יום שני, 15 באוגוסט 2022, י"ח אב ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 050-5552559

חדשות בשוהם

חדשות בשוהם

הקץ לחניה חינם בשוהם?

שתי תופעות מטרידות בשוהם: תושבים המחנים רכבים ישנים או רכבים למכירה במשך חודשים ברחבי היישוב, ותושבי חוץ הטסים לחו"ל ומבקשים לחסוך את דמי החנייה היקרים בשדה התעופה מועצת שוהם: "נערכים להנפקת תווי תושב"

פורסם בתאריך:


בימים אלה מבצעת מועצת שוהם הרחבה של חניות ברחוב קדם בשל מצוקת חניות, אבל על שמחתם של תושבי הרחוב לקראת התוספת, מעיבה תופעה של רכבים החונים לאורך הרחוב במשך ימים רבים, ללא תזוזה.

תושבי רחוב קדם פנו למערכת 'אבן שוהם' בטענה כי בצמוד לאחת המדרכות בהן מבוצעת ההרחבה חונה מכונית מסחרית זה למעלה מ -80 ימים אשר בעליה, ככל הנראה, הוא סוחר מכוניות המפזר רכבים נוספים לאורך הרחוב במשך ימים רבים. תושב הרחוב אף פנה במכתב תלונה למועצה לפני למעלה מחודשיים ונענה כי הנושא נבדק מול היועץ המשפטי.

תופעה זו, לצד רכבים של תושבי חוץ המחנים את רכבם בשוהם לתקופה בלתי מוגבלת, הולכת ומתגברת, במיוחד בתקופת הקיץ בה משמשת שוהם כחניון אטרקטיבי בחינם עבור הנוסעים לחו"ל.

כבר בשנת 2019 הצהירה המועצה כי היא נערכת להנפקת 'תווי תושב', אך כאמור, הדבר טרם בוצע. 

ממועצת שוהם נמסר בתגובה: "במהלך הקיץ תשלים המועצה הצבת תמרורים המסדירים חנייה בתשלום בכל רחבי שוהם ומחייבים הפעלת אמצעי תשלום עם תחילת החנייה. במקביל נערכת המועצה להנפקת תווי תושב לתושבים. השלמת מהלך זה יפתור גם את המטרדים הנגרמים מהשארת כלי רכב שאינם בבעלות תושבי היישוב לפרקי זמן ממושכים. בנוסף פועלת המועצה לשינוי חוק העזר, כך שפרק הזמן שאחריו תוכל המועצה לגרור רכב שהושאר ללא תזוזה יקוצר מ-75 ימים ל-30 יום. יצוין כי על פי החוק, במידה והתושב מזיז את הרכב, ספירת הימים מתחילה מחדש.

אין בכוונת המועצה להגביל את מספר כלי הרכב שבבעלות תושבי היישוב, אשר יכולים לקבל תו חנייה, שכן מטרת המהלך הוא למנוע מאנשים שאינם תושבי היישוב להשאיר את רכבם בשוהם לפרקי זמן ממושכים. הפעלת אמצעי תשלום תאפשר חנייה חופשית ביישוב (למעט באזורי המסחר)ל- 12 שעות ביממה, רק בימי חול, כך שגם עובדים, מבקרים ואורחים, יוכלו ליהנות מחנייה חופשית, כבעבר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
עבודה
דור אלון | 15:59   18.07.22
1
כתבה חשובה ומעניינת (ל"ת)
אילן | 18:30   08.07.22