יום שני, 15 באוגוסט 2022, י"ח אב ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

האמבולנס של שוהם נמצא בפתח תקווה

מאז הוספת התקן בבקרים, האמבולנס הוותיק של שוהם לא ממש נמצא ביישוב, במד"א אמנם לא מגיבים, אבל בעקבות פניית עיתון, שונו הנהלים לשיפור המצב

פורסם בתאריך:


לאחרונה גברו התלונות המגיעות למערכת 'אבן שוהם' על כך שזמני ההמתנה לאמבולנסים בשוהם במקרי חירום רפואיים אינם הגיוניים. זאת על אף הודעת ראש המועצה בחודש פברואר כי מנכ"ל מד"א נענה לפנייתו והחליט לתקצב תקן נוסף של אמבולנס בשוהם. מבדיקה שערך העיתון מתברר כי הוספת תקן אמבולנס משמעותה הוספה של משמרת אחת יומית על האמבולנס היישובי הקיים, בשעות הבוקר והצהריים שבהן מתנדבי שוהם לרוב אינם מאיישים את האמבולנס. לכאורה תוספת מבורכת, אלא שבאופן אבסורדי מתברר שבמקרים רבים משמרת האמבולנס הנוסף מתבצעת בפועל הרחק משוהם. התופעה שחוזרת על עצמה היא בשעות הבוקר כשהנהג לוקח את האמבולנס היישובי ונוסע לאסוף בת שרות לאומי ביישוב מרוחק (לרוב בפתח תקווה). אמבולנס תקני במגן דוד אדום חייב בשני אנשי צוות לפחות, ועל כן רק לאחר ההגעה לפתח תקווה, האמבולנס יהפוך למבצעי באופן מלא. במקרים רבים מאוד האמבולנס היישובי ימשיך לתת מענה מחוץ ליישוב, ולא יחזור לשוהם עד לשעות הערב, וזאת לאחר הסעת בת השרות חזרה לפתח תקווה.

מבדיקה עם מתנדבי מד"א ביישוב נמסר לנו כי התופעה מוכרת לכל הגורמים, וכי מאז הוספת משמרת הבוקר על האמבולנס היישובי, ישנם מקרים רבים שבהם אין אמבולנס בשוהם, גם בשעות הערב המוקדמות. "שנים שאנחנו פותחים משמרות ערב בשעה 17:30. מצאנו עצמנו בחודשים האחרונים מגיעים לתחנה וממתינים לאמבולנס שיחזור, לעיתים גם שעתיים ויותר. נאמר לנו שבמד"א עובדים למציאת פתרון, אבל הבעיה הזאת נמשכת חודשים, ללא מענה נראה לעין".

סיפרו לנו הוריו של י. ששבר את ידו בגן החבל לאחרונה: "בסביבות השעה שש בערב, הוא עף מהקרוסלה, רצנו אליו, וראינו שהיד שלו שבורה בתנוחה לא טבעית. התקשרנו למוקד החירום 101, וכוננים של מד"א הגיעו תוך דקות ספורות. לאחר שקיבלנו טיפול ראשוני, הכוננים עדכנו אותנו שאמבולנס רק יצא מראש העין. כנראה שהיינו מחכים כ -40 דקות סה"כ להגעת האמבולנס, ולכן החלטנו לנסוע לביה"ח בכוחות עצמנו. לא היה לנו פשוט להגיע לשם ברכבנו הפרטי בשעת העומס, וכל הדרך הטרידה אותנו המחשבה מה קורה למי שחייב לקבל טיפול מיידי בבי"ח, והאמבולנס מגיע אליו באיחור".

עד למועד סגירת הגיליון לא התקבלה תגובה מטעם מד"א, אולם שעות ספורות לאחר שיחת המערכת עם הדובר, יצאה הוראה רשמית מטעם הנהלת המרחב לפיה האמבולנס לא ישמש יותר לנסיעות מנהלתיות בסוף משמרת. 

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "אנו פועלים במשותף עם כל ארגוני החירום על מנת שיינתן לתושבים שירות מהיר ואיכותי. לאחר פניה של מתנדב מד"א למועצה בנושא, בוצעה שיחה עם הגורמים הרלוונטיים במד"א והנושא טופל. במקביל תפעל מד"א  להרחבת את המענה בשוהם ולכשהדברים יסגרו נשמח לעדכן."

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
עבודה נוחה
יונית | 16:00   18.07.22