יום רביעי, 06 ביולי 2022, ז' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

בתום מאבק ארוך: לא יוקם תאגיד מים וביוב בשוהם

פטור לשוהם ייבחן נוכח ניהולו היעיל של משק המים במועצה. ראש מועצת שוהם: "משק המים בשוהם מנוהל באופן יעיל במיוחד. אין לנו כל כוונה להעמיס עליו ג'ובים מיותרים וביורוקרטיה"

פורסם בתאריך:


לא יוקם תאגיד מים וביוב בשוהם. כך מסתמן לאחר פגישה עם שרת האנרגיה, קארין אלהרר, בה השתתף גם ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו. בפגישה, אותה יזם יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, נדון נושא תאגידי המים והביוב העירוניים. בעקבות הפגישה סוכם שמשרדי הממשלה הרלבנטיים יבחנו מתן פטור מתאגוד לרשויות מקומות שטרם התאגדו, ואשר עומדות בקריטריונים  למדידת איכות עבודתן. רשויות אלה, בהן גם שוהם, ימשיכו לנהל את משק המים והביוב כפי שעשו עד כה. 

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו: "המועצה מנהלת מזה שנים ארוכות מאבק בחוק תאגידי המים והביוב ומתנגדת בתוקף להקמתו של תאגיד כזה בשוהם. משק המים בשוהם מנוהל בתקציב סגור וייעודי למים וביוב בלבד. פחת המים הנמוך בשוהם ושיעור הגבייה הגבוה הופכים את ניהולו של משק המים אצלנו ליעיל במיוחד ואין לנו כל כוונה להעמיס על התקציב הזה ג'ובים מיותרים וביורוקרטיה מעייפת. אני מודה לשרה ולצוות משרדה אשר בוחנים את הנושא הזה באופן מקצועי, תוך שימת האזרח במרכז". 

בפגישה השתתפו גם ראש עיריית דימונה, בני ביטון , ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק; ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי; ראש מועצת בנימינה גבעת עדה, איתי ויסברג וראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ'ה. 

רובן המכריע של הרשויות המקומיות בישראל הקימו בשנים האחרונות תאגידי מים, אשר זכו לביקורת ציבורית נוספת. מספר רשויות מקומיות, בהן גם שוהם, המשיכו להתנגד להקמת התאגיד. לאורך השנים, הגישה מועצת שוהם שורה של בקשות פטור מתיאגוד לרשות המים ולשרי הפנים והאוצר, ואף הגישה עתירה לבג"צ – לבד וביחד עם רשויות מקומיות נוספות – בגין דחיית בקשת התאגוד שלה. גם מרכז השלטון המקומי, בראשותו של חיים ביבס, פעל אל מול שרי הממשלה ויושבי ראש ועדות הכנסת השונות, בניסיון לבטל את תאגידי המים.  

הישיבה שהתקיימה לאחרונה עם שרת האנרגיה, מסדירה את התהליך ומגבשת אופק למתן פטור מתאגוד למועצת שוהם ולרשויות מקומיות דומות לה. 

 


 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: