מהרגע שפקח את עיניו, הם  פניה של נערה צעירה שמביטות בו ומרגיעות אותו. "אני זוכר נערה שיושבת על המדרכה הלוהטת ולא עוזבת אותי לרגע. זה היה ממש חרוט לי בזכרון וכל מה שרציתי זה לפגוש אותה שוב".

בתום שבועיים בהן שהה במחלקת טיפול נמרץ, השתחרר אדלר לביתו עם האבחנה שקריש דם מצא את דרכו אל הריאות שלו. "אני אדם בריא, זה יכול לקרות לכל אחד. מה שלא טריוויאלי בכל הסיפור הוא ההתנהגות של הנערה הזאת, אם היא הייתה מתעלמת וממשיכה לנסוע, יש מצב שלא הייתי היום בחיים. העובדה שנערה בגילה סייעה לי, מעודדת אותי שיש לנו ביישוב נוער נפלא. כשנפלתי, נחבטתי בראש ובכתף ולא יכולתי ממש לעזור לעצמי והיא הייתה שם כמו מלאך".  

כשהאמבולנס עזב את המקום, ניסתה מאיה לאתר את התושב כדי לבדוק מה עלה בגורלו, אך היו אלו דווקא ילדיו של אלון אדלר שאיתרו אותה.

כשיצא את בית החולים, מיהר אדלר להיפגש מאיה ולהודות לה באופן אישי.  

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: